Telegraf

Sportnet|14. nov 2005 o 00:00

Dominik Hrbatý (1-SR) - Daniel Braccali (4-Tal.) 7:5, 6:1, vo finále dvojhry challengerového tenisového turnaja Tatra banka Open v bratislavskom NTC.

Štvorhra - finále: Dominik Hrbatý, Michal Mertiňák (2-SR) - Chris Haggard, Jean-Claude Scherrer (JAR/Švajč.) 3:6, 6:2, 6:7 (4).

Hokejový Karjala Cup: Fínsko - Česko 2:6 (2:2, 0:3, 0:1), góly: 7. Kukkonen (Hentunen, Pärssinen), 19. Hentunen (Pärssinen) - 7. Burger (Hořava, Novák), 16. Kalla, 27. Skuhravý (Rolínek), 39. Hlinka (Ševc), 40. Kalla (Rolínek), 57. Rolínek (Novák). Rusko - Švédsko 2:3 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1), 23. Gladskich (Čistov), 55. Taratuchin (Morozov, Chomickij) - 56. Melin, 58. Kahnberg (J. Jönsson), 62. Hannula (Davidsson). Česko - Rusko 3:5 (1:3, 1:1, 1:1), 19. Kántor (Hořava), 39. Tenkrát (Kohn, Broš), 51. Kohn (Tenkrát) - 9. Jemelejev (Morozov), 12. Taratuchin (Michnov), 13. Moziakin, 38. Michnov (Antipov), 47. Žukov (Semin, Jemelejev). Fínsko - Švédsko 2:1 (2:0, 0:1, 0:0), 9. Hahl (Pärssinen, Hentunen), 15. Salmelainen (Hauhtonen, Kuhta) - 30. Emwall. Poradie:

1. Fínsko 5 b.,2. Švédsko 5 b., 3. Rusko 5 b.,

4. Česko 3 body.

Slovenská plavkyňa Martina Moravcová zvíťazila na úvodnom podujatí seriálu Svetového pohára v krátkom bazéne v Durbane vo finále na 100 m motýlik časom 58,71 s. V sobotu obsadila vo finále na 50 m znak 3. miesto.

Prvou finalistkou tenisového Turnaja majsteriek v Los Angeles sa stala Francúzka Mary Pierceová, ktorá v semifinále zdolala prvú nasadenú domácu hráčku Lindsay Davenportovú 7:6, 7:6. Výsledky mužského Turnaja majstrov v Šanghaji - červená skupina: Roger Federer (1-Švajč.) - David Nalbandian (8-Arg.) 6:3, 2:6, 6:4, Ivan Ljubičič (6-Chor.) - Guillermo Coria (4-Arg.) 6:2, 6:3.

Slovenskí hokejisti do 20 rokov na medzinárodnom Turnaji štyroch krajín vo švajčiarskom Huttwile obsadili 4. miesto. Výsledky: Švajčiarsko 20 - SR 20 5:0 (2:0, 1:0, 2:0), SR 20 - Nemecko 20 2:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0), góly SR: 29. Mikuš, 35. Handlovský.

Na vzpieračských MS v katarskej Dohe do 77 kg slovenský reprezentant Viktor Gumán na svojom štvrtom svetovom šampionáte v kariére dosiahol svoje najlepšie umiestenie, keď skončil na 8. mieste výkonom 330 kg (153+177) - v bol trhu deviaty, v nadhode desiaty.

Slovenskí hokejisti do 18 rokov na Turnaji štyroch krajín v Prievidzi obsadili posledné 4. miesto. Výsledok: SR 18 - Rusko 18 1:2 (0:0, 1:1, 0:1). Aj naši hokejoví reprezentanti do 17 rokov na rovnakom podujatí v Piešťanoch skončili štvrtí. Výsledok: SR 17 - Rusko 17 1:3 (1:1, 0:2, 0:0).

Chorvátski tenisti nastúpia vo finálovom zápase Davisovho pohára proti Slovensku aj s Goranom Ivaniševičom.

Nemecko 16 - SR 16 2:6 (1:4, 0:0, 1:2), v prípravnom hokeji.

Nemecký štvorbob sa stal v Calgary víťazom úvodného podujatia seriálu Svetového pohára. Slovenský štvorbob v zložení Milan Jagnešák, Vladimír Koco, Andrej Benda, Róbert Kresťanko skončil v 1. jazde na 24. mieste a do 2. kola nepostúpil.

Na medzinárodných cyklokrosárskych pretekoch 2. kategórie Prix de l¤Armistice v Chateaubernarde náš Róbert Glajza skončil trinásty. Viac sa darilo Robertovi Gavendovi, ktorý vyhral spoločnú kategóriu mužov do 23 rokov a juniorov, štvrtý bol Marián Šimora. Belgičan Sven Nijs vyhral tretie preteky Svetového pohára v holandskom Pijnackeri. Jediný Slovák Václav Metlička obsadil 47. miesto. Gavenda potvrdil výbornú formu aj na nedeľňajších pretekoch vo švajčiarskom Frenkendorfe a vyhral preteky nádejí.

Belgický jazdec Francois Duval sa stal víťazom Rely Austrálie, záverečného podujatia seriálu majstrovstiev sveta automobilov. Pilot tímu Citroen zaznamenal na predmestí Perthu premiérový triumf.

Slovenský reprezentant v boxe Rudolf Dydi skončil účinkovanie na majstrovstvách sveta v čínskom Mian-jang, keď podľahol v 1. kole v kategórii do 51 kg filipínskemu Violitovi Paylovi 26:27 na body.

Egyptský futbalový klub Al Ahli zvíťazil v odvetnom zápase africkej Ligy majstrov v Káhire nad tuniským Etoile Sahel 3:0 (prvý zápas 0:0) a získal už historicky štvrtý triumf v súťaži.

Včera bolo v Trebišove na programe semifinálové stretnutia regionálnej časti Slovenského pohára vo futbale. Zápas St. Ľubovňa - MFK Košice B ŠTK VsFZ odložila a uskutoční sa až na jar. Výsledok: Trebišov - Turňa 5:2 (3:0), góly: 18. a 47. J. Capko, 22. a 38. Ruskovský, 54. Novák - 66. W. Vislay (z 11 m), 75. A. Erdélyi. Pred 500 divákmi rozhodoval Žulevič.