Korzár logo Korzár
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Po prvej polovici nového ročníka prevláda spokojnosť

Najvyššia regionálna futbalová súťaž má úspešne za sebou jesennú časť, pričom mužstvá stihli predohrať aj prvé jarné kolo. Po šestnástich kolách vo

viacerých kluboch zavládla s dosiahnutými výsledkami i umiestnením spokojnosť, lebo si udržali reálnu šancu bojovať o jedno zo šiestich postupových miest do pripravovaných dvoch nových súťaží. Táto časť sezóny však priniesla aj viaceré sklamania, a tak počas zimnej prestávky si budú musieť vysúkať rukávy a pripraviť sa tak, aby odvetná časť bola aj pre nich radostnejšia. Na treťoligových trávnikoch sa počas jesennej časti udialo dosť toho, na čo budú tréneri, hráči, funkcionári či fanúšikovia častejšie spomínať. Naopak sú aj také momenty, na ktoré budú chcieť čím skôr zabudnúť. V polčase sezóny sme oslovili zástupcov jednotlivých klubov, ktorým sme položili tieto dve otázky.

1. Naplnila jesenná časť vaše očakávanie?

2. Ako ste vnímali skorší začiatok stretnutí v úvode sezóny?

Peter Drobňák (tréner FK Stará Ľubovňa)

1. "Ak by sme mali viac bodov na svojom konte, tak táto časť sezóny by naplnila naše očakávania. Žiaľ, nie sme spokojní na sto percent. Mrzí nás prehra v Nižnej Myšli, lebo s týmto celkom sme nemali prehrať. Odohrali sme dobré stretnutia, ale aj slabšie. Hlavne vtedy, keď prístup hráčov nebol ta takej úrovni ako som si predstavoval."

2. "Skorší začiatok stretnutí v úvode sezóny nebol pre nás žiadnym problémom. Je dobré, že po stretnutí prídeme skôr domov, lebo sa nehrá od sedemnástej do devätnástej hodiny. Všetci sa tak skôr dostaneme domov a nie až po desiatej večer a domnievam sa, že aj priaznivci si na skorší začiatok počas tých niekoľko kôl v úvode jesennej časti."

Miroslav Sabol (tréner Slovana Sabinov)

1. "Čo sa týka nášho mužstva tak áno. Dali sme si cieľ bojovať v strede tabuľky a nebojovať o záchranu. Na svojom konte máme 26 bodov, sme v strede a teoreticky sme aj na tých postupových miestach. Odohrali sme veľmi dobré stretnutia vonku, no boli aj také v ktorých sme nepresvedčili. Trocha sme sa v závere sezóny doma trápili, ale s 26 bodmi sme spokojní."

2. "Boli sme zmenou prekvapení, lebo sme boli zvyknutí, že jesenná časť mala v úvode neskorší začiatok. Hrali sme aj cez týždeň a hralo sa o16.00, no my nie sme profesionáli. Cestovali sme vonku a niektorí hráči mali problém uvoľniť sa zo zamestnania. Jedenkrát sa to dá, ale keď bola dohrávka, tak sme mali problémy. Z môjho pohľadu to nebolo dobré riešenie, neviem prečo by sa nemohlo hrať o sedemnástej."

Ľubomír Ontko (tréner Pokroku Krompachy)

1. "Pred sezónou som nebol príliš optimistický, keď som otvorene hovoril, že nebudeme prínosom tretej ligy. Svoje vtedajšie slová musím po skončení jesennej časti opraviť, lebo polčas sezóny pre nás dopadol veľmi dobre."

2. "Pravdu povediac som sa nad tým ani nezamýšľal, či hráme o hodinu skôr alebo neskôr. Nám to nerobilo žiaden problém. Skôr sme mali problém odohrať v kompletnom zložení stretnutia, ktoré sa hrali v priebehu týždňa. Väčšina klubov pracuje na báze amaterizmu a potom nastáva problém s dochádzkou, lebo hráči majú svoje civilné zamestnania a nemôžu sa uvoľniť z práce."

Vladimír Rusnák (tréner Slavoja Trebišov)

1. "Musím otvorene priznať, že táto časť sezóny nesplnila naše očakávania. Chceli sme bojovať o popredné priečky tabuľky, čo sa nám zväčša darilo, až na ten záver. V ňom sme poľavili a súperi nám ušli nielen postavením ale aj bodovo. Mojím cieľom bolo aby sme v tabuľke pravdy mali aspoň osem plusových bodov. Vychádzal som z tohto, že nás čaká nové prostredie, ale neboli sme ďaleko, aby sme tento čiastkový cieľ splnili. Ak by sme dotiahli duel vo Veľkom Šariši, mohlo to byť lepšie. Odhliadnuc od všetkého jeseň nesplnila moje očakávanie."

2. "Domnievam sa, že skorší začiatok stretnutí bol na prospech spopularizovania futbalu, výsledkov i širšieho servisu z jednotlivých súťaží. Na výkonoch hráčov tá hodina nemala žiaden vplyv."

