Spišský Štvrtok po jesennej časti na výbornom druhom mieste

Sportnet|3. nov 2005 o 00:00

Spiš - Futbalisti Spišského Štvrtku v posledných kolách jesennej časti sa posúvali v tabuľke stále vyššie a vyššie až skončili na veľmi peknom druhom

mieste a spolu s Popradom B a Lučivnou sa stali prenasledovateľmi prvých Mlynčekov. V záverečnom kole sa darilo aj Levočanom, ktorí sú po víťazstve nad Jánovcami na desiatom mieste. Túto pozíciu si môžu vylepšiť, lebo majú k dobru dohrávku s lídrom súťaže Mlynčekami, ktorá je na programe 13.11. o 14.00 hod. v Levoči.

SP. ŠTVRTOK - SP. STARÁ VES 3:1 (0:0)

Domáci nastúpili s cieľom potvrdiť víťazstvo z Kravian aj proti mladému mužstvu zo Sp. Starej Vsi. Hostia zabezpečili obranu a nedovolili domácim kombinovať a vytvárať si gólové šance. V prvom polčase si ich vypracovali iba dve, ale bez úspešného zakončenia.

V druhej časti hry už padali aj góly. Vedenia sa ujali hostia po vydarenej akcii. Po góle ešte viac bránili a domáci sa s týmto dlho nevedeli vyporiadať. Podarilo sa to až Milanovi Biskupovi, ktorý lobom vyrovnal na 1:1. Štvrtčania zvýšili tlak, útočili ďalej v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Podarilo sa im to osem minút pred koncom, keď loptu do siete dotlačil Kubus - 2:1. V závere už v pohode hrajúci domáci súperovi nič nedovolili a pridali ešte jeden gól po najkrajšej akcii zápasu na konci ktorej bol Marián Biskup. SP. ŠTVRTOK: B. Bajtoš - P. Bajtoš, Ľ. Bajtoš st., Kubus, Toporcer - Ľ. Bajtoš ml., Milan Biskup, L. Jurčo - Neuwirth, M. Jurčo, striedali: Ľ. Javorský, Marián Biskup, Lačný.

LEVOČA - JÁNOVCE 3:1 (2:0)

Levočania mali výborný nástup, keď už v druhej minúte išli do vedenia po presnom zásahu Michalika. Celý prvý polčas mali domáci prevahu, ktorú vyjadrili druhým gólom, ktorý hlavou po rohovom kope dosiahol Olejník. Hostia sa do hry vrátili v druhom polčase, keď sa im podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu, ale víťazstvo Levoče pečatil Janík. Aj keď strelecké príležitostí boli na oboch stranách, domáci si zaslúžené víťazstvo udržali. LEVOČA: Vaľko - Šafar, Vysocký, Janík - Olejník, Kravec, Minďaš, Janečka, P. Nemec - Gonda, Michalík, striedali: M. Kašper, Pažitka, Koterba.

Ostatné výsledky: Poprad B - Sp. Belá 1:1. Toporec - Mlynčeky 1:3. Huncovce - Hôrka 4:1. Lučivná - Žákovce 3:0. Stráže - Kravany 1:2.

V predohrávanom prvom jarnom kole, ktoré je na programe v nedeľu 6.11. Spišský Štvrtok privíta doma Žákovce a Levoča Stráže.