Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

V šlágri Košice víťazne, východniari doma naplno bodovali

Košice - Po víkende majú účastníci II. futbalovej ligy za sebou polovicu súťaže. Po nej sú na čele tabuľky Košice, ktoré v zápase jesene porazili

svojho najväčšieho prenasledovateľa na jeho ihrisku 1:0. Celkove sa východniarov darilo. Humenné zdolalo doma nebezpečný Lučenec, ktorému akoby dochádzal dych, keďže už tri zápasy neskóroval. Pravda, HFC o svojom víťazstve rozhodol až v čase, keď hostia hrali v početnom oslabení. Prešovčania si vytrpeli derby s Lipanmi. Snaživý nováčik síce nezachytil úvod, no ešte do prestávky vyrovnal. V poslednej päťminútovke však favorizovaný Tatran dvakrát skóroval a rozhodol o troch bodoch. Naplno bodovali aj Michalovce, ktorí o svojom triumfe rozhodli dvoma gólmi hneď po zmene strán. Nečakala sa vysoká prehra Senca na pôde zdecimovanej Dunajskej Stredy, ktorá si tak pripídsala prvé víťazstvo doma v tejto sezóne! Pot riadne zalieval i trénera Slovana Jozefa Jankecha. Jeho zverenci ešte päť minút pred koncom prehrávali doma s Nitrou B 0:1. Potom však Obšitník z jedenástky vyrovnala a o minútu prišiel víťazný úder.

PROGRAM 16. KOLA

12. novembra o 13.30 hod.: Šaľa - Senec, D. Streda - Trnava B, Prešov - Lučenec, Humenné - Báč, R. Sobota - Podbrezová, o 16.00: Slovan - Lipany, 13. novembra o 10.30: Zlaté Moravce - Košice, Michalovce - Nitra B.

NAJLEPŠÍ STRELCI

14 gólov: Piatka (Košice),

11 gólov: Vencel (Šaľa),

10 gólov: Frajkor (Humenné), Awudu (Senec)

6 gólov: Krakovský, Majoroš (obaja Košice), Kozár (Senec), Chomistek (Podbrezová),

5 gólov: Šafranko (Michalovce), Čurgali (Nitra B), Sani (Báč), Masaryk (Slovan), Pisár (R. Sobota), Doležel (Lučenec), atď.

Šaľa - Košice 0:1 (0:0)

Šaľa - Košičania sa lepšie pohybovali, herne boli o konskú dĺžku vpredu a neurobili najmenšiu chybu. Hráčom Dusla sa nedarili kombinácie. Lörinc pohrozil z priameho kopu, Lancz spoza šestnástky a vysoké lopty efektne sťahoval Pulen. Piatka po ukážkovom protiútoku prestrelil a potom chrbtom k bráne nabíjal na gól Majorošovi. Kapitán MFK trafil žrď, obrancu a po rohovom kope rozohranom nakrátko sa uvoľnil na rohu šestnástky a padajúci list preskočil brankára Dusla.

Gól: 62. Piatka. ŽK: Klusa, Lalák, Bicák, Kišš, Piatka. Rozhodoval Šipoš - 1892 divákov.

SLOVAN DUSLO: Valenský - Mikla, Mar. Gašparík, Čirik - Klusa (71. Dékány), Rehák, Lanz, Lörinc, Lalák - Vyskoč, Vencel.

MFK: Pulen - I. Kozák (55. Kišš), Kaminský, Bašista, R. Šimko - J. Majoroš, Majerník, Kráľ, Drobňák (79. Kolbas), Bicák (82. Krakovský) - Piatka.

(tom)

Prešov - Lipany 3:1 (1:1)