Jozef Móder (tréner MFK Košice B)

1. "Mal som možnosť sledovať viacero stretnutí a musím povedať, že mali celkom zaujímavý priebeh. Úroveň súťaže trocha upadá, ale až tak ako sa o tom písalo aj hovorilo. Rezervy sú špecifické a spoliehajú na hráčov z áčka, preto ich výkony sú kolísavé a závisia aj od počtu hráčov z prvého mužstva. Naším cieľom je postup a v silách hráčov tento cieľ splniť. Sme na polceste k spokojnosti nám ešte niečo chýba."

2. "Táto skutočnosť mňa najmenej zaujímala, lebo naše domáce stretnutia sme hrali predpoludním. Keď sme hrali vonku tak to nebol problém a vedeli sme si prispôsobiť tréningové jednotky. Vôbec som nad tým nerozmýšľal, registroval som to, ale nedávali sme tomu žiaden dôraz."

Alexander Nagy (tréner FK Sp. N. Ves)

1. "Vzhľadom k problémom, ktorými sme museli v krátkej príprave vysporiadať, sme získali v jesennej časti solídny počet bodov. Naša herná stránke neraz zakolísala, domáce stretnutia sme zvládli, no horšie to bolo vonku. Aj keď sme neboli horší od silných súperov herne slabší, ale v kritických momentoch sme chybovali a to rozhodlo, že máme menej bodov. Ak by sme ich mali o tri štyri viac boli by sme spokojnejší."

2. "Nebolo to na škodu a nemalo to vplyv na výkony hráčov. Samotné stretnutia sa skončili skôr, čím sme sa mohli načas dostať domov a rovnako viac času zostalo vám novinárom spracovať dostatok informácii z regionálnych súťaži do pondelkového vydania."

Július Balta (tréner TJ Cementár Turňa)

1. "Pri mužstve som zatiaľ krátko, preto sme pred začiatkom sezóny nemali veľké oči. Káder sa veľmi nerozšíril, bol úzky, ale i napriek tomu som veril, že má na viac, ako súčasné desiate miesto. Aj preto nie som celkom spokojný s jesennou časťou. Mali sme dobré aj slabšie zápasy. Doma sa nám darilo viac, vonku už menej. Až na súboj s rezervou Košíc sme v ostatných dueloch nedokázali získať plusové body. Doma sme stratili štyri, a tak sme na mínus troch a iste by sa nám lepšie dýchalo, ak by sme boli na nule. Z vonku sme nepriniesli potrebné tri body a tak v tomto smere je moja nespokojnosť markantná. "

2. "Ten posun na majstrovské zápasy nebol až tak negatívny. My sme sa museli vysporiadať skôr s inými problémami, medzi ktoré skôr patrili iné veci, ako skorší začiatok stretnutí v úvode sezóny."

Marián Semančík (Pivovaru V. Šariš)

1. "Jednou dvomi vetami sa nedajú charakterizovať naše očakávania. Musím však otvorene povedať, že s doterajším účinkovaním mužstva som spokojný a jesenná časť celkove splnila moje očakávanie. Nebudem to teraz presne charakterizovať v čom. Nedá mi však nepovedať, že tento ročník má kvalitné obsadenie, lebo v ňom hrajú bývalé celky, ktoré pôsobili v prvej či druhej lige. Doteraz také obsadenie nebolo a dlho ani nebude."

2. "Nad otázkou či hráme o hodinu skôr alebo neskôr sme sa nezamýšľali."

Marián Prusák (tréner BŠK Bardejov)

1. "Určite nie. Bardejov nezvykol hrávať na týchto miestach tabuľky, kde momentálne je. S bilanciou päť výhier , dve remízy a deväť prehier nemôže ani byť spokojnosť. Sezóne je špecifická, veď postupuje viac celkov a tak by bolo pre nás potrebné sa pohybovať v hornej časti tabuľky. Žiaľ, aj od týchto pozícii sme ďaleko, ale kto pozná momentálne problémy bardejovského futbalu, tak vie, ež to reálny obraz. Samozrejme s umiestnením nie sme spokojní. Opäť sa opakovala situácie z predchádzajúcich rokov, keď odišlo veľa hráčov, iní absolvovali prípravu a iní zase nastúpili v majstrovských dueloch.

2. "K mužstvu som prišiel až po piatom kole, preto k tejto otázke sa iba ťažko môžem adekvátne vyjadriť."

Imrich Balogh (predseda FK Barca)

1. "Nesplnila, lebo sme trocha podcenili situáciu. Uvoľnili sme hráčov do zahraničia a noví, ktorých sme získali, neboli adekvátnou náhradou. Naše defenzíva sa trocha rozpadla, zranil sa nám brankár Dedinský, ktorý mužstvo neraz podržal. V útoku nepresvedčili noví hráči a rovnako sme nemali šťastnú voľbu na trénerskom poste."

