Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

O suverenite Veľkého Folkmara už nieto po nedeli pochýb

Spiš Jesenným majstrom I. triedy majstrovstva SOFZ sa stal Veľký Folkmar. Kto bol v nedeľu na zápase lídra tabuľky vo Veľkom Folkmari, vôbec o tom

ani nepochybuje. Mal to byť sviatok futbalu v I. triede, malo to byť predstavenie dvoch najlepších mužstiev, mal to byť ďalší duel s prívlastkom "zápas jesene. To všetko malo byť, ale nebolo. Vypadnutie Folkmarčanov z V. ligy J-Z bola len zhoda nešťastných udalostí, lebo toto mužstvo môže kľudne hrať nie piatu, ale aj štvrtú ligu. Nehovoriac o tom, aké boli góly jeden krajší ako druhý. Výborných folkmarských fanúšikov na tribúne poriadne svrbeli dlane, no nie od toho, že sa chceli s niekým biť, ale stále bolo čomu tlieskať. Deväťkrát aplaudovali pri strelení gólov a odmenili aj každú vydarenú akciu. Nehovoriac o tom, že pri odchode na polčasovú prestávku znel taký potlesk, ako keby už bolo zápas skončený.

Tlieskať mohli na tribúne aj vo Vojkovciach, veď ich hráči konečne získali až v poslednom jesennom kole prvý bod do tabuľky, hoci pred druhým dopoludňajším stretnutím sa každý spytoval, či sa vôbec vo Vojkovciach bude hrať. Nakoniec Vojkovčanov bolo dosť (dokonca aj striedali) a je otázne, či prvý bodík zmení pomery a hlavne herný prejav v mužstve.

Pre niekoho šťastná, pre niekoho nie, bola trinástka (hralo sa 13. kolo). Nešťastne vyznela pre Hrabušice. Pred duelom so Spišským Hrušovom sa za favorita považovali domáci. Lopta je guľatá a každé stretnutie začína za stavu 0:0. Spišský Hrušov bral z Hrabušíc všetky body a domácim ostali len smutné pohľady a rozpaky z nevydarenej rozlúčky s futbalovým rokom 2005. Čo znamená pre mužstvo kvalitný hráč, resp. dvaja, ukázali Bystrany. Vykartičkovaní bratia Ján a Jozef Suchý pozerali na duel s Markušovcami v úlohe diváka. Aj to sa podpísalo pod nečakanú prehru Bystrian. Ešte jedna pikoška z tohto duelu Markušovčania nastúpili presne s jedenástimi hráčmi. Spokojnosť nemohla byť ani v Tepličke. Gelničania znova dali o sebe vedieť. Polčas viedli dokonca 2:0, ale sľubný náskok si neudržali, a to ešte kapitán Uhrinovský zahodil pokutový kop. Nakoniec aj za remízu 2:2 môžu byť Tepličania ako tak spokojní. Ale pozor!!! Na základe šetrenia sa výsledok 2:2 kontumuje na 3:0 v prospech Tepličky.

Trošku irónie no čo sa stalo, že Olcnavčania doma vyhrali? Možno nová metóda. Na tréning cez týždeň hráči nechodia a tak im domáci kormidelník nariadil tréning tesne pred zápasom. Rozbehnutí Olcnavčania pokračovali v nastúpenom tempe z tréningu a v pohode zvíťazili nad nebezpečným Odorínom. Druhý prívlastok "nebezpeční majú na súperových ihriskách Letanovčania, ale v Slovinkách ťahali za kratší koniec. Domáci museli bodovať, nakoľko vedeli už výsledok dopoludňajšieho zápasu ich tabuľkového suseda z Vojkoviec.

Ešte nie je koniec!

Najvyššia oblastná futbalová súťaž pokračuje v nedeľu predohrávkou prvého jarného kola.

Tak ako v prvom jesennom kole, aj teraz hrá dvojica Letanovce Sp. Hrušov dopoludnia. Prvý zápas vyhrali Hrušovčania doma tesne 1:0.

Dlane na tlieskanie si môžu pripraviť opäť fanúšikovia vo Veľkom Folkmari, kde sa predstavia Markušovce. "Ideme skromne, viem, že prehrám, ale nedostanem osem, povedal pri včerajšej návšteve v redakcii tréner Markušoviec Peter Danko. V jeseni Veľký Folkmar remizoval v Markušovciach 2:2. Druhý dopoludňajší zápas je na programe v Olcnave, kde privítajú Gelničanov. Domáci si musia privstať, čo keď bude na 9.00 hod. znova naplánovaný predzápasový tréning? V prvom kole v Gelnici Olcnavčania remizovali 2:2. Ďalší náročný duel majú pred sebou Kluknavčania, po debakli vo Veľkom Folkmari ich privítajú v Tepličke (prvý zápas vyhrala Kluknava 3:2). Bystrany v prvom kole vyhrali v Hrabušiciach 1:0, teraz pre zmenu majú hostia možnosť napraviť si pokazenú vzájomnú bilanciu. Pozornosť sa sústredí na chvost tabuľky. Znova obidve mužstvá Slovinky a Vojkovce majú výhodu domáceho prostredia. Slovinky privítajú Jamník (v Jamníku prehrali 0:3) a náročná úloha stojí pred Vojkovčanmi. Ak si chcú vylepšiť zimnú prestávku musia proti Odorínčanom bodovať.

P.S.: Na záver súťaže nestavajte hráčov "načierno, neoplatí sa to!