Očakávaný uragán neprišiel

Sportnet|4. nov 2005 o 00:00

Nadežda Orenburg - Siemens Poprad 70:59 (35:31)Orenburg (TASR) - Basketbalistky Siemensu Poprad podľahli vo svojom treťom vystúpení v D-skupine

Nadežda Orenburg - Siemens Poprad 70:59 (35:31)

Orenburg (TASR) - Basketbalistky Siemensu Poprad podľahli vo svojom treťom vystúpení v D-skupine Európskeho pohára FIBA na palubovke favorizovaného ruského družstva Nadežda Orenburg 59:70. Zverenky trénera Ladislava Štajgera, ktoré prežili strastiplnú cestu do dejiska zápasu s neplánovaným zdržaním v Moskve, však zanechali na Urale sympatický dojem.

V prvom polčase vďaka streleckej produktivite Polákovej, ktorá zaznamenala 15 bodov a výbornej podkošovej práci americkej legionárky Garnerovej Popradčanky neumožnili Orenburgu vypracovať si výrazný náskok a po polčase prehrávali iba o štyri body (31:35). Ani v druhom dejstve neprišiel očakávaný uragán ruského družstva a dve minúty pred koncom ešte svietil na tabuli stav 61:55. Skúsené domáce v závere nepripustili drámu a napokon zvíťazili rozdielom 11 bodov.

Ladislav Hrivko, generálny manažér Popradu: "Dievčatá nás veľmi milo prekvapili a podali zatiaľ najlepší výkon v EP FIBA. Pred zápasom sme mali obavy, či veľké problémy s dopravou nezanechajú na hráčkach nejaké stopy. Nezľakli sa však favorizovaného súpera a odohrali s ním vyrovnanú partiu. Absolutórium si zaslúžia najmä Poláková s Garnerovou, no pochvala patrí všetkým za obrovské nasadenie a bojovnosť."

Najviac bodov: Kuzinová 19, Ovčarenková 18, Šľachovová 10 - zostava a body Popradu: Poláková 18, Garnerová 16, Bieliková 10, Szijjártová 5, Kupčíková 2 (Pisárová a Kloudová po 4, Gulová), TH 13/10 - 15/8, trojky 6:3, os. chyby 14:12.