Popradčanky v slabom zápase utrpeli víťazstvo

Sportnet|3. nov 2005 o 00:00

Poprad - Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala po mesačnej pauze spôsobenej povinnosťami majstrovského Martina svojím tretím kolom. Popradčanky

aj do tretice hrali na svojom ľade. Ich súperom boli tentokrát hráčky Banskej Bystrice. V domácom drese sa po siedmich rokoch objavila skúsená Slávka Kolárová.

Myslím si, že príchod Slávky dievčatám pomôže a rovnako oni sú pripravené jej pomôcť, keďže dlhší čas nehrala a veľmi sa na to teší. ozrejmil príchod staronovej posily tréner Popradu Peter Gápa.

Od úvodu to bol slabý hokej bez výraznej gólovej akcie. Oba kolektívy sa tvárili, ako keby za mesiac zabudli hrať hokej. Jedine, čo hŕstku domácich divákov potešilo, bol otvárací gól. Postarala sa oň šikovná Vaľková, ale to bolo z prvého dejstva všetko. Počas prestávky musel popradský kouč trošku zvýšiť hlas a viac nevnadiť svoje zverenkyne. V prostrednej časti hry začali Tatranky síce viac korčuľovať smerom dopredu, ale opäť to bol koncert nevyužitých šancí. Skóre sa podarilo zvýšiť až v 27. minúte počas presilovej hry. Jeho autorkou bola Drdáková, keď využila prihrávku kapitánky Bednárovej. Do tretieho dejstva nastupovali domáce hokejistky s dvojgólovým vedením. V 51. minúte iskierku nádeje pre hostí vykresala Pienčáková, ale do konca stretnutia sa im už nepodarilo vyrovnať, a tak po slabom výkone oboch celkov domáce hokejistky utrpeli víťazstvo.

Myslím si, že nám chýba ešte trošku viac korčuliarskej techniky. V tomto nás súper predčil, ale snažili sme sa to dohnať bojovnosťou. Mali sme veľa šancí, ale nepodarilo sa nám ich využiť, povedal nám po zápase tréner hostí Dušan Strelec. Ani domáci lodivod nemal radosť zo svojich zverenkýň.

Takto zle som ešte hrať svoje hráčky nevidel. Možno sa na ich výkone odzrkadlila aj mesačná prestávka. Veľmi ma sklamali a teší ma iba výsledok. Body síce máme, ale s výkonom určite nemôžem byť spokojný. Počas prestávky som im síce vysvetlil, čo majú robiť, no moje slová nepadli na úrodnú pôdu. Celý zápas to bolo iba trápenie. Verím, že sa to v ďalších stretnutiach zlepší. Najbližší duel je prvý zo série troch na súperovom ľade. Ich hostiteľkami budú dievčatá z Prešova.

Máme týždeň na prípravu, verím, že dievčatá si po tomto zápase uvedomia, aké chyby urobili a zmobilizujú sa. Jednoznačne tam musí nastúpiť iné družstvo, dodal na záver tréner Podtatraniek P. Gápa.

HK Tatravagónka ŠKP Poprad - ŠaHK Iskra B. Bystrica 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: Vaľková, Drdáková - Pienčáková, vylúčenia: 4:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Pred 60 divákmi rozhodovali: P. Grečko - Kacej.