podpálili dva obchodné domy, nakladateľstvo regionálnych novín a paralyzovali druhý najväčší podzemný dopravný systém zápalnou bombou.
Prezident Jacques Chirac oznámil zavedenie dvanásťdňových mimoriadnych opatrení so začiatkom od stredajšej polnoci. Regionálne úrady tak získali právomoc
rozhodovať o zákazoch vychádzania. V utorok vláda oživila aj zákon o výnimočnom stave z roku 1955, ktorý dáva ministerstvu vnútra právomoc vyhlásiť v Paríži a 30 mestách mimoriadne opatrenia na presadenie poriadku. Úrady museli uzatvoriť podzemný systém v juhofrancúzskom meste Lyon po explózii zápalnej bomby na stanici. Ako povedal hovorca regionálnej vlády, nikto nebol zranený. Deväť autobusov horelo na autobusovej stanici v Dole vo východnom regióne Jura, ďalší explodoval v Bassens pri juhozápadnom meste Bordeaux po vhodení zápalnej bomby.
Hovorca dodal, že vodičovi sa podarilo uniknúť. V Nice utrpel ťažké zranenia muž, ktorého zasiahla činka vyhodená z vysokého domu vedľa štvrte, kde sa odohrali posledné násilnosti, uviedli miestne úrady, podľa ktorých vyšetrujú,
či išlo o nehodu alebo útok. Zdá sa však, že oproti predchádzajúcim dvom nociam poklesol v noci z utorka na stredu celkový počet násilných incidentov.
Francúzski historici uvádzajú, že súčasné nepokoje sú oveľa rozsiahlejšie a ničivejšie v materiálnom zmysle ako násilnosti z mája 1968, kedy univerzitní študenti vybudovali bariéry v parížskej Latinskej štvrti ako aj inde v krajine a hádzali kamene do policajtov. Tieto nepokoje viedli ku generálnemu štrajku desať miliónov pracujúcich a donútili prezidenta Charlesa de Gaulla rozpustiť parlament a odvolať premiéra Georgesa Pompidua.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.