Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Ľubičania vonku naplno, Podtatranci neprehrali

IV. LIGAKRAČÚNOVCE - ĽUBICA 0:1 (0:1)Hostia herne i kondične prevýšili svojho súpera a po dobrom výkone si zaslúžene domov priviezli všetky tri

IV. LIGA

KRAČÚNOVCE - ĽUBICA 0:1 (0:1)

Hostia herne i kondične prevýšili svojho súpera a po dobrom výkone si zaslúžene domov priviezli všetky tri body. Domáci hrali akoby v útlme a aktívni Ľubičania mali od začiatku navrch. Hostia sa dokázali dostať do sľubných gólových príležitostí, ale šance postupne zahadzovali M. Kaprál, Kalafut i Heutschy. V 22. minúte po jednom z rýchlych útokov Kopčák z ľavej strany odcentroval a M. Kaprál z voleja rozvlnil sieť. Aj ďalšie minúty patrili Ľubičanom. Podtatranci vyrážali z obrannej zóny do nebezpečných brejkov a ich krídelné akcie robili domácim veľké starosti. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Hostitelia postupne odpadávali kondične a Ľubičania ich nepustili do akéhokoľvek ohrozenia svojej svätyne. Druhú gólovú poistku však hostia nepridali a tak sa napokon museli do konca strachovať o najtesnejšie víťazstvo. V zápase, ktorý vyznel jasne v ich prospech však už tri cenné body zaslúžene udržali.

Gól: 22. M. Kaprál. Pred 150 divákmi rozhodoval Kozák, ŽK: Mašlej, Tichanský, Motýľ - Heutschy. ĽUBICA: Hájovský - Sova, Labus, L. Kaprál, Kurta - Vojtánek, Drugač, Kalafut, Heutschy - M. Kaprál, Kopčák.

VYSOKÉ TATRY - BREKOV 2:2 (0:0)

Vo Vysokých Tatrách sa predstavil druhý celok tabuľky a u domácich vzbudzoval pred úvodným výkopom značný rešpekt. Hostiteľom navyše chýbali traja stabilní hráči základnej zostavy a tak sa čakalo, ako sa to prejaví na ich výkone. Domáci však od začiatku príkladne bojovali, hrali s nasadením a veľmi aktívne. Naopak, zaskočení Brekovčania sa nezmohli v prvom polčase na vytvorenie si akejkoľvek gólovej príležitosti. Po bezgólovom prvom polčase sa vrece s gólmi roztrhlo po obrátke. V 57. minúte išli do vedenia domáci. Prihrávku Ebringera zúžitkoval Kožuch a bolo 1:0. Potom však Tatranci ponúkli po dvoch hrúbkach šancu svojmu súperovi a ten ju bez váhania využil. Najprv Gaži vyrovnal a onedlho Murinčák presnou strelou k žrdi dostal hostí do vedenia. Domáci sa nevzdávali a bojovali až do konca, čo sa im vyplatilo. V poslednej minúte trafil Buc brvno, lopta sa odrazila ku Chromekovi, ten ju hlavou predĺžil pred bránu na nekrytého Viru a ten sa postaral o deľbu bodov.

Góly: 57. Kožuch, 90. Vira - 65. Gaži, 70. Murinčák. Pred 250 divákmi rozhodoval Franko, ŽK: Sabo, Fridman - Košuda, Gaži. V. TATRY: Okregľak - Kožuch, Chromek, Vernarský, Šefc - Fridman, Sabo, Buc, Ebringer (80. Palušák) - Vira, Bajtoš (70. Gonda).

