Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Dvojka v bráne plne nahradila jednotku

Kežmarok - V neúplnom šiestom kole Kežmarskej MARCO POLLO hokejbalovej ligy (zápas Matrix - Tornádo sa preložil na iný termín) sa prekvapenie

neudialo. Najprv sa Kubachy úspešne potrápili s bezbodovými Snipers a potom cieľavedomou prácou založenou na super výkone svojho brankára dotiahli Fighters do víťazného konca svoj zápas so Severom.

Všetky výsledky do rastru

Kubachy Spišské Bystré - Snipers KK 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)

Góly: J. Jurčo a Fábry po 2, Kubičko - J. Lach 2, M. Toporcer, J. Juhász.

Jasný favorit sa k víťazstvu poriadne natrápil. Hlavnou prekážkou bol výborný výkon brankára Snipers Miroslava Podolského. Toho však vôbec nepodržali spoluhráči a často ho nechali na holičkách. V prvej tretine mali navrch prekvapujúco Kežmarčania. V druhej sa však uskutočnila hotová kanonáda na Podolského a misky váh Kubachy naklonili na svoju stranu. V tretej najprv využili Kubachy jednu z už tradičných hrubiek súpera na zvýšenie náskoku a potom si ho držali na dištanc. Ten sa vrátil do zápasu až dve minúty pred koncom a po góle sa už nepochopiteľne viac venoval hrubosti. I pre tieto skraty a vylúčenia sa už nedostal ani k strele, nieto ešte k šanci.

Fighters Spišská Belá - Sever KK 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: P. Bachleda 2, P. Vaško, Jacenko - Suchý.

Trpezlivosť ruže prináša. Fighters v tomto zápase všetkým ukázali, ako to vyzerá, keď sa niekto zabáva hokejbalom. Fighters išli v zápase naozaj trpezlivo za svojím cieľom. Nahralo mu k tomu aj malá nedisciplinovanosť súpera, ktorého hráči boli dvakrát vylúčení a Fighters obe presilovky s prehľadom využili. I keď to bol kolektívny výkon hráčov z Belej, i tak jeden vyčnieval nad všetkými. Tým bol druhý brankár Fighters Ľubomír Pavličko. Severania nehrali zle, ale keď si dovolia prepásť jednu tretinu, v ktorej netrafia ani raz bránu, za to musí prísť zákonitý trest. Naopak, strelecká efektivita víťazov gradovala a aj zásluhou brankára Severu Wagnera to nakoniec bolo iba 1:4.

13.00 hod.: Snipers KK - Fighters Spišská Belá

Po zlepšenom výkone, až na individuálne chyby proti Kubachom čaká hráčov Snipers ďalšia ťažká otázka - líder tabuľky. Ten už pomaly bude mať interné problémy koho zaradiť do brány, lebo v poslednom zápase sa výborne uviedla brankárska dvojka mužstva - Ľubomír Pavličko. Ale to sú predsa len tie príjemnejšie problémy.

14.00 Sever KK - Matrix KK

Príťažlivý duel najmä pre divákov. Obidve mužstvá majú vo svojom strede hráčov, ktorí vedia hrať na krásu, no v tíme Matrix vie krása vyústiť väčšinou aj v bodový zisk na rozdiel od Severanov. Ak sa však nezľaknú Severania veľkého mena, môžeme sa dočkať zaujímavého duelu.

15.00 Tornádo KK - Kubachy Spišské Bystré

Asi najzaujímavejší duel dňa. V priamom súboji o tretie miesto sa môžeme tešiť na nekompromisné súboje. Jasného favorita tento zápas nemá, a tak rozhodne momentálna forma jednotlivcov. Kubachy sa v ostatnom kole potrápili s posledným mužstvom tabuľky, ale na ťažké zápasy sa vedia dobre pripraviť. I to sľubuje pekný hokejbalový zážitok.