Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Kubachy pripravili lídrovi prvú prehru

Kežmarok - V ďalších zápasoch Kežmarskej MARCO POLLO hokejbalovej ligy sme sa dočkali dvoch výborných zápasov, ale veľmi rozdielnych. V prvom diváci

videli fantastický hokejbal, v ktorom boli svedkami zmŕtvychvstania mužstva Tornáda, ktoré dokázalo stupňovať svoj výkon a najmä posledná tretina bola absolútnou lahôdkou pre hokejbalovoých fajnšmekrov. V druhom dueli sa predstavili dve mimokežmarské mužstvá v tvrdom súboji o každú loptičku. V ňom zásluhou častejšej streľby dokázali dotiahnuť neľahký zápas do víťazného konca Kubachy. Tie totiž využili najmä to, že väčšinou viedli a súper musel častejšie otvárať obranu, čo bola voda na mlyn pre rýchlych mladých hráčov Kubách.

Matrix KK - Tornádo KK 8:8 (4:1, 3:5, 1:2)

Góly: Majer 3, Jasovský 2, L. Zwick, Šlosár, K. Jankura - Jakubčo a Cvaniga po 3, Richtarčík 2.

V dohrávke 6. kola málokto veril, že Tornádo si po hanbe spred týždňa (1:8 s Kubachmi) dokáže poradiť s vysokým favoritom. Najmä po tom, kedy už tradične po prvej strele na bránu inkasovalo a počas zápasu dvakrát prehrávalo o tri góly (1:4, 4:7). Nakoniec mohlo byť prekvapenie ešte väčšie, lebo v poslednej tretine dokázalo otočiť výsledok v jednogólové vedenie. Vtedy sme videli to najlepšie, čo dokáže vymyslieť obhajca titulu a stálou nátlakovou hrou zatlačil súpera na jeho polovicu a zásluhou gólu najlepšieho hráča na ihrisku Štefana Majera dve minúty pred koncom, ktorým zavŕšil svoj tretí hetrik v sezóne, odvrátili druhú prehru a vynútili si predĺženie. V ňom každé z mužstiev chcelo vyhrať, ale gól v jednom z vrcholov doterajšej sezóny sme už nevideli.

Fighters Sp. Belá - Kubachy Sp. Bystré 5:7 (2:2, 1:3, 2:2)

Góly: P. Bachleda a Palguta po 2, Nebus Ferko 3, Fábry 2, J. Jurčo, Mat. Budaj.

Ak nevedel pred zápasom niektorý z hráčov z obidvoch táborov čo sa bude v tomto stretnutí hrať, prišiel na to hneď od prvej minúty. Nekompromisný boj o každú loptičku, hra založená na samotnej hranici tvrdosti, časté osobné súboje a vzájomné naťahovanie sa o skóre. Len šesť vylúčených je iba chabý výsledok rozhodcov v tomto ťažko zvládnuteľnom zápase. Kubachy, ostrieľané častejšími zápasmi hranými na ostrie noža sa lepšie prispôsobili tomuto trendu, a najmä zásluhou výborného výkonu reprezentanta Jakuba Ferka dosiahli dôležité víťazstvo. Vrátili tak súperovi požičané z prvej časti, kedy prehrali s Fighters po predĺžení. Hráči z Belej si do tabuľky pripísali prvú prehru až v ôsmom kole, v čo málokto pred súťažou veril.

12.00 hod.: Tornádo KK - Sever KK

Do dohrávky 8. kola pôjdu hráči Tornáda ovenčení pekným výsledkom zo zápasu s Matrix. I preto šance súpera získať body v priamom súboji o štvrté miesto budú o to ťažšie.

13.00 Matrix KK - Fighters Spišská Belá

V šlágri dňa sa čaká najmä súboj najlepšej obrany proti najlepšiemu útoku. Pre Belú, ktorá v ostatnom zápase na jej vkus inkasovala až príliš veľa gólov, to bude riadna skúška ohňom.

14.00 Snipers KK - Tornádo KK

Ďalší zápas Tornáda so súperom z chvosta tabuľky má dať odpoveď, či posledné prekvapivé remízy oboch súperov boli dielom náhody alebo schopností.

15.00 Sever KK - Kubachy Spišské Bystré

Hostia sú jasným favoritom. Severania sa však už potrebujú bodovo chytiť a tak Kubachy nečaká prechádzka ružovým sadom.