Smutné lúčenie s futbalovým rokom v Prakovciach, Helcmanovciach a Chrasti n/H

Sportnet|8. nov 2005 o 00:00

IV. LIGA ŽAKAROVCE - LASTOMÍR 2:1 (1:0)Za dobrého počasia nastupovali Žakarovčania na stretnutie s cieľom neprehrať. Hneď od úvodu zatlačili

IV. LIGA

ŽAKAROVCE - LASTOMÍR 2:1 (1:0)

Za dobrého počasia nastupovali Žakarovčania na stretnutie s cieľom neprehrať. Hneď od úvodu zatlačili súpera. V 14. minúte po vyšachovaní súpera skóroval druhý najlepší strelec mužstva Škarbek. Od tohto momentu hostia znervózneli, pritvrdili hru a okrem žltých kariet si vyslúžili piskot hľadiska.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, domáci búšili do súpera, hostia pohrozili po rýchlych protiútokoch. V 74. minúte sa zranil Jančík a záchranka ho musela previezť do nemocnice s podozrením na stredne ťažký otras mozgu. V 77. minúte krížnou strelou k žrdi zvýšil na 2:0 Vilčko. Keď sa zdalo, že stretnutie skončí výsledkom 2:0, hostia dve minúty pred koncom znížili. V posledných sekundách a v nadstavenom čase už Žakarovčania hosťom nič nedovolili a získali ďalšie tri body. Pred 150 divákmi priemerné a nervózne stretnutie rozhodoval Kudla. ŽAKAROVCE: Prusák - Švarc, Šveda, Macejko - Rendoš, Hrobko, Škarbek, Jančík, Hudák - Belej, Diro, striedali: Maršalek, Vilčko, Hudák.

Ľ. MARCINKO

ROŽŇAVA - RUDŇANY 2:0 (1:0)

SP. PODHRADIE - STAKČÍN 4:0 (2:0)

Vo svojom záverečnom zápase sezóny domáci predviedli jeden z najlepších výkonov a svojho suseda v tabuľke jednoznačne prevýšili vo všetkých smeroch. Od úvodu zápasu domáci diktovali tempo hry, súpera zatlačili do vlastnej šestnástky a neustále ohrozovali gólmana hostí. Ten sa od začiatku prezentoval niekoľkými výbornými zákrokmi a postupne zlikvidoval šance Žigu, Kúkoľa, Komaru a Papcúna. Gólová smršť domácich prišla v závere polčasu. V 35. minúte otvoril stretnutie utešenou strelou z 20 metrov Kúkoľ a po štyroch minútach Komarovu ideálnu prihrávku nekompromisne gólovou strelou zakončil Fábry.

Aj druhý polčas začali domáci aktívne a hostia len s námahou odvracali útoky domácich. V 55. minúte si Matfiak elegantne spracoval loptu a z hranice šestnástky zvýšil na 3:0. V 70. minúte individuálny prienik Žigu zastavil stopér hostí len za cenu faulu a po červenej karte sa musel porúčať pod sprchy. To už domáci jednoznačne dominovali a za potlesku divákov predvádzali výborný futbal. V závere zápasu ešte Žiga využil hrúbku brankára hostí a pohodlne do prázdnej brány stanovil na konečných 4:0.

SP. PODHRADIE: Ďurica - Jančár, Papcún, Gonda, Barbuščák - Matfiak, Komara, Sedlačko, Fábry - Žiga, Kúkoľ, striedali: Hodák, Pokrivčák, Mišenčík.

P. VANDRAŠKO

Hlas trénera po zápase :

" Som naozaj šťastný. Potešil ma výsledok, ale aj hra a celkový prístup hráčov k zápasu. Súpera sme k ničomu nepustili, čisto sme ustrážili najlepšieho strelca súťaže Kurimčáka. Je ešte čas na hodnotenie, ale aj tak chcem poďakovať hráčom, funkcionárom, sponzorom, predstaviteľom mesta a fanúšikom za podporu v namáhavej jesennej časti. "

V. LIGA

JAKLOVCE - DEDINKY 2:0 (1:0)

V predohrávke jarnej časti sa jaklovské mužstvo stretlo s nováčikom súťaže - Dedinkami. Po výhre 3:0 v Dedinkách zo začiatku jesennej časti chceli Jaklovčania tohoto súpera zdolať aj doma.