SNINA - POPRAD 1:1 (0:0)

Popradčania nastúpili do posledného jesenného kola v značne oklieštenej zostave, no napriek tomu nesklamali a poctivým výkonom získali cenný bod. Vo výbornej diváckej kulise išlo o obojstranne emotívny duel, ktorý však v prvej dvadsaťminútovke úrovňou príliš nenadchol. Hra sa odvíjala prevažne v strede poľa, čo vyhovovalo viac hosťom, ktorí svojho súpera držali na dištanc. Až po polhodine hry mohol potešiť domáce publikum kľúčový hráč Diňa, no z bezprostrednej blízkosti netrafil odkrytú bránu. Tento okamih vyburcoval Sninčanov k ešte väčšej aktivite, ale hostia statočne odolávali, čo dokázali tesne pred prestávkou, keď strelecký pokus jedného z domácich hráčov odhlavičkoval Polakovič z prázdnej brány do bezpečia. Druhá polovica stretnutia sa niesla v znamení o čosi atraktívnejšej hry z obidvoch strán. V 48. minúte po rýchlom individuálnom prieniku pohrozil Popovič, no loptu namieril mimo bránu. Popradčania sa snažili vyprodukovať úvodný gól z jednoduchej a rýchlej kombinačnej hry. Tento účel dokázali naplno zúžitkovať po hodine zápasu vo vedúci gól, keď Kočiš po rohovom kope naservíroval loptu priamo na hlavu nekrytého kanoniera Dvorožňáka, ktorý bez problémov otvoril skóre. Hostitelia i napriek inkasovanému gólu neskladali zbrane a pokúšali sa presadiť cez dobre zorganizovanú obranu Popradčanov. Vytúženého vyrovnávajúceho presného zásahu sa dočkali v 76. minúte po spornej situácii pred brankárom Danišom. Vzhľadom na celkový priebeh hry je deľba bodov spravodlivým vyjadrením pomeru síl na ihrisku.

Góly: 76. Grundza - 69. Dvorožňák. Pred 500 divákmi rozhodoval Hegedüš, ŽK: Popovič, Marchevský - Pisarčík. POPRAD: Daniš - Rigo, Gajan, Šimšaj, Krišanda - Polakovič, Maličký, Kočiš, Pitoňák - Dvorožňák, Pisarčík (90. Frank).

KEŽMAROK - KĽUŠOV 2:1 (0:1)

Domáce mužstvo nastupovalo do zápasu s cieľom pokračovať na vlastnej pôde vo víťaznom ťažení, čo dokázalo naplniť. Od úvodu si vytvorilo miernu územnú prevahu a loptu malo častejšie na svojich kopačkách. Cez prehustenú hosťujúcu obranu sa však Kežmarčania ťažko presadzovali. Hostia sa do útoku píliš nehrnuli a sústredili sa iba na občasné protiútoky. Po jednom z nich v 18. minúte mohol otvoriť skóre Didik, ale jeho stopercentnú šancu brankár Hájovský vyrazil na rohový kop. V 22. minúte mohlo udrieť na druhej strane, keď Pirhala vycvičil obrancov hostí, no svoj následný individuálny útok nedotiahol do úspešného konca. Následne Didik ani po druhýkrát neuspel. Až tesne pred prestávkou dokázali hostia potrestať kŕčovitú ofenzívnu hru Kežmarčanov vedúcim gólom Tinka. Po zmene strán pridali hostitelia na dôraze, hlavne v ofenzívnej činnosti. Oživenie prinieslo aj dvojnásobné striedanie. Šance Rataja a Petra Ramsa však ostali nevyužité. Až v záverečnej štvrťhodine dokázali domáci zúžitkovať svoju iniciatívu na dokonalý obrat. V 78. minúte si na dlhú loptu zo stredu ihriska do šestnástky nabehol Oravec, ktorého nedovoleným spôsobom zastavil brankár hostí a z nariadenej penalty V. Novák vyrovnal. Po góle vrhli domáci všetky svoje sily do útoku a v 83. minúte sa im po najkrajšej akcii zápasu podarilo vsietiť víťazný gól, keď centrovanú loptu usmernil Pirhala hlavou do horného rohu bránky.

Góly: 78. V. Novák (z 11 m), 83. Pirhala - 41. Tink. Pred 200 divákmi rozhodoval Marušin, ŽK: Podhorský - Gmitter. KEŽMAROK: Hájovský - Vida, Peter Rams, Rataj, Bravjak - Šupala (46. Oravec), Regitko, V. Novák, Pirhala - Petras (46. Podhorský), Bednarčík (84. Hanisko).