Korzár logo Korzár
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

I. TRIEDA/ Najviac boli napomínaní Betliarčania Dvaja hráči si nezahrajú do konca sezóny

Rožňava - Prvý novembrový víkend sa predohrávkou prvého jarného kola skončila futbalová sezóna v najvyššej okresnej súťaži. Brány ihrísk sa

zatvorili, nadišiel teda čas pozrieť sa dozadu. Aká teda bola jesenná časť aktuálnej sezóny 2005/2006?

Zápasy I. triedy odštartovali prvý augustový víkend. Počet účastníkov sa zúžil na štrnásť. Po minulosezónnom nevydarenom experimente so šestnástimi mužstvami sa tak ObFZ vrátil k počtu, ktorý viac vyhovoval klubom. Jednak z hľadiska nákladov na cestovanie i poveternostných podmienok. Z kola museli von Slavošovce a Kružná. Problémy v kádri chcela Rudná riešiť tým, že sa stane rezervou štvrtoligovej Rožňavy. Kvôli administratívnym nedostatkom sa fúzia nerealizovala a Rudná to pocítila hneď v prvom kole. Do najvyššej okresnej súťaže pribudli víťaz II. triedy Honce a neúspešný piatoligista Plešivec. O tom, že to bude pre niektoré kluby sezóna plná problémov svedčí už hneď prvé kolo. Rudná vydržala hrať v Plešivce len hodinu a potom klesol počet hráčov pod sedem. V nastúpenom trende sa pokračovalo aj v ďalších štyroch kolách. V druhom kole prišla inzultácia rozhodcu fanúšikom hostí v zápase Jablonov n/T. - Honce, vo štvrtom kole v zápase Dobšiná - Gemerská Hôrka klesol počet hostí po štyroch góloch v sieti a necelej polhodine hry pod sedem. V nasledujúcom kole bol v Gemerskej Hôrke inzultovaný rozhodca hráčom domácich. Zápas sa síce dohral a výsledkom bola remíza 2:2, komisie však správne kontumovali zápas v prospech hostí z Vlachova. Po týchto náročných kolách sa situácia upokojila a až do dvanásteho kola sa hralo bez predčasných ukončení. V predposlednom jesennom kole prišla znova inzultácia. Cez prestávku stretnutia Brzotín - Gemerská Poloma napadol kapitán hostí rozhodcu a bolo po zápase. No najzaujímavejšie to bolo v poslednom kole. V zápase prvého Plešivca s posledným Betliarom najprv rozhodca neuznal dva góly, jeden hosťom a jeden domácim. Na to za ním pribehol brankár hostí, mierne ho sotil. Niekto by povedal, že inzultácia. V tom prípade však nie. Po zápase si nahnevaní fanúšikovia domácich chceli, ako to už býva, vyrovnať účty s rozhodcom. Usporiadateľom sa ako tak podarilo zvládnuť situáciu. Terčom útoku sa potom mal stať delegát, ten však tvrdí, že sa tak nestalo. Hoci sa na tomto zápase dialo všeličo, v zápise stretnutia sa neobjavilo nič. Presne tak, ako to pre KORZÁR povedal v rozhovore rozhodca stretnutia J. Danko.

No vráťme sa k tomu, ako vyzerala jeseň pon športovej a výsledkovej stránke. Plešivčania svoj záujem o postup z okresu na krajské ihriská ukázali hneď v úvodnom kole, keď nadelili Rudnej osmičku. Potom síce zaváhali a remizovali v Gemerskej Polome, prehrali so svojím najväčším konkurentom z Vlachova. V ďalších kolách však už len vyhrávali a pevne si držali vedúcu priečku. Znova zakopli až v poslednom kole v Betliari, kde stratili, či skôr vybojovali bod. Ďalší z ašpirantov na postup Vlachovo malo slabší začiatok, no potom sa spolu s Dobšinou pustilo do stíhania Plešivčanov. Spomenuté tri mužstvá si pred ostatnými vytvorili trinásť, respektíve deväť bodový náskok.

Na ďalších miestach je situácia vyrovnaná. Štvrtá Vyšná Slaná má 19 a dvanásty Brzotín 15 bodov. Chvost jesennej tabuľky patrí Betliaru a Rudnej s 12 bodmi. Asi najväčším prekvapením jesene je až jedenásta priečka Lipovníka, ktorý získal len 16 bodov.