Prešov Minúta ticha ešte pred úvodným výkopom patrila nedávno zosnulej legende prešovského futbalu Jozefovi Bombovi. Po nepísaných pravidlách etikety platili onedlho staré známe nepísané pravidlá futbalu. Konkrétne nedáš dostaneš. Už v 3. min spálili dve po sebe nasledujúce veľké príležitosti Šott a Kizák, o dve minúty neskôr za to kruto pykali. Domáci Gegič odcentroval z ľavej strany, vysoký Piter-Bučko na loptu nedočiahol, no za ním stojaci Andraščík už áno, a hlavou otvoril účet stretnutia. Prešovčania, ako rýchlo k vedeniu prišli, tak rýchlo im takpovediac napršalo do nosa. Zápas čoskoro stratil "derby náboj" a tak nečudo, že fanúšikovia v hľadisku boli čoraz nespokojnejší. V 38. min prišiel pre hráčov Tatrana zákonitý trest. Jacko vystrelil spoza šestnástky a jedným z domácich zadákov tečovaná strela skončila v ľavom hornom rohu Trančíkovaj brány. Ani úvod druhého polčasu nepriniesol želaný obrat k lepšiemu... Možno neskôr piskot a hlasité šomranie divákov, ktorí boli z predvádzaného futbalu evidentne rozčarovaní. Ale až po Iskrovej strele blízka, v 69. min, ktorú odkopol z bránkovej čiary J. Janič, sa zeleno - bieli natrvalo usadili na polovici súpera a prejavili snahu o víťazstvo. Napriek tomu snaživí hostia pomerne dosť dlho odolávali. Zlomil ich však gól striedajúceho Šama, v 85. min, po akcii, ktorú vypracoval Iskra. V nastavenom čase potom inkasovali po tretíkrát. Helbich poslal prudkú prihrávku skoro až z úrovne bránkovej čiary, Hvozda loptu neudržal v náručí a Zlacký pohodlne skóroval 3:1.

Ján MIROĽA

Góly: 5. Andraščík, 85. Šamo, 90. + Zlacký 38. Š. Jacko. ŽK: Šoltis, Macko. Rozhodoval Anguš, 1 767 divákov. 1. FC Tatran: Trančík Piter-Bučko, Andraščík, Kovalík, Helbich Viazanko, Macko (67. Šamo), Volf (46. Zlacký), Gegič Iskra, Šoltis (89. Hanko). ŠK Odeva: Hvozda Štieber (80. Kubánka), L. Seman, Liščinský, J. Janič Šott, Š. Jacko, Radačovský (53. Kročko), L. Janič J. Angelovič, Kizák (87. Hovančík).

MICHALOVCE - TRNAVA B 3:1 (1:1)

Góly: 6. Jevľanov, 29. B. Hesek, 49. Bačík, 55. M. Tóth. ŽK: Bernát, Strečanský, Šebík. Pred 1 615 divákmi rozhodoval Gocník.

ŠK ZEMPLÍN: M. Žofčák - Petro, Horochonič, Šafranko (90. Jakub), Uhľár - T. Šimko, Jevľanov, Shytov, Škuta - M. Tóth, Aľušík (25. Bačík, 84. Hreško).

SPARTAK B: Hrdina - Nádaský (72. Ekhardt), Mackovčín, Radošovský, Hanzel (82. Križánek) - Šebík, Ivanič, Bernát, Gašparík (68. Strečanský) - B. Hesek, Vido.

Michalovce - Najprv sa dokázali presadiť hostia, našťastie, brankár Žofčák strelu Heseka kryl. V šiestej minúte poslal do pokutového územia dlhý center Aľušík, Michalovčan vyhral vzdušný súboj s brankárom Hrdinom a pre voľného Jevľanova už nebol problém otvoriť skóre. Onedlho sa ocitol v dobrej šanci Aľušík, no Hrdina bol namieste. Michalovce dominovali a po rohu Horochoniča mieril Jevľanov zblízka nad. Hostia sa prejavili až v 29. minúte, Gašparík našiel peknou prihrávkou voľného B. Heseka a ten zblízka vyrovnal. Už o päť minút mohli domáci viesť, no Bačík v čistej šanci Hrdinu neprekonal. Rovnako pochodil aj Tóth, nuž a na brankárovi hostí stroskotal aj Bačík, ktorý z metra mieril iba do nôh Hrdinu. Po prestávke boli Michalovce podstatne efektívnejšie, už v 49. minúte Tóth prenikol po ľavej strane, skvele našiel Bačíka, ktorý strhol vedenie na domácu stranu. O päť minút jasali tribúny znovu - T. Šimko hľadal centrom z pravej strany Bačíka, ten pustil loptu Tóthovi, ktorý zvýšil na 3:1. Vo zvyšnom priebehu hry tempo upadla, oba celky akoby sa uspokojili s dvojgólovým rozdielom v skóre, a tak sa aj zápas skončil výsledkom 3:1