Už od úvodných minút bolo jasné, kto bude udávať tempo zápasu. Hneď z prvej šance Jaklovčania otvorili skóre stretnutia, keď v 3. minúte po centrovanej lopte Papcuna strelil hlavou gól Bikar - 1:0. Hráči Dediniek sa len občas dostávali na súperovú polovicu a počas celého prvého polčasu nevystrelili na bránu. Jaklovčania len nakopávali lopty do pokutového územia a ich snaha nevyústila do žiadnej vážnejšej gólovej príležitosti.

Obraz hry sa v druhom polčase trocha zmenil hlavne na strane domácich, ktorí začali viac kombinovať a zrodilo sa aj pár pekných šancí. Naopak hostia pokračovali v obrannej taktike a bránu domáceho brankára Königa neohrozili ani raz. V 77. minúte sa pekne uvoľnil Kandrik, ktorý svoj prienik do šestnástky zakončil krížnou strelou - 2:0. V 83. minúte mohol na 3:0 zvýšiť Švartz, ale jeho strela zo strednej vzdialenosti skončila len na brvne brány hostí. Pár minút pred záverom stretnutia po chybnej rozohrávke domácich hráčov mali hostia veľkú šancu na úpravu výsledku, ale hráč Dediniek osamotený v pokutovom území Jakloviec nezakončil. Priemerný zápas sa tak skončil zaslúženou výhrou domáceho mužstva. Rozhodoval Kocur. JAKLOVCE: König - Lacko, Bikar, Fabrici, Kandra - Kandrik, Mastiš, Papcun, Jakubišin - Adamišin, Švartz, striedal: Hajduk

V.MIRVAJOVÁ

KRÁSNA - MARGECANY 2:1 (1:0)

Sú prehry, keď vyhrá lepšie mužstvo - a to sú prehry zaslúžené. Sú prehry, keď sa nedarí - tie mrzia. Sú prehry, ktoré ... - tie bolia.

V predohrávke prvého jarného kola sa v Krásnej hral priemerný futbal. Domáci síce mali loptu viac na svojich kopačkách, no do vážnejších situácií sa nedostali. Margecanci hrali akoby v tréningovom tempe. V 13. minúte center domáceho Jenčíka skončil na spojnici Grabanovej bránky. V 28. minúte Serbin pekne uvolnil Hrubého, ten prekonal domáceho brankára, ale lopta letela tesne vedľa bránky. V 31. minúte strelu Slezáka Graban bravúrne vytlačil na roh, no po jeho rozohratí opäť Slezák v skrumáži loptu dopravil do siete 1:0. V 40. minúte pekne vystrelil Petrík, no dobre chytajúceho brankára domácich neprekonal. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Margecanci mohli vyrovnať, ale strely Sokolského v 67. a 72. minúte brankár domácich zlikvidoval. V 78. minúte sa Margecanci dočkali. Striedajúci Papcun hneď pri svojom prvom dotyku s loptou hlavou vyrovnal na 1:1. O minútu nato nebezpečne vystrelil Serbin, ale jeho strela letela tesne nad domácu bránku. Keďže domáci si v druhom polčase nevytvorili gólovú šancu okrem jednej, keď obrana Margecian odkopovala loptu z brankovej čiary, na rad prišiel chybný verdikt inak s prehľadom pískajúceho hlavného rozhodcu. Už v nadstavenom čase v 92. minúte bol blízko spornej situácie a videl ju lepšie ako ktokoľvek iný na ihrisku, (hráč Margecian bol nakopnutý prudkou loptou do brucha a potom ju odkopol preč od margecianskej bránky) ukázal "hrajte ďalej a hru neprerušil. Až keď lopta bola mimo ohrozenia margecanskej bránky, šiel za svojim asistentom, ktorý držal zástavku nad hlavou. Nechal si poradiť, a ukázal na značku pokutového kopu, ktorý premenil Beregsasi a upravil na konečných 2:1.

Pre trénera Jozefa Zmija to bol jubilejný 50 - ty majstrovský zápas na lavičke Margecian. Z nich 24 boli víťazné, 11 prehraté a 15 sa skončili remízou. Margecany pod jeho vedením neprehrali dva roky ani jedno domáce stretnutie.

Margecany: Graban - B. Macko, Kruželák, Klein, Čarnoký - Serbin, Kaľavský, Petrík (78´ Papcun), Hrubý (53´ Keruľ) - Vaščák (88´ Očvár), S. Sokolský

M. KERUĽ

SP. VLACHY - NÁLEPKOVO 4:1 (2:1)

ŠTÍTNIK - SMIŽANY 3:1 (2:0)

HELCMANOVCE - KR. PODHRADIE 0:4 (0:1)

Úvod stretnutia patril domácim, ktorí si za dvadsať minút vypracovali 6 gólových šancí, z ktorých nedokázali ani raz prekonať brankára hostí. Nedáš - dostaneš. V 32. minúte ušiel obrane Renčok a hostia viedli 1:0. Od tohto momentu domáci znervózneli a hra sa im prestala dariť. V závere prvého polčasu hrali Helcmanovce presilovku, keď za urážku AR videl Ambrozi žltú kartu a následne za urážku R červenú.

Do druhej časti hry nastupovali domáci vedomí si početnej prevahy a v snahe otočiť skóre, ale v 47. minúte opäť ušiel Renčok a bolo 2:0. Pred gólom domáci avizovali ofsajd. Do hry sa mohli domáci vrátiť v 53. a v 70. minúte, ale Ferenc mieril iba do brankára a Zmij netrafil bránu. Znova platilo: nedáš - dostaneš a opäť Renčok prekonal domáceho brankára. Po druhej žltej karte oslabil helcmanovské mužstvo Rado Maliňák. Víťazstvo hostí pečatil päť minút pred koncom ďalekonosnou strelou Jurina a hneď na to za nešportové správanie sa voči divákov putoval predčasne pod sprchy po červenej karte. Domáci okrem úvodnej dvadsaťminútovky sklamali 100 prítomných divákov. HELCMANOVCE: Mamák - M. Marcinko, V. Zmij, J. Maliňák - J. Pisko, Kuchár, Ľ. Maliňák, Ferenc, R. Maliňák - Gbúr, P. Zmij, striedali: Marek Marcinko, Jablonovský.

T. THEIS

CHRASŤ n/H - KOŠ. NOVÁ VES 2:5 (1:1)

V poslednom zápase jesene prišli hostia s jednoznačným cieľom bodovať naplno, avšak ich hra nezodpovedala postaveniu v tabuľke. Chrasťania mali šance hlavne po štandardných situáciách. Úvodný gól strelil v 17. minúte Gardošík z pokutového kopu za ruku v šestnástke. V 22. minúte po kombinačnej akcii hostí a nedôslednom bránení Vojtilu bolo vyrovnané.

Druhý polčas lepšie začali Chrasťania, Sopkovič zo štandardnej situácie vyslal loptu na bránu, brankár ju neudržal a Gonda pohotovo zakončil - 2:1. Dobre vyvíjajúci sa zápas si domáci pokazili slabou hrou a v rozpätí desiatich minút od 51. do 61. minúty inkasovali tri góly a boli súci na uterák. Zaslúžené víťazstvo pečatil hetrikom Farkaš. Pred 100 divákmi rozhodoval Michna. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, Ľ. Jančár, J. Šefčík - Bady, Vojtila, Gardošík, J. Dirda, M. Dirda - Sopkovič, Gonda, striedali: Š. Dirda, Pramuka.

M. ŠEFČÍK

PRAKOVCE - HARICHOVCE 0:1 (0:1)

Prakovčania nedokázali skórovať ani v predohrávanom zápase jarného kola a tak utrpeli ďalšiu nezaslúženú prehru. Už v 7. minúte mali domáci šancu ujať sa vedenia, ale hlavička Slovinského tesne minula bránu. V 18. minúte pohrozili hostia, no lopta smerujúca do brány sa odrazila od nôh brankára. Záver polčasu patril hosťom a v 43. minúte dal gól do šatne Tatarko - 0:1.

V druhom polčase mali Prakovčania územnú prevahu, ale nedokázali využiť niekoľko dobrých gólových príležitostí. Hostia umne bránili a tak si udržali vedenie až do konca. V posledných troch zápasoch (270 minút) nedokázali Prakovčania streliť gól a tak budú zimovať na dne tabuľky. PRAKOVCE: Dorčák - Čech, Grajcár, Kuchta - Stoklas, Leško, F. Kuchár, Slovinský, M. Kuchár - Petrík, M. Silla, striedali: V. Regec, Filinský, Vaškovič. HARICHOVCE: Lipták - Soták, Kupčík, Hudáček - Suchý, Pukluš, P. Hudáček, Ambrozy, Staroň - Hrušovský, Tatarko, striedali: Hric, Baluch.