Gretzky kritizuje i Nagya

Sportnet|8. nov 2005 o 00:00

Iba jeden slovenský hokejista sa zapojil do štvorzápasového diania v NHL v noci na pondelok. Ladislav Nagy sa nepresadil a jeho Phoenix prehral v

Chicagu po predĺžení 1:2. Rodák zo Šace mal pritom v predĺžení veľkú šancu vybojovať pre svoj tím dva body, no jeho delovku v presilovke z ľavého kruhu, rovnako ako ďalšiu prudkú strelu kapitána kojotov Shana Doana, zneškodnil vynikajúci brankár Chabibulin. Zahrmelo tak na druhej strane, keď obranca Brent Seabrook využil 38,3 sekúnd pred koncom pridanej 5

WASHINGTON - TORONTO 5:4 (2:2, 2:1, 1:1). Góly: 7. Muir (Biron), 14. Pettinger (Witt), 22. Willsie (Fleischmann, Klepiš), 36. Ovečkin (Halpern, Eminger), 47. Ovečkin (Muir, Halpern) - 19. McCabe (Wellwood, Wilm), 20. O'Neill (Sundin, Chavanov), 33. O'Neill (Sundin, Chavanov), 53. Wellwood (Tucker, McCabe).

CHICAGO PHOENIX 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0). Góly: 43. Bourque (Seabrook, Calder), 65. Seabrook (Bell, Calder) - 39. Doan (Devereaux, Saprykin).

ST. LOUIS DETROIT 1:4 (0:1, 1:2, 0:1). Góly: 25. Sillinger (Young, Weight) - 11. Shanahan (Williams, Lang), 22. Holmström (Dacjuk), 29. Holmström (Zetterberg, Lidström), 32. Zetterberg (Dacjuk, Holmström).

ANAHEIM MINNESOTA 3:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0, 0:1). Góly: 23. Konopka (Pahlsson, Marshall), 29. Getzlaf (Selänne, Kunitz), 36. Getzlaf (Selänne, S. Niedermayer) - 3. Rolston (Dupuis, Kuba), 18. Koivu (Bouchard, Wanvig), 26. Veilleux (Walz), +rozhodujúci samostatný nájazd Robitaille.