Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Plavnica nadelila Hranovnici poltucet, Štrbania doma zakopli

V. LIGAŠTRBA - Š. DRAVCE 0:1 (0:1)Domáci odohrali v ostatnom kole jesennej časti nešťastný zápas. Po celý čas sa hralo prakticky na polovičke

V. LIGA

ŠTRBA - Š. DRAVCE 0:1 (0:1)

Domáci odohrali v ostatnom kole jesennej časti nešťastný zápas. Po celý čas sa hralo prakticky na polovičke hostí, no napriek tomu vyšli Štrbania bodovo naprázdno. Už v prvom polčase mohli hostitelia položiť základ svojho víťazstva, no tutovky Grivalského i Badzika ostali nepremenené. Hostia sa poväčšine iba bránili, no napriek tomu išli v 30. minúte do vedenia, keď J. Bujňákova strela, ktorá bola vôbec prvou na domácu bránu, skončila za chrbtom Marušáka. Po obrátke rástla v domácich radoch nervozita. Podtatranci síce búšili do svojho súpera, ale chýbal im väčší futbalový kumšt. Nakopávané lopty a strely zo všetkých pozícií neprinášali svoje ovocie. V závere, keď sa už hralo len na jednu bránu, sa niekoľkými výbornými zákrokmi prezentoval brankár hostí, ktorý cenné víťazstvo Šarišanov udržal.

Gól: 30. J. Bujňák. Pred 150 divákmi rozhodoval Jančár, ŽK: M. Levocký - S. Šuhaj, S. Chovančík, Hriceňák. ŠTRBA: Marušák - Otčenáš, Koch, Macko, Milan - Jina, M. Levocký, Sabo (78. Pamula), Badzik - Grivalský (52. Ľ. Levocký), Brezina (68. Hyriak).

SP. BYSTRÉ - RASLAVICE 2:1 (1:1)

Lepšie začali domáci, ktorí zatlačili svojho súpera na jeho polovicu ihriska. Skóre mohol otvoriť Pitoňák, no neuspel, a po chybnej rozohrávke dali hostia z rýchleho brejku vedúci gól. Hostitelia sa snažili čo najskôr vyrovnať a po inkasovaní ešte viac pridali. Podarilo sa im to po polhodine hry, keď po centri Pekarčíka Rusnačko hlavou predĺžil loptu na nekrytého Pitoňáka a ten rozvlnil sieť. Do druhého polčasu vyrukovali domáci s taktikou zaskočiť svojho súpera rýchlym gólom a to sa im aj podarilo. Kanonier Pitoňák mal onedlho blízko k hetriku, ale samostatný únik nepremenil. Aj v záverečných minútach predvádzali oba celky zaujímavý futbal a skóre sa mohlo meniť na jednej i druhej strane. Ani jedno z mužstiev však už príležitosti v závere nepremenilo a tak sa z plného bodového zisku radovali v kvalitnom stretnutí domáci.

Góly: 30. a 47. Pitoňák - 10. Šesták. Pred 200 divákmi rozhodoval Guballa, ŽK: Vitko, Skokan - Plančár, Artim, Šesták. SP. BYSTRÉ: Sasák - P. Herák (85. Orolín), Vitko, Kubičko (12. Šimonovič), Poracký - Pekarčík (65. Skokan), Rusnačko, Lopúch, Michlík - Kubov, Pitoňák.

PLAVNICA - HRANOVNICA 6:0 (3:0)

Krajšiu rozlúčku s jesennou časťou súťaže si nováčik z Plavnice nemohol ani priať. Začiatok zápasu ako z veľkej knihy predviedol Ilčišák vedúcim gólom po ideálnej prihrávke Vargu. V 10. minúte už bolo 2:0, keď Pavlišinova individuálna akcia skončila v bránke. Hostia mohli znížiť v 26. minúte, no strelu Michala Palgutu zneškodnil Sudimák. Ani o štyri minúty neskôr sa hostia netešili, lebo priamy kop Martina Palgutu skončil na brvne bránky. V 34. minúte Grajzingerov prienik skončil ešte v Liptákových rukách, ale Šomského priamy kop v 37. minúte už v šibenici jeho bránky. V 41. minúte stál brankár Sudimák na správnom mieste, keď pohotovo vyrazil nebezpečnú strelu Martina Palgutu. V druhom polčase naďalej pokračovali hostitelia vo svojom tlaku, čoho výsledkom bol gól na 4:0 z kopačky Drobňáka a na 5:0 zvyšoval Ilčišák. V 84. minúte sa vyznamenal do tretice gólman Plavničanov, keď bravúrne chytil strelu Martina Palgutu. Konečný stav zápasu stanovil v 89. minúte hetrikom Ilčišák strelou spoza šestnástky.