2. "Osobne som to veľmi nevnímal a rovnako sa nepodpísalo pod výkony hráčov."

Pavel Piršč (tréner Svidníka)

1. "V našom prípade, keď sme na poslednom mieste tak sme veľmi sklamaní s týmto účinkovaním. Predpokladali sme, že budeme bojovať v strede tabuľky, najhoršie do desiateho miesta. Veľa hráčov nám odišlo, káder doplniť sa nám nepodarilo a viacerí hráči mali svoje povinnosti a menej sme aj trénovali. Z daného postavenia nemôže vládnuť spokojnosť."

2. "Domnievam sa, že to bol správny krok, lebo priaznivci futbalu sa na druhý deň dozvedeli všetky výsledky regionálnych súťaží a nielen tie. Dôraz sa kladie na tretiu ligu a je to na prospech a propagácie futbalu."

Jozef Lehocký (tréner Vranova)

1. "V našom klube sa vymenilo veľa hráčov, rovnako klub prešiel pod mesto. Zmena nastala aj na trénerskom poste a mužstvo sme dávali za pochodu dohromady. Vzhľadom k tomu čo sa týka postavenia a bodového zisku som spokojný, po hernej stránke sa dá stále vylepšovať. V domácom prostredí sme stratili body iba po remíze so Starou Ľubovňou, v ostatných sme vyhrali. Potešili nás body z vonku, ale mrzí ma prehra v Barci, kde sme mali na zisk bodov. Potrebujeme zlepšiť hru vonku a doma ak budeme hrať ako doteraz tak to bude dobré."

2. "Ak mám pravdu povedať, ani som sa nad tým nezamýšľal. Absolútne to nerobilo problémy mne ani mužstvu. Neuvažoval som či to ma pozitívny alebo negatívny vplyv."

Jozef Fabián (tréner Tatrana Prešov B)

1. "Domnievam sa, že áno. Z hľadiska získaných bodov aj samotného postavenia, či niektorých štatistík napríklad v strelných gólov. Patríme medzi tri celky, ktoré inkasovali najmenej gólov. Rovnako aj z pohľadu nášho cieľa, ktorý sme si dali pred začiatkom ročníka bojovať o postup."

2. "Ak zoberiem do úvahy dosiahnuté výsledky tak sa nedá povedať, že to malo vplyv na výkon mužstva. Doma hráme predpoludním a hrať vonku v popoludňajších hodinách nebolo na hre poznať."

Štefan Bačkay (tréner Slovana Giraltovce)

1. "Úvod sezóny nám nevyšiel, ale bol to odraz reality. Mali sme úzky káder, avšak keď sme sa v septembri trocha posilnili, čo sa odzrkadlilo aj na hre a zisku bodov. Som rád, že sme vyvrátili hlasy, ktoré hovorili, že nezískame ani bod. Podarilo sa nám získať body vonku a hlavne doma. Odrazovým mostíkom bol duel v Barci, kde prišli prvé góly aj body. Naše postavenie v tabuľke odzrkadľuje náš káder a hru. Ružové okuliare sme si nedávali, ak sa chceme výkonnostne zlepšiť musíme počas prestávky doplniť naše rady."

2. "Hráči možno aj trocha reptali, že o šestnástej hodine bolo teplo, avšak rešpektovali sme dohodu kompetentných."

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
 1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 21 076
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 15 273
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 7 996
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 580
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 315
 6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 7 032
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 310
 8. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 214
 9. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 6 213
 10. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 202
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Druhé kolo, deň tretí. V Košiciach pokračuje testovanie

Vo väčšine obcí je miera pozitivity vyššia ako v samotnom meste.

Testuje sa aj v areáli oceliarní.
Jahodná počas lockdownu.

Na konci košickej Hlavnej má vzniknúť nová mestská štvrť

Šéf Tabačky: Môže to dopadnúť lepšie ako mesto kultúry.

Plán novej švrte a novího námestia počíta v dlhodobom horizonte so zmenami dopravnej kostry v centre mesta a návratom vody do pôvodného koryta Mlynského náhonu.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Dezinformácie pri epidémii tu už boli. Na konci tiekla krv

Odhaliť sprisahanie dokázal aj opitý zo psej búdy.

Ľudia sa prirodzene báli cholery, ktorá vyčíňala v 19. storočí. Nechápali zmysel hygienických opatrení, ľahko uverili fámam, že za všetkým je sprisahanie pánov, úradníkov, lekárov a lekárnikov - aj krčmárov.

Koronavírus na Slovensku: Riadenie krízy sa podľa Čaputovej nezlepšilo (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 223-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 474 obetí. V okrese Nitra platí sprísnený lockdown.

Prezidentka Zuzana Čaputová.
Petra Vlhová dnes ide obrovský slalom v stredisku Kranjska Gora, sledujte zjazdové lyžovanie - 2. kolo LIVE.
Turisti v ochranných rúškach sa fotografujú pri vodopádoch Studeného potoka vo Vysokých Tatrách.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop