Favorit salutoval policajtom

Sportnet|14. nov 2005 o 00:00

Košice - Po stredajšej predohrávke Topoľčany - Prešov (23:27) pokračovala v sobotu extraliga hádzanárov ďalšími tromi stretnutiami 10. kola. Svojich

priaznivcov nepríjemne sklamali Košičania, korí nezvládli rolu favorita a podľahli bratislavským policajtom. Naopak, posledné Sečovce si ako hostitelia poradili o gól s N. Zámkami a bodovo sa dotiahli na Topoľčany i Hlohovec.

Košice - ŠKP Bratislava 30:35 (15:18)

Až veľmi vlažne začali domáci proti súperovi, ktorý sa však pustil do súboja bez rešpektu. Po štyroch minútach bratislavskí policajti viedli 4:0 a domáci tréner musel zobrať oddychový čas. Po jeho skončení síce strelili domáci dva góly po sebe, ale ďalšiu časť prehrali 0:4 a hostia po prvý raz v stretnutí viedli o šesť gólov. Tento náskok sa neskôr ukázal ako rozhodujúci, lebo domáci strelci sa nedokázali presadiť proti dobre chytajúcemu Pčolovi. Ten v prvom aj druhom polčase podržal spoluhráčov, ktorí v poli príkladne bojovali. Hostiteľom chýbala ľahkosť a bojovnosť a hoci sa v druhom polčase snažili zdramatizovať stretnutie, dobre hrajúci hostia to nepripustili a získali zaslúžene dva body.

KOŠICE: Olejár, Paul - Mazák, Faith 5, Nuber 2, Farkašovský 5/2, J. Kolesár 3, Hruščák 3, Pecha 3, Strapko 6/4, Cibere, Vikartovský, Urban M. Kolesár 1. Najviac gólov hostí: Tarhai 10/5. Mišenčík, Mikéci po 5. Pred 300 divákmi orzhodovali Karlubík, Struhrár, sedemmetroví hody: 7/6 - 5/5, vylúčení 4:5. (glo)

Sečovce - Nové Zámky 25:24 (13:12)

Zachraňujúce sa Sečovce bojovali po celý zápas a prvýkrát sa ujali vedenia v 20. min. Potom už vedenie stále udržiavali, v druhom polčase zvýšili náskok na priebežné tri-štyri góly. Hoci dobre bránili a vychádzali do rýchlych protiútokov, hostia dokázali znížiť na gól. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

Najviac gólov: Murín 6, Frajkor 5, Meluš 4 - Galla 9, Braško 4, Moyzes 3. Rozhodcovia: Sabol a Ondogrecula ml., 7m hody: 7/3 - 7/5, vylúčení: 5:8, ČK: Seman (za faul) - Galla (za tri vylúčenia), 200 divákov.

Zostávajúci výsledok

Považská Bystrica - Hlohovec 34:30 (18:17), Toms 9/3, S. Mažár 5, Tuma 4, Pet. Zaťko 4 - F. Zaťko 10/4, Vicena, Bočkay, Bičaník a Brezina po 4.