Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

ŠTVRTÁ LIGA / Ani jeden z vedúcej dvojice nevyhral a preto sa poradie nemenilo

Snina - Víťazom jesennej časti ročníka 2005/06 IV. ligy skupiny Sever sa stali futbalisti FK Poprad. O tom, že aj prezimujú na prvom mieste sa

rozhodlo uplynulú nedeľu v predohrávanom prvom jarnom kole. Zverenci trénera Stanislava Kocha v ňom dokázali remizovať v Snine s miestnym MFK 1:1. Napriek tomu, že Poprad pod Vihorlatom svojím výkonom neoslnil, tréner S. Koch bol po stretnutí spokojný. "V podstate som aj so ziskom bodu spokojný, taktickou disciplínou sme súpera držali na dištanc. V druhom polčase sme sa po rohovom kope dokázali strelecký presadiť Dvorožňákom, ktorý musel hrať na poste stredného obrancu. Škoda nášho zaváhania desať minút spokojní, pretože dnes nám chýbali piati hráči základnej zostavy. Pre 4 ŽK Kapsdorfer, kvôli zraneniam Kubičko a Pažúr a pre pracovné povinnosti v zostave absentovali Rybár a Michlík," v krátkosti zhodnotil stretnutie S. Koch.

Ohroziť vedúce postavenie Popradu mohli po predohrávanom kole iba futbalisti Spartaka Brekov. Tí by však museli vyhrať v Smokovci s V. Tatrami a Poprad v Snine prehrať. Nestalo sa. Brekovčanov síce v Tatrách nepostihla "kalamita", ale dokázali "vyťažiť" iba bod po remíze 2:2. Tréner Spartaka Brekov Andrej Čirák sa v priebehu týždňa netajil skutočnosťou, že sa Brekovčania chcú v predohrávanom stretnutí rozlúčiť s jeseňou víťazstvom. Ďaleko od predsavzatia tréner a hráči neboli. Vyrovnávajúci gól inkasovali v záverečných sekundách nadstaveného času a to ešte Natafaluši nešťastne poslal loptu za chrbát vlastného brankára Rodáka.

Priebeh tohoto duelu okomentoval A. Čirák takto: "Prvý polčas kvalitou nenadchol, viac sa bojovalo, ako hralo. Zásluhu na tom mala aj nekvalitná hracia plocha, na ktorú si obe mužstva dlhšie zvykali. (Predchádzajúce stretnutia hrali V. Tatry vo Svite). V druhom polčase videlo asi 200 divákov, z ktorých 120 bolo našich priaznivcov, zásluhou oboch mužstiev vynikajúci zápas. Domáci sa v 54. min. ujali vedenia Kožuchom. Som rád, že gól mojich zverencov nepoložil na lopatky, chlapci vystupňovali tempo hry, o osem minút po inkasovanom góle Gaži prestrelil hradbu tiel súpera a o niekoľko minút Murinčák nechytateľnou strelou z voleja otočil nepriaznivý vývoj stretnutia. Góly na kopačkách mali ešte Murinčák a Natafaluši, Smoliarom zápasu bol druhý menovaný, keď v samotnom závere v snahe odvrátiť nebezpečenstvo trafil loptu tak nešťastne, že skončila pod brvnom našej bránky."

V doterajších 16-tich zápasoch mal Poprad 9-krát výhodu domáceho prostredia, Brekov 8 krát a preto v "tabuľke pravdy" majú spartakovci + 14 a Poprad + 13 bodov.