AKO SA HRALO

Program jesennej časti I. triedy pozostával z 91 zápasov. Z nich sa štyri skončili predčasne, dvakrát pre pokles hráčov pod sedem a dvakrát kvôli inzultácii. Jedno stretnutie bolo kontumované pre inzultáciu hoci sa riadne dohralo. V prípadoch, keď sa nedohralo kvôli poklesu počtu hráčov, výsledok zostal v platnosti. V odohraných zápasoch sa zrodilo 31 konečných výsledkov. Najčastejšie sa mužstvá rozchádzali za stavu 2:1 a 4:1, bolo to 8-krát. Sedem razy sa meranie síl skončilo 3:1. Výsledky 2:0, 5:0, 4:0 a 3:0 sa zopakovali 5-krát, štyri razy to bolo 3:2, 5:1 a 0:0. Trikrát sa zápasy skončili 2:3, 1:1, 1:0, 1:2 a 0:1, dvakrát sa mužstvá rozchádzali za stavu 8:0, 3:3. Iba raz sa zrodili výsledky 4:2, 2:2, 6:0, 7:0, 0:2, 2:5, 0:5, 2:4, 2:6, 1:3, 4:3, 6:1, 5:2 a 1:4.

Najviac víťazstiev má na svojom konte Plešivec, je ich 10, o jedno menej majú Vlachovo a Dobšiná. Na opačnom konci sú s troma výhrami Betliar a Vlachovo. Päť víťazstiev má na konte sedem mužstiev a dve sa radovali v šiestich zápasoch. Po tri remízy si pripísali Gemerská Poloma, Betliar a Rudná. Pre domáce mužstvá bolo najvydarenejšie desiate kolo, ktorom zvíťazili vo všetkých siedmich zápasoch. Šesť víťazstiev a jedna remíza sa zrodili v 4. a 12. kole. Hosťom sa najviac darilo v 11. kole, keď zvíťazili trikrát a raz remizovali.

Najvýraznejšie víťazstvá 8:0 si pripísali Plešivec a Betliar, v oboch prípadoch bola smutným mužstvom Rudná. Stalo sa to v 1. a 9. kole. Osem gólov bol aj najvyšší počet strelených gólov v jednom zápase. Okrem dvoch spomínaných to ešte bolo v stretnutí 7. kola Krh. Dlhá Lúka - Plešivec 2:6. Naopak bez gólov sa hralo v zápasoch Rudná - Honce, Vyšná Slaná - Rudná, Jablonov n/T. - Betliar a Betliar - Plešivec.

GÓLY

Diváci videli na ihriskách I. triedy presne 352 gólov, z ktorých jeden bol vlastný. Podelilo sa o ne 120 hráčov. Najviac strelcov 11 bolo v Dlhej Vsi a najmenej 6 v Jablonove n/T. Sedem gólov pribudlo mužstvám po kontumáciách. Najviac gólov, rovných päť, v jednom stretnutí dal Vladislav Vávra z Betliara. Suverénne najlepším strelcom bol v jesennej časti Attila Pulen z Plešivca s 15 gólmi, pričom zaznamenal tri hetriky. Ďalšie si pripísali T. Hronec a J. Lipták st. (obaja z Vlachova), M. Kakalejčík (Gemerská Hôrka), J. Gebe (Krh. Dlhá Lúka), Ma. Ambrúž (Vyšná Slaná), Arp. Pomaj (Dlhá Ves) a dvojica hráčov Lipovníka O. Kerekeš a L. Fabian. V produktivite sú na tom najlepšie útočníci Plešivca na konte so 43 gólmi a Vlachovčania so 42 presnými zásahmi. Tretia je Dobšiná s 32 gólmi. Na druhom konci poradia sú Rudná s 13 a Gemerská Hôrka s 18 gólmi. Čo sa týka defenzívy, aj tu sú najlepší Plešivčania s 11 inkasovanými gólmi pred Vlachovom, ktoré dostalo 15 gólov. Na pevnosť zadných radov sa nemohli príliš spoliehať v Krh. Dlhej Lúke, pretože inkasovali až 36-krát, o gól menej dostali hráči Rudnej a o dva futbalisti Brzotína.

