Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Tréner Pažický: Nevidím do hláv svojich hráčov

Svit - S jedenásťbodovým mankom nastupovali basketbalisti Chemosvitu Svit na odvetný štvrťfinálový zápas Slovenského pohára proti Interu Bratislava.

Na palubovke súpera nezvládli dobre rozohraný duel (87:76), v ktorom viedli po polčase už o štrnásť bodov, aby napokon prehrali o jedenásť. Aj to zrejme poznačilo úvod vo Svite, keď hostia rýchlo získali desaťbodové vedenie a to si neustále udržiavali až do konca (70:79).

"Bol to veľmi ťažký zápas a po prvom polčase sme sa trochu obávali toho, aby sa nezopakovala situácia z Bratislavy, kde Svit viedol o štrnásť bodov, ale my sme to potom po obrátke dokonale otočili, povedal nám po stretnutí tréner Interu Pavol Zúzik. Ten má k dispozícii nové družstvo, ktoré sa ešte len zohráva. Napriek tomu pôsobili jeho zverenci pod Tatrami sebavedomo a v pohode.

"Je to nový manšaft a je to vidieť na zohratosti. Martin Míčka je však vynikajúci rozohrávač, ktorý si vie podirigovať družstvo a to všetci v tomto zápase videli, ozrejmil P. Zúzik, ktorý okrem odchovanca svitského basketbalu pochválil za predvedený výkon aj skúseného Mičudu. Práve táto dvojica pod Tatrami herne i strelecky dominovala.

Domáci tréner Miloš Pažický (na snímke úplne vpravo) len veľmi ťažko hľadal po stretnutí slová, ktoré by vystihovali výkon jeho zverencov. Opýtali sme sa ho, či zbabraný druhý polčas z prvého štvrťfinálového duelu zanechal stopy na výkone jeho družstva.

"Nevidím nikomu do hlavy, takže nemôžem povedať, či to niekoho ovplyvnilo, alebo nie. Myslím si však jednu vec. Ak ja ako družstvo niekde vyhorím a hrám zle, doma to chcem napraviť a chcem odohrať čo najlepší výkon. Pokiaľ k tomu pristúpime tak, že nebránime od začiatku, potom je to asi niekomu jedno, neradostne konštatoval M. Pažický. Domácu premiéru si v drese Chemosvitu odkrútil Američan Craig Forth. Aj keď bol so štrnástimi bodmi najlepším strelcom domáceho kolektívu, takmer dve štvrtiny presedel na lavičke.

"Je to kolektívna hra a pokiaľ nebudeme hrať ako kolektív, jednotlivci ma pravdu povediac nezaujímajú. Po prvej štvrtine som ho dal dole preto, lebo som chcel využiť našich hráčov, ktorí sa viac poznajú. Pokiaľ chceme tvrdo brániť, vedia ako a čo majú brániť a naviac sú rýchlejší ako Craig, ktorého môžeme využiť do iných obrán, nie vtedy, keď chceme presovať alebo naháňať súpera, ozrejmil lodivod Chemosvitu. Už zajtra sa v šlágri kola predstaví pod Tatrami Spišská Nová Ves. Proti nej si domáci, ak chcú uspieť, výkon proti Interu nemôžu dovoliť.

"Pokiaľ radikálne nezmenia chlapci myslenie v hlavách a pristúpia takýmto spôsobom aj k najbližšiemu zápasu, potom sa "máme na čo tešiť, varovne uzavrel M. Pažický.