SPRÁVY AGENTÚRY JPP

Sportnet|8. nov 2005 o 00:00

Rozhodca to po polčase "zabalil"!!!Aj z vlastnej skúsenosti už môžem potvrdiť, že partia rozhodcov, to je "veselá kopa, ktorá dokáže, ale aj má,

Rozhodca to po polčase "zabalil"!!!

Aj z vlastnej skúsenosti už môžem potvrdiť, že partia rozhodcov, to je "veselá kopa, ktorá dokáže, ale aj má, veľmi veľa pekných a úsmevných spomienok spojených s futbalom. No niekedy dokážu arbitri urobiť veci, nad ktorými zostava rozum stáť.

V nedeľňajšom stretnutí Slovinky - Jamník rozhodca Peter Šofranko dopískal zápas sám. Jeden z asistentov na stretnutie neprišiel a ďalší (Pecha) sa cez polčas urazil, obliekol do civilu a vykašľal sa na futbal. Jeho ješitnosť hráči a diváci ťažko chápali. Hlavný rozhodca nakoniec stretnutie zvládol, o čom svedčí pochvala zo strany Jamníčanov za veľmi dobrý výkon. Aj Slovinky boli s ním spokojní a skôr sa zamýšľali nad svojou streleckou nemohúcnosťou, ako hlavným arbitrom. Takýto prípad futbal na Spiši už dlho nepamätá.

Už keď sme pri tých rozhodcoch

tak podobný "prípad Pecha sa už raz stal. Spomínali mi ho futbaloví pamätníci. Lenže ten mal oveľa humornejší podtón. Už nepamätám, kde to presne bolo, ale za krásneho slnečného počasia sa hralo futbalové stretnutie. Prvý polčas všetko v poriadku, ale problém nastal na začiatku druhej časti hry. Hráči čakali na ihrisku na rozhodcu, a jeho nikde. Keď už čakanie bolo dlhé, rozhodli sa ho ísť hľadať. Rozhodca si cez prestávku sadol do tieňa vedľa ihriska a premohol ho spánok. Rozhodcu zobudili a všetko pokračovalo normálne ďalej.

Do tretice rozhodcovia

Po nedeli sa sťažovali Kluknavčania na výkon asistenta rozhodcu v stretnutí Teplička - Kluknava, za neodmávané ofsajdy. Poriadne rozhorčení sú aj Harichovčania (v mládežníckej súťaži), ktorí svoju sťažnosť dali na papier - čítajte zajtra.

Je koniec, ďalšie kolo sa nehrá!

Východoslovenský futbalový zväz vyzval kluby s myšlienkou odohrať ešte jedno kolo z jarnej časti. Názory boli rôzne, jedni chceli hrať, druhí nie atď. Vzhľadom na večne trvajúce problémy s trávnikmi na jar to nebol zlý nápad, na jar budú aj majstrovstvá sveta vo futbale.

Cez víkend bolo veľa otázok, či sa to vlastne bude hrať ďalej - nie súťaž skončila, pokračuje sa na jar.

Margecany zveľaďujú svoju "Maracanu a chodia na Ligu majstrov

Konštatovanie, že jeden z najkrajších futbalových stánkov na Spiši majú Margecanci je už staré - známe. Lenže zanietení funkcionári z Margecian stále niečo vylepšujú. V závere jesene dokončili vstupnú bránu na štadión a vyzerá naozaj pekne. Rovnako trávnik nemá chybu, kosia ho už novou kosačkou.

Piata liga Margecancom nestačí, chodia aj na Ligu majstrov. Pred stretnutím Artmedie s Rangers sme boli pozrieť extraligoví hokej Slovana proti Košiciam a koho v hľadisku nestretnete - Margecancov na čele s Marekom Vaščákom, následne sme si vzájomne zamávali na štadióne Slovana na futbale Ligy majstrov.

V Olcnave bude hlásiť asi žena

Dlhé roky robí hlásateľa v Olcnave známy funkcionár a futbalový zanietenec Peter Ilčin. V nedeľu v druhom polčase poriadne nastrašil domácich priaznivcov: "V 64. minúte strelil gól Petrov a vyrovnal na 1:1!!! Lenže Slovan Gelnica gól v tomto stretnutí nedal. Hneď na to sa ozval z reproduktorov ženský hlas: "V 64. minúte sa Olcnava ujala vedenia 1:0. To sa už obecenstvo usmievalo, veď nič vážnejšie sa nestalo.