Piatoligoví kormidelníci spod Tatier v spätnom zrkadle

Sportnet|5. nov 2005 o 00:00

Poprad - Podtatranskí futbaloví zástupcovia v piatej lige skupiny severozápad si počínali v 15. kole nasledovne: Raslavice - Štrba 1:0, Sp. Bystré -

Kružľov 4:1, V. Lomnica - Solivar 1:2, Ľubotice - Hranovnica 3:0, Plavnica - Miklušovce 2:3, Junošport - Záborské 1:1. Čo na to hovoria tréneri?

Milan Sabo (Štrba): Opäť sme prehrali na ihrisku súpera nešťastne, keď sme inkasovali jediný gól z pokutového kopu. V strede ihriska sme súpera držali na dištanc, ale nebolo nám to nič platné. V prvom polčase sme mali herne navrch, kontrolovali jeho priebeh, ale do vedenia sme sa dostať nedokázali. Domáci sa spoliehali na pomoc rozhodcov a napokon sa jej dočkali a po góle z jedenástky získali tri body.

Pavol Šeleng (Sp. Bystré): Už v 1. minúte sa nám po rohovom kope podarilo ísť do vedenia. Tento okamih nás však uspokojil natoľko, že sme sa prispôsobili nevýraznej hre súpera. Po jednom z ojedinelých protiútokov sme za to pykali vyrovnávajúcim gólom. V druhom polčase sme mali viac z hry, ale náš herný prejav sa napriek tomu nezmenil. Aj keď sa hralo poväčšine na polovičke hostí, až v závere sme prikrášlili naše víťazstvo. Spokojní sme len s troma bodmi, určite nie s predvedenou hrou.

Ján Kušnierik (Hranovnica): Od začiatku predvádzali oba kolektívy svižný futbal. V prvom polčase sme držali s favoritom krok, po obrátke sme ho vlastnými chybami posadili na koňa. Za stavu 1:0 sme mali šancu na vyrovnanie, ale po inkasovaní druhého úderu sme už nestíhali pokrývať lavínovité útoky domácich. V závere sa ukázalo, že našej záložnej formácii chýba kondícia. Od vyššej prehry nás zachránil brankár, ktorý zneškodnil štyri samostatné nájazdy súpera.

Ján Bača (Plavnica): Som trošku smutný z toho, že sme nezískali aspoň bod. Hoci súper bol kvalitný, na bod sme v tomto dueli mali. Pred zápasom som chlapcom hovoril, že musíme byť trpezliví, lebo veľa šancí v tomto zápase nebude. Súperovi vyšiel úvod a trojgólové manko sa ťažko doháňa. Evidentne u niektorých hráčov sa vyskytli kondičné problémy.

Zoltán Kubát (V. Lomnica): Mojim zverencom nemožno vytknúť snahu, či bojovnosť popasovať sa o úspešný výsledok. Hostia preukázali svoje herné prednosti a vyspelosť na čele so skúsenými hráčmi Vybíralom a Kostelníkom. Sme si vedomí toho, že sme sa dostali do veľmi nelichotivej situácie, keď neustále okupujeme spodné vody tabuľky. Hlavy však neskladáme a v predohrávke odvetnej časti súťaže chceme vynaložiť maximum síl a zdolať posledné mužstvo tabuľky.

Domov»Sportnet na východe»Piatoligoví kormidelníci spod Tatier v spätnom zrkadle