L. Štajger: Hráčky sa nevedia vyhecovať tak, aby hrali ako o život

Sportnet|12. nov 2005 o 00:00

Poprad - Ani vo svojom štvrtom vystúpení v európskej súťaži FIBA sa nedočkali popradské basketbalistky prvého víťazstva. Tentoraz prehrali na domácej

palubovke s DKSK Miškolc o 23 bodov (37:60).

"Videli ste sami, že súper bol nad naše sily. Myslím si, že sme robili, čo sme mohli. Zaostávali sme v agresivite, dynamike a hoci nasadenie tam z našej strany bolo, na umenie súpera to nestačilo. Hlavne v prvom polčase sme sa trošku aj plašili, druhý polčas bol dobrý, výsledok je taký, aký je. Toto sú nezaplatiteľné skúsenosti, ktoré naše hráčky v týchto zápasoch čerpajú, konštatoval tréner Popradu Ladislav Štajger. Na maďarskej pôde prehrali dievčatá spod Tatier o 36 bodov (97:61). V čom bol tento zápas okrem výsledku iný?

"V Maďarsku sme hrali veľmi odovzdane a zápas sme v podstate prehrali o 30 bodov už v prvom polčase. Tentoraz sme až taký odovzdaný výkon nepodali. Naše hráčky sa však nevedia vyhecovať tak, aby hrali ako o život. Takýchto zápasov potrebujeme odohrať aspoň 50, doplnil L. Štajger, ktorý je presvedčený o tom, že tieto skúsenosti využijú jeho zverenkyne aj v dnešnom extraligovom zápase v Banskej Bystrici.

Skúsená domáca rozohrávačka Iveta Bieliková (na snímke vľavo v bielom) sedela po skončení duelu niekoľko minút na palubovke.

"Našou najväčšou slabinou bol útok. Veľmi málo hráčok sa výraznejšie bodovo zapojilo a 37 bodov je na jedno stretnutie veľmi, veľmi málo. Súper hral len toľko, koľko potreboval a veľmi sme ho neprinútili siahnuť hlbšie do repertoáru. Dosť sa tento zápas podobal tomu prvému v Miškolci, povedala nám najskúsenejšia popradská hráčka, ktorá je na nahustený program stretnutí zvyknutá.

"Z môjho osobného pohľadu to nie je problém, pretože ja som na to zvyknutá. Uvidíme, ako to znesie tím, lebo pre toto družstvo to je naozaj úplne nová situácia a nové zaťaženie. Uvidíme, ako sa s tým vysporiadame, uzavrela I. Bieliková.

Domov»Sportnet na východe»L. Štajger: Hráčky sa nevedia vyhecovať tak, aby hrali ako o život