Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Zaváhanie lídra Ružomberok nevyužil

Súhrn stretnutí 16. kola slovenskej futbalovej Corgoň ligy:Dubnica - Ružomberok 3:0 (1:0) Dubnica dosiahla proti druhému mužstvu tabuľky prvé

Súhrn stretnutí 16. kola slovenskej futbalovej Corgoň ligy:

Dubnica - Ružomberok 3:0 (1:0)

Dubnica dosiahla proti druhému mužstvu tabuľky prvé jesenné domáce víťazstvo. Jeho základom bol rýchly gól Tesáka, ktorý v 4. min využil chybu ružomberskej obrany. V druhom polčase Ružomberok zvýšil aktivitu a vytvoril si tlak, ale nič vážnejšie z neho nevyťažil. Na druhej strane Tesák v 75. min po ideálnej prihrávke Kišku ešte loptu netrafil, no už o minútu si po akcii Bruška, Dovičoviča a Kišku výborne nabehol a zblízka zvýšil na 2:0. V 86. min nastrelil Bruško brankára Hajdúcha a odrazenú loptu vrátil do siete Dovičovič.

Góly: 4. a 76. Tesák, 86. Dovičovič, ŽK: 60. R. Novák - 33. Božok, 45. Nezmar, 78. Dvorník, rozhodovali: Pavlík - Csabay, Mókoš, 1100 divákov. Dubnica: D. Perniš - R. Novák, Špendla, Kopačka, Pleva - Grendel (67. Ižvolt), Držík, Bruško, Tesák (83. Adam) - Dovičovič (88. Michal Filo ml.), Kiška. Ružomberok: Hajdúch - Pospíšil, Dvorník, Laurinc, Kotrys (88. T. Ďubek) - Žofčák, T. Sedlák (68. R. Urban), Sapara, Božok (46. Zošák) - Nezmar, Jendrišek.

Nitra - Trnava 3:1 (1:1)

V úvode zápasu boli aktívnejší domáci hráči a už v 9. min išli do vedenia, keď po rohovom kope tečovanou hlavičkou strelil gól Szórád. V 39. min Kriss po centri Kopúnka z pravej strany nádherne trafil v páde za chrbát nitrianskeho brankára. V 81 min vyšla domácim akcia na jeden dotyk, na konci ktorej bol ostrostrelec Rák, a ten poslal loptu po zemi do Lipčákovej siete. Spartak sa snažil vyrovnať, o nádej na lepší výsledok však prišiel v 89. min, keď Bochnovič poslal dopredu Kóňu, brankár Lipčák loptu vykopol, no tá sa od obrancu Poljovku vrátilia do bránky.

Góly: 9. Szórád , 81. Rák, 89. Poljovka (vlastný) - 39. Kriss, ŽK: 60. Rák - 73. Kopúnek, rozhodovali: Kačenga - Ádám, Kubica, 5800 divákov. Nitra: Senecký - Kukol, Čeman, Szórád, Ďatko - Bubenko (66. Bochnovič), T. Kóňa, Erik Hrnčár (87. Farkaš), Grajciar - A. Hesek, Rák (90. Stoch). Trnava: Lipčák - Kotula, Hrabal, Poljovka, Čvirik - P. Ďuriš, Kopúnek, Ujlaky, Juhász (73. Michal Gašparík) - Kriss (76. Semanko), Kožuch.

Púchov - Inter 3:0 (1:0)

Púchov začal ofenzívne a v 38. min sa domáci dočkali - dlhý Hlouškov aut sa dostal až k Bakošovi, ktorý svojím ôsmym gólom v sezóne otvoril skóre. Púchovský kapitán zostal na trávniku už len tri minúty, hosťujúci stopér Šedivý mu totiž zlomil nos. V 75. min mohlo byť vyrovnané, ale Tomčák z uhla trafil len Bernadyho nohy a potom Brezík zblízka poslal loptu mimo odkrytej bránky. Matador naďalej túžil po druhom góle a v 82. min ho dosiahol Hloušek šikovnou strelou z priameho kopu. Keď v predposlednej minúte pridal Demjan tretí gól, bol pád Interu na poslednú priečku tabuľky spečatený.

