Zázrak sa nekonal, ani sa k nemu neschyľovalo

Sportnet|18. nov 2005 o 00:00

K Cero I.C.P. Košice - US Valenciennes 55:85 (14:27, 26:46, 47:66)Marián ŠPACAIKošice Ani v štvrtom vystúpení v Eurolige sa basketbalistkám K

K Cero I.C.P. Košice - US Valenciennes 55:85 (14:27, 26:46, 47:66)

Marián ŠPACAI

Košice Ani v štvrtom vystúpení v Eurolige sa basketbalistkám K Cero I.C.P. Košice nepodarilo dosiahnuť prvé víťazstvo. V súboji proti favorizovanému francúzskemu Valenciennes sa to príliš ani nečakalo, úspech slovenského majstra by bol veľkým prekvapením. Napokon sa zázrak nekonal a ani sa k nemu neschyľovalo. Hostky totiž mali od úvodu duel jasne pod kontrolou a zvíťazili presvedčivo 85:55.

Košičankám chýbalo v prvej časti väčšie nasadenie, a preto favorita ani nepotrápili. Do stavu 7:8 sa ešte držali, no do konca prvej štvrtiny si francúzsky celok poľahky vypracoval 13-bodový náskok. Ten v priebehu druhej štvrtiny ešte narastal a v 17. minúte to bolo už o 20 bodov. Tento rozdiel vydržal až do polčasovej prestávky.

V tretej štvrtine konečne domáce zvýšili dôraz a výsledok sa dostavil. Hneď v úvode 2. polčasu päťbodovou šnúrou znížili a začali sa viac presadzovať. Veľkú zásluhu na tom mala legionárka Malešová, ktorá našla odvahu popasovať sa pod košom s vysokými protivníčkami. Tretiu štvrtinu K Cero I.C.P. Vyhralo o jeden bod, celkovo pred poslednou desaťminútovkou prehrávalo 19-bodovým rozdielom. V záverečnej časti už nedokázali východniarky nadviazať na predchádzajúcu fázu hry a Valenciennes sa opäť výraznejšie odpútal. Záver teda znovu patril hosťujúcemu tímu, ktorý napokon natiahol náskok až na konečných 30 bodov.

K Cero I.C.P.: Mazzanteová 14, Johnsonová 12, Frniaková a Michulková po 6, Jurčenková 4 (Malešová 13, Timková, Čarnoká, Jalčová a Ružičková po 0). Najviac bodov Valenciennes: Hermouetová 18, Tuvičová 16, Le Dréanová 13, Grudová 12. Rozhodovali: Cankovič (Chorv.), Jovanovič (Bosna a Hercegovina), TH: 12/11 - 14/10, trojky: 6:5, osob. chyby: 18:15, 1500 divákov.

ĎALŠÍ VÝSLEDOK

Krakov - Vilnius 55:71 (26:35). Zápas Neapol - Dinamo Moskva sa skončil včera večer po našej uzávierke.