Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Klein sa proti bývalým spoluhráčom vytiahol

Svit - Hrať proti svojim bývalým spoluhráčom je vždy niečo extra. V sobotu odohral v drese Chemosvitu Svit takýto duel krídelník Richard Klein (na

snímke vpravo v bielom pri obrannom zákroku) proti Leviciam. Rišovi zápas vyšiel a výraznou mierou tak prispel v nie jednoduchom stretnutí k víťazstvu hostiteľov (86:71).

Dva dni sme sa pripravovali na to, že v tomto dueli sa budeme musieť zaobísť bez dvoch klasických stredných rozohrávačov. Bolo vidieť, že sme na strede nemali hráča, ktorý by to potiahol ako Janko (Jankovič, pozn. autora) alebo Maroš (Kováčik). Bolo to ťažké, ale vydreté a mohli sme vyhrať aj o viac bodov, rozhovoril sa hráč, ktorý prišiel do Svitu pred sezónou práve z Levíc. Za dôležité považoval to, že hneď od úvodu si domáci dokázali vybudovať mierny náskok, ktorý potom neustále kontrolovali.

To bolo podstatné, že sme sa chytili na začiatku, že sme sa dostali do pohody a hrali si v prvom polčase svoje. V tom druhom sme si už zrejme mysleli, že sa to samo vyhrá, ale stačilo to, poznamenal R. Klein, podľa ktorého slov špeciálne úlohy pred stretnutím od trénera Miloša Pažického hráči nedostali.

Jedinou alternatívou bolo, že sme hrali s Jurom Sujom na strede, ináč sme hrali to, čo aj predtým. Aj keď k nám prišli Levičania len s ôsmimi hráčmi, rovnako tomu tak bolo i pred dvoma rokmi, kedy tu vyhrali. Preto nás tréner nabádal na to, aby sme to nepodcenili, pripomenul autor 14 bodov, ktorý mal v sobotňajšom stretnutí na svojom konte 9 získaných a 0 stratených lôpt. Väčšinu zápasu odohral na strede mladý rozohrávač Michal Madzin. Svojej úlohy sa zhostil dobre, čo potvrdil aj R. Klein.

Miško splnil veľmi dobre to, čo sa od neho očakávalo. Bol som milo prekvapený z toho, že v dôležitých momentoch loptu podržal, vnikol pod kôš a hral ozaj výborne. Bolo fantastické pozerať sa na jeho hru, nešetril chválou svojho spoluhráča Levičan, ktorý sa proti svojim bývalým kolegom vytiahol herne i strelecky.

Ukázať sa proti svojim je špecifický pocit a som rád, že to takto vyšlo. Najdôležitejšie je, že sme vyhrali. Teší ma i to, že sa mi konečne podarilo zahrať tak, ako som si predstavoval. Je to zásluha celého družstva. S bývalými spoluhráči sme sa trochu hecovali pred aj po zápase, ozrejmil R. Klein, ktorého hostia svojím výkonom prekvapili.

Milo ma prekvapili a hrali veľmi dobre. Na začiatku sa držali a do výraznejšieho náskoku nás nepustili ani na konci. Hrali ako kolektív, sú tam mladí chalani, ktorých poznám. Začínali vtedy, keď som ja odtiaľ odchádzal. Okrem skúseného Bratiča hral dobre aj mladý Kucsa na strede i Cehula. Nezahral im Kollár, ktorý sa rýchlo vyfauloval, uzavrel R. Klein.

Do rastru

V Lučenci zabojujú

V sobotu sa Sviťania predstavia na horúcej palubovke v Lučenci, odkiaľ sa víťazstvá nenosia.

Dúfam, že sa Janko (Jankovič) dá dokopy, lebo takého hráča, ako je on, potrebujeme. Určite to bude iný zápas ako tento s Levicami. Tento rok je však liga vyrovnaná a hrať sa dá s každým. Myslím si, že vyhrať môžeme aj tam, optimisticky uviedol R. Klein.

KLEIN proti Leviciam

21 minút, 14 bodov, streľba spod koša: 3 úspešné / 4 pokusy, dvojky: 0/0, trojky: 1/2, TH: 5/7, získané fauly: 6, fauly: 3, získané lopty: 9, stratené lopty: 0, doskoky: 1, asistencie: 2, bloky: 0.