Góly: 4., 72. a 89. Ilčišák, 10. Pavlišin, 37. Šomský, 66. Drobňák. Pred 400 divákmi rozhodoval Kostík, ŽK: Ilčišák - Michal Palguta, Gajan, Marek Liptaj, Martin Palguta. PLAVNICA: Sudimák - Pavlišin, Venglarčík, Drobňák, Murcko (76. Chovanec) - Hricko, Ilčišák, Grajzinger, Martinek - Šomský, Varga. HRANOVNICA: Marek Liptaj - Šavel, Mičko, Brož, Milan Liptaj - Dulovič, Gajan, Martin Palguta, Oravec - Husár, Michal Palguta.

V. LOMNICA - KRUŽĽOV 2:1 (0:1)

Stretnutie mužstiev zo suterénu tabuľky mali od samého začiatku domáci pod kontrolou. Útočným nasadením si dokázali vytvárať gólové tutovky, no s koncovkou si nepotykali. Tesne pred štvrťhodinou hry sa dostal na dostrel hosťujúcej brány Precák, ale loptu nedokázal prepasírovať za chrbát brankára Kružľova. Neustále dobíjanie hosťujúcej brány mohlo priniesť želateľný efekt aj v ďalších fázach hry, keď svoje šance premárnili Bojňanský a Precák. Strelecké trápenie Lomničanov potrestali hostia nečakaným gólom z kopačky Gajdára v 31. minúte. Tento moment ale domácich vôbec nezlomil. Naopak, ešte pridali na dôraznej ofenzívnej hre, ktorá mohla priniesť vyrovnanie v 43.minúte, keď strelu Tribulu zastavila konštrukcia brány. Ani po obrátke sa vývoj hry podstatnejšie nezmenil. Domáci vytrvalou útočnou aktivitou zatápali hosťujúcej defenzíve, ktorá neraz aj so šťastím odolávala. Až v záverečnej štvrťhodine sa im zaslúžene podarilo otočiť skóre vo svoj prospech. V 80. minúte najprv po rohovom kope Tribulu Malinovský peknou strelou vyrovnal a v poslednej minúte potvrdil vydreté víťazstvo prienik Bojňanského a jeho spätná prihrávka na Hrivňáka, ktorý bez problémov skóroval.

Góly: 80. Malinovský, 90. Hrivňák - 31. Gajdár. Pred 150 divákmi rozhodoval Galajda, ŽK: Duchnický, Solár - Maňko. V. LOMNICA: Dziak - Kubík, Galschneider, Solár, Duchnický - Hrivňák, Malinovský, Tribula, Repiščák (46. Mačutek) - Precák (70. Babiáš), Bojňanský (90. Karkoška).

JUNOŠPORT N. ĽUBOVŇA - OSIKOV 4:1 (4:0)

Príjemné jesenné počasie prialo futbalu, a tak sa zápas začal vo veľmi svižnom tempe. Domáci od začiatku zatlačili súpera na jeho polovicu a vytvárali si gólové príležitosti. Hostia svojou tvrdou hrou sa snažili eliminovať nápor Junošportu, čo sa im čiastočne darilo, nakoľko hlavný rozhodca im tieto zákroky toleroval. Príkladom je zlomený nos brankára Ščerbáka, ktorý musel byť päť minút ošetrovaný. Najlepšou odpoveďou na tieto zákroky boli rýchle góly, ktorých autormi boli Ján Ščerbák - dva presné zásahy, Lipčák a Kupec. Tieto presné zásahy položili hostí na lopatky, ktorí sa už v prvom polčase na väčší odpor nezmohli. Druhý polčas bol už iba odvarom futbalu a diváci veľa futbalovej krásy nevideli. Ožili aj hostia, ktorí skorigovali výsledok a nebyť výkonu najlepšieho hráča na ihrisku Novicu Čomiča, mohlo to byť ešte dramatické. Domáci dohrávali iba s deviatimi hráčmi, keď po vylúčení Jána Ščerbáka sa zranil aj striedajúci Pavelčík. No na šťastie domácich, výsledok sa už nezmenil.

Góly: Ján Ščerbák 2, Lipčák, Kupec - Maník. Pred 100 divákmi rozhodovala Pokrivčáková, ŽK: Kupec, Závacký - Olšavský, Špirka, ČK: Ján Ščerbák (Junošport). JUNOŠPORT: Ščerbák - Kosturko, Kačmarčík, Lipčák, Sopko - Pristáš, Pospíchal, Mariančík, Kupec - Čomič, Ján Ščerbák, striedali: Závacký, Pavelčík.