Východniari valcovali

Sportnet|7. nov 2005 o 00:00

V piatom kole extraligy volejbalistov sa v domácom prostredí mimoriadne darilo obom východniarskym zástupcom. Svojich súperov porazili dvakrát bez

straty setu. Humenčania sú tak naďalej jediným celkom bez straty bodu, pre Prešovčanov to bola vydarená generálka na európske pohárové zápasy, ktoré ich čakajú počas nasledujúceho víkendu vo Francúzsku.

VK PU Prešov - Ekonóm SPU Nitra 3:0 (17, 20, 18)

Zápas pripomínal extraligu len veľmi vzdialene. Bohvie, s akými ambíciami pricestovali do Prešova hostia, ale ich výkon bol veľmi slabý. Vysokoškoláci nemali vážnejšie problémy a ku cti im slúži, že súpera nepustili prakticky k ničomu. Hrali sústredene od začiatku do konca a hoci nepredviedli nič mimoriadne, na slabučkého súpera to plne stačilo.

PU: Soták 1, Škvarek 12, Mikita 5, Sopko 13, Ondrušek 10, Gešperík 10 (libero Váhovský, Javorčík 1, Varchola 1). Hralo sa 62 minút, pred 150 divákmi rozhodovali Hank a Porvazník.

(maj)

VK PU Prešov - Lokomotíva Zvolen 3:0 (19, 22, 17)

Tréner Prešovčanov Daniel Oravec vymenil oproti piatku nahrávača, príležitosť dostal Feňo. Vysokoškoláci v prvých dvoch setoch odskočili vždy pred koncovkou (16:15 - 19:15, 18:16 - 20:16) a vyhli sa prípadným problémom v záveroch setov. Hoci Zvolen bojoval, na lepší výsledok sa nezmohol a v treťom dejstve už Prešovčania jasne dominovali. Podali solídny výkon, volejbal v ich podaní sa divákom v hale páčil.

PU: Feňo 5, Škvarek 7, Mikita 3, Sopko 25, Ondrušek 4, Gešperík 15 (libero Váhovský Varchola). Hralo sa 63 minút, pred 250 divákmi rozhdovali Porvazník a Hank.

(maj)

CHEMES HUMENNÉ - MVK ZVOLEN 3:0 (18,23,13)

Od stavu 2:2 šli chemesáci prvýkrát do trháku, keď pri podaní Hriňáka ušli o päť bodov. V hre na sieti sa domáci dokázali presadiť, obchádzali bloky súpera a náskok (16: 10, 21:15) si udržiavali až do záveru. Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie hosťom (2:8) najmä preto, že domáci začali zbytočne kaziť. Po time-oute začala "naháňačka" skóre, trikrát sa chemesáci priblížili na rozdiel bodu, ale vyrovnanie prišlo až za stavu 22:22, pričom hostia záver nezvládli. Tento moment poznačil ich výkon najmä psychicky a úvod tretieho setu nezachytili (6:1), pričom náskok domácich poľahky rástol (14:6, 20:9) a o víťazovi už nebolo pochýb.

Chemes: Kríž 4, Lampart 4, Hriňák 13, Pollák 9, Katona 16, Beňa 13 (libero Vajda, Matta, Kašper). Pred 150 divákmi rozhodovali Savka, Drobňák. Hrací čas: 63 minút.

CHEMES HUMENNÉ - STU NITRA 3:0 (13,14,27)

Aj keď v stretnutí hostia vyrovnali dvojbodový náskok na 6:6, v ďalšom priebehu už chemesáci kvalitným servisom a následne aj blokmi rýchlo získali značný náskok (16:9, 22:11). Setbal výstižne predznamenal obraz dovtedajšej hry, keď po servise a zlom príjme Kríž smečom ukončil set. Rovnaký priebeh zápasu pokračoval aj v II. sete, keď chemesáci viedli opäť 16: 9 a najmä zásluhou nitrianskych chýb hladko zvíťazili. Setbal premenil Hriňák, pričom jeho servis "odletel" až do stropu telocvične... Tretí set bol však prekvapivo dramatický. Nitrania od úvodu viedli (1: 3), a aj keď sa stav zásluhou blokov otočil (5:4) a v strednej časti setu mali navrch domáci (22:16), záver priniesol nečakaný obrat (23:23), keď Nitrania ublokovali Beňu a mali výhodu dvoch setbalov. Po Beňovom ese a následnom útoku Kríža stredom siete sa však prekvapenie nekonalo.

Chemes: Kríž 8, Lampart 3, Hriňák 7, Pollák 2, Katona 16, Beňa 11 (libero Vajda, Kašper 3). Esá: 7:2. Pokazený servis: 6:11. Bloky: 18:12. Pred 200 divákmi rozhodovali Drobňák a Savka. Hrací čas: 62 minút. (mšk)

Ostatné výsledky: Piatok: VKP Bratislava - Žilina 3:0 (18, 16, 16). Sobota: Púchov - Nové Mesto 3:1 (22, 19, -23, 21), Malacky - Žilina 3:2 (17, 18, -21, -19, 10).