Jaroslav ČÚRNY

HUMENNÉ - LUČENEC 2:0 (0:0)

Humenné - V prvej stopercentnej šanci sa ocitli hostia, keď po centri Ľuptáka osamotený Ďurica v päťke zle trafil loptu. Po štvrťhodine však prebral iniciatívu HFC. Do šestnástky súpera sa "preštrikoval" Toporčák, ale zakončil slabo, strela Opielu letela nad a v 21. min. Frajkor najskôr takmer vystihol malú domov a z následného rohu hlavičkoval z troch krokov vedľa... O tri minúty sa neujal priamy kop Zvaru a pohrozili opäť hostia. Csanyiho volej letel vedľa a rovnako dopadol aj pokus Drugdu, ktorému loptu "pristavil" hruďou Šlahor. Rušná bola 45. min., keď najskôr Šlahor tesne minul, Lavrík za stiahnutie Opielu videl žltú kartu, Zvarova strela lízala žrď, a keď Lavrík zápasníckych chvatom zastavil Lišivku, musel predčasne pod sprchy.

Po prestávke začali domáci ofenzívne. Friga hlavičkoval v páde nad a spolupráca Frajkora s Toporčákom skončila tesne vedľa šibenice. Po dlhom aute sa pred Michalíkom ocitol Frajkor, no iba mu "prihral", a keď v 59. min. zo 7 metrov "zľuftoval" Lazúr, dorážku humenského kanoniera gólman opäť kryl. Až prišla 66. minúta. Zvara z rohu "posadil" loptu na hlavu Tomka a diváci sa mohli radovať. Gól prinútil hostí k aktivite a k vyrovnaniu mali veľmi blízko. V 71. min. po chybe Mareka Valkučáka i Šimka sa ocitol pred Pillárom Šlahor, no z 8 metrov minul a následne bol v tutovke Rapi, ale jeho úmysel brankár HFC vystihol. V 74. min. Frajkor nestačil Michalíka prelobovať, hostia začali hrať vabank a šancí opäť pribudlo. Lazúr však z 10 metrov prestrelil, jeho opakovačka v 84. min. dopadla rovnako, minul aj Toporčák, a tak poistka prišla až v samom závere, keď voľny Capko pred brankárom nezaváhal. (mšk)

Góly: 66. Tomko, 90. Capko. ŽK: Toporčák - Lavrík. ČK: 45+. Lavrík (po 2. ŽK). Pred 860 divákmi rozhodoval Bereník.

HFC: Pillár - Lišivka (77. R. Tomčák), Friga, Šimko, Marek Valkučák - Toporčák (89. Martin Valkučák), Opiela, Zvara, Tomko - Lazúr, Frajkor (75. Capko).

LAFC: J. Michalík - Csanyi, Ilko, Balaško, Püspöky - Ľupták (47. Rapi), I. Adam, Drugda, Kamendy (23. Lavrík) - P. Ďurica, Šlahor.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

BÁČ - RIMAVSKÁ SOBOTA 0:1 (0:0). Gól: 80. Pisár, ŽK: Arandelovič - P. Sedlák, Uškovič, ČK: 77. Arandelovič (po druhej ŽK), rozhodoval Ďuriš, 400 divákov.

DUNAJSKÁ STREDA - SENEC 3:0 (2:0). Góly: 18. Maruniak, 42. Belkovics, 85. G. Straka, ŽK: Bazsó, P. Ďurica, Egri, J. Urban - Awudu, Guldan, rozhodoval Šulgan, 254 divákov.

SLOVAN - NITRA B 2:1 (0:1). Góly: 83. Obšitník (z 11 m), 84. Masaryk - 41. Čurgali, ŽK: Poliaček - Čurgali, Tujvel, Jurík, rozhodoval Vlk, 1500 divákov.

ZLATÉ MORAVCE - PODBREZOVÁ 2:0 (1:0). Góly: 36. Piaček, 51. Černák, ŽK: Piaček, Hözl - Pančík, Hanák, ČK: 73. Pančík po druhej ŽK, rozhodoval Šimon, 1083 divákov.