Strelecky najvydarenejšie bolo hneď úvodné kolo, v ktorom padlo 35 gólov. K tomuto číslo sa strelci priblížili ešte v 9. kole s 33 a 10. kole s 31 strelenými gólmi. Naopak najmenej sa im darilo v poslednom jesennom kole, keď sa mohli radovať len 20-krát.

KARTY

Arbitri museli napomínať spolu 137 hráčov, ktorí si vyslúžili 262 žltých kariet. Domáci boli postihnutí 112-krát, hostia zasa 150-krát. Najbohatšia úroda kariet bola v 4. kole, keď ich hráči videli dovedna 37. Najmenej 13-krát boli napomínaní v 13. kole. Medzi najtrestanejších patrili A. Rogos (Vyšná Slaná) a R. Greško (Gemerská Poloma) so 7 žltými kartami. Mužstvom s najviac napomínanými hráčmi sa stal Betliar s 31 kartami, o ktoré sa podelilo 15 hráčov. Najslušnejšími boli Plešivec s desiatimi a Dobšiná s dvanástimi kartami. Najmenej napomínaných hráčov po 7 majú Plešivec, Krh. Dlhá Lúka a Dobšiná.

Predčasne muselo pod sprchu odísť 17 hráčov, niektorí aj opakovane. Rozhodcovia teda červenú kartu vytiahli 20-krát, na strane domácich to bolo 5-krát, hosťujúci hráči odchádzali predčasne v 15 prípadoch. Disciplinárna komisia musela dvakrát siahnuť k radikálnejším trestom. Kvôli inzultácii si N. Kövesdi z Gemerskej Hôrky nezahrá 18 mesiacov a Z. Greško z Gemerskej Polomy 8 mesiacov. Naopak bez červených kariet odohrali jeseň Plešivec, Krh. Dlhá Lúka, Dlhá Ves, Rudná a Brzotín. Najviac sa červenalo v 9.kole, keď hráči videli 4 červené karty, o jednu menej bolo 1., 4. a 11. kole. Bez vylúčenia sa hralo 2., 3., 5. a 13. kole. Ako sme už spomínali, niektorí hráči boli vylúčení aj dvakrát, sú to A. Rogos (Vyšná Slaná), M. Demko (Betliar) a R. Greško (Gemerská Poloma). Ostatní hráči museli pod sprchy predčasne len raz, boli to O. Romok (Dobšiná), T. Hronec a M. Mlynár (Vlachovo), A. Izák a M. Kakalejčík (Gemerská Hôrka), M. Gallo a T. Fandák (Honce), H. Anna a R. Szücs (Lipovník), K. Viszlay a T. Kardoš (Jablonov n/T.), Ľ. Kasper (Betliar), J. Gunár, Z. Greško (Gemerská Poloma).

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 2. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 3. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
 4. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 5. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 6. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 7. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 9. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 1. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
 2. Väčšina fajčiarov dala deťom cigarety, ak si vypýtali
 3. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
 4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
 5. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
 6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 8. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 9. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 10. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 750
 2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 12 655
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 678
 4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 642
 5. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 276
 6. Aká je chémia vôní 9 056
 7. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 8 669
 8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 637
 9. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy 8 561
 10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 075
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nová riaditeľka košickej detskej nemocnice: Teším sa na návrat

Chystá stretnutia so zamestnancami, primármi a vytvorí pracovný tím.

Jaroslava Feketeová. Snímka je z čias, keď pôsobila ako lekárka na Oddelení detskej onkológie a hematológie košickej DFN.
Odber vzoriek.
Výročie výbuchu bytovky Mukačevská 7 v Prešove

Rok po výbuchu. Majorošovci veria, že sa na Mukačevskú 7 ešte vrátia

Tragédia odhalila aj silu priateľstva.

Marek Majoroš na mieste, kde stála bytovka.
Most už opäť otvorili pre vodičov.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Riaditeľ Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský.
Ilustračné foto

Ak nezaberie semafor, na rade je lockdown, vraví pandemická komisia

Matovič chce, aby sa kritici testovania ospravedlnili.

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) a prezident Slovenskej spoločnosti infektológov Pavol Jarčuška.
Píše Branislav Vančo

Aby sa zo Žilinku nestal ďalší Trnka

Sústreďme sa na reformu prokuratúry.

Verejné vypočúvanie Maroša Žilinku.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop