Snina bude zimovať v hornej polovici tabuľky

Sportnet|8. nov 2005 o 00:00

Snina - Zápas IV. ligy skupiny SEVER , ktorý sa hral v nedeľu v Snine mal veľmi dobrú úroveň. Domáce mužstvo i jeho súper z Popradu od prvých do

posledných minút zápasu ukázali vo všetkých radoch dobrú formu po kondičnej i technickej stránke, preto ich vyše 500 divákov často krát odmeňovalo potleskom. Ale aj napriek tomu, si ani jedno mužstvo nevypracovalo počas prvej polhodiny gólové príležitosti. Bolo to hlavne preto, že obrany pracovali spoľahlivo a strely mierené na bránky z väčších vzdialeností pochytali brankári Hopta a Daniš. Potom sa obidve mužstvá snažili dať gól a na prestávku odísť s vedením. Väčšie možnosti mali domáci, ktorí sa mohli ujať vedenia v 31. minúte, ale strela Popoviča z priameho kopu išla tesne nad popradskú bránku. O sedem minút neskôr mal šancu aj Diňa, ale strelil vedľa bránky. Nevydarili sa tiež strely Kirňáka a Bungu.

Do druhého polčasu nastupovali obidve mužstvá s cieľom vyhrať. Domáci sa tým chceli udržať v prvej polovičke tabuľky a hostia na jej čele. Bolo to však závislé aj od toho, ako dopadnú ostatné zápasy. Po ich zistení sa predsavzatia obidvom mužstvám splnili aj napriek tomu, že zápas sa skončil nerozhodne 1:1 (0:0). O tento výsledok sa pričinili strelci gólov Dvorožňák z Popradu, ktorý v 70. minúte dostal hostí do vedenia a v 80. minúte vyrovnal domáci Grundza, ktorý tesne predtým vystriedal Kapráľa. Toto potvrdilo, že domáci hrajúci tréner P. Diňa správne vystihol koho treba poslať na ihrisko, aby vyrovnal stav zápasu. V posledných piatich minútach zápasu sa stav mohol zmeniť, ale hosťujúci Kočiš dobrú prihrávku Dvorožňáka poslal hlavou vedľa bránky a skúsený domáci hráč Lukáč nebol úspešný po peknej prihrávke Diňu, keď jeho strelu Daniš vyrazil. Po zápase sme oslovili prezidenta MFK Vladimíra Drobňáka o zhodnotenie zápasu. "Aj napriek tomu, že naším súperom bolo vedúce mužstvo tabuľky, chceli sme uhrať prijateľný výsledok, čo sa nám nakoniec aj podarilo, pretože s takým silným súperom ako je Poprad je aj zisk bodu dobrý. Tým sme v tabuľke obsadili ôsme miesto, čo je najlepšie umiestnenie za viaceré predchádzajúce roky, kedy sme sa pohybovali až okolo dna tabuľky," povedal spokojný šéf sninského futbalu.