Góly: 38. M. Bakoš, 82. Hloušek, 89. Demjan, ŽK: 10. Labun, 81. Šnegoň - 41 Šedivý, 51. Paulík, rozhodovali: Olšiak - Pastorek, D. Hrčka, 925 divákov. Púchov: Bernady - Hricko, Brisuda, Pavol Vavrík, Jambor - Hloušek, Saláta, Peter Majerník, Labun (72. P. Mráz) - Šnegoň (84. Vanák), M. Bakoš (43. Demjan). Inter: Krnáč - Kaprálik (56. Majtán), R. Kunzo, Šedivý, Petrán - V. Horváth, Paulík, P. Brezík, P. Baláž (81. Plichta) - Hodek, M. Tomčák.

Žilina - Trenčín 1:2 (0:1)

Žilinskú futbalovú mizériu na domácom trávniku nezmenil ani zápas s Trenčínom. Už v 9. min odkopol Švestka loptu v šestnástke, Doležaj nevystúpil proti Fabušovi a ten pohodlne otvoril skóre. V 40. min išla lopta od Kamenského iba kúsok od pravej žrde a diváci vyprevádzali Žilinčanov do kabín piskotom. Striedajúci Vršič po zmene strán oživil hru domácich, ale obrana hostí pracovala spoľahlivo. Až v 65. min vyslal strelu z diaľky na Buchtu Doležaj, brankár ju iba vyrazil pred trojicu Žilinčanov a Straka ju napálil do siete. Gól Žilinu prebral a v 70. min vytlačil Štrbovu strelu Buchta na roh. Domáci mali aj ďalšie príležitosti. V 81. min však všetko pokazil jediný moment. Doležaj neuveriteľne zle prihral dozadu, Baranyai to vystihol a potom, ako obišiel Kuciaka, poslal Trenčín opäť do vedenia. To si hostia udržali až do záverečného hvizdu.

Gól: 65. P. Straka - 9. Fabuš, 81. Baranyai, ŽK: 87. P. Straka - 34. Štyvar, 59. Kubala, 85. Marek Seman, rozhodovali: Mriglot - Sluk, Gonda, 3219 divákov. Žilina: Kuciak - Čišovský, Doležaj (84. Bajza), Švestka, Pekarík - Barčík, Vomáčka, Štrba, Jež - I. Bartoš (46. Vršič), P. Straka. Trenčín: Buchta - Štyvar, Palša, Mičenec, Marek Seman - Velický (75. Pastva) - Baranyai (88. Piroška), Kubala (90.+ Krajčovič), Prekop, Kamenský - Fabuš.

Artmedia - B. Bystrica 2:0 (0:0)

Artmedii chýbal pre žlté karty režisér Kozák a na jej hre to bolo cítiť. Domáci sa dostali k strele na bránku až v 27. min, ale Zajac si s pokusom Mikuliča bez problémov poradil. Druhý polčas začali Bratislavčania náporom. Hru Artmedie dostal do vyšších obrátok najmä striedajúci Vaščák, ktorý v 51. min mieril hlavou nad bránku hostí. V 57. min sa Petržalčania dočkali. Po centri Urbánka sa k zblokovanej lopte dostal Debnár a strelou tesne spoza šestnástky otvoril skóre - 1:0. O 10 minút bolo po peknej akcii už 2:0. Borbély kolmo vysunul Petráša, ten potiahol loptu až k vybiehajúcemu Zajacovi, stačil však odcentrovať a Hartig už do prázdnej bránky nemal problém vsietiť gól.

Góly: 57. Debnár, 67. Hartig, ŽK: 18. Svintek, 23. Kulík, 59. Pečovský, 70. Veselý (všetci Banská Bystrica), rozhodujú: Havrilla - Ružbarský, Vindiš, 4820 divákov. Artmedia: Čobej - P. Petráš, Debnár, J. Ďurica, Tchuř - Fodrek, Borbély, Urbánek (83. P. Staňo) - Obžera (81. Konečný), Hartig, Mikulič (46. Vaščák). B. Bystrica: Zajac - Svintek, Páleník, Veselý, V. Leitner - M. Pančík ml., Kulík, Pečovský, Libič (73. Kožiak), Ľ. Vyskoč (8. Juska) - Bukač (76. Kanda).