Východniari vonku bez bodov

Sportnet|21. nov 2005 o 00:00

Hokejová ST extraliga pokračovala stretnutiami 26. kola. Východniarom sa nedarilo, keď na ľade svojich súperov nebodovali. V nasledujúcom kole v

10. Martin2640231744:8614

Za mužstvom nasleduje počet zápasov, víťazstvá (3 body), víťazstvá po predĺžení (2 body), remízy (1 bod), prehry po predĺžení (0 bodov) a prehry (0 bodov).

Zvolen - Košice 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Zvolen - Vo Zvolene hrali lepší hokej hostia, no vyhrali domáci. Košičania boli aktívni počas celého zápasu, no mrzieť ich môžu nevyužité šance najmä v prvej tretine. Úvodný gól padol z presilovky v 12. min, Kmiť posunul puk Bartošovi, ktorý mieril po ľade k ľavej žrdi - 0:1. Zvolenčania mohli kontrovať Cibuľom, ktorý mal dve dobré príležitosti. Tú väčšiu spálil v 26. min, keď v oslabení korčuľoval sám na brankára. Domácim sa však predsa len podarilo vyrovnať v nasledujúcej presilovke. V 27. min Babka strieľal od modrej a puk pre bránkou tečoval Šechný 1:1. Hostia naďalej dobiedzali, hrali útočne, zamestnávali obranu Zvolena a najmä výborného gólmana Šimonoviča. Ten v 38. min zázračne v poslednej chvíli vyrazil puk po Šimurdovom doklepnutí Vostřákovej prihrávky. Bola to najväčšia takmer stopercentná šanca Košíc. Aj v záverečnej tretine boli hostia nebezpečnejší, nevyužili však ani presilovku piatich proti trom. Nečakaný úder prišiel v 59. min z rýchleho brejku. Paciga vystrelil na Laca, ten puk vyrazil pred dobiehajúceho Turka, ktorý rozhohol o šťastnom víťazstve Zvolena.

Gól: 27. Šechný (Babka, Weissmann), 59. Turek (Paciga) -12. Bartoš (Kmiť), vylúčení: 9:7, navyše: M. Hanzal (Zvolen) 5+ DKZ za napadnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šindler - Pavlovič, Mášik, 2112 divákov.

Zvolen: Šimonovič - Babka, Škuta, Priechodský, Bonni, Štibran, Štork, Velebný - Weissmann, Šechný, J. Čierny - Škvaridlo, Cibuľa, Paciga - Hanzal, Gašpar, F. Turek - Hanes, Jurík, Lipták. Košice: Laco - Kledrowetz, M. Varga, Horáček, P. Frühauf, Bodnár, Podhradský - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Vostřák, Lipiansky, Michal Lukáč - Lažo, Ľ. Sabol, Šimurda - Jenčík, T. Marcinko, M. Slovák.

Nitra - Poprad 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Nitra - Lepší vstup do stretnutia mali hostia, keď si dokázali vytvoriť niekoľko nebezpečných príležitostí pred Fikrtom. Skóre však otvorili domáci, keď po závare pred bránkou Popradu poslal Kolník puk po ľade od tyče za chrbát brankára Kožucha. V ďalšom priebehu si Nitrania vytvárali šance, najbližšie ku gólu mal Kollár, keď v 15. min tečoval puk do brvna popradskej brány. Domáci boli aktívnejší aj v druhej časti hry a v 31. min po akcii Kmeča zvýšil na 2:0 S. Saliji. O dve minúty neskôr sa hosťom podarilo znížiť, keď po strele od modrej sa puk odrazil pred Jasovského a ten poslal puk do odkrytej časti nitrianskej brány. V 36. min využili domáci presilovku a Vozdecký zblízka prestrelil brankára Kožucha. V 49. min už bolo 4:1, keď Hruškova prudká strela spomedzi kruhov skončila v popradskej sieti. Štyri minúty pred koncom sa v ojedinelej akcii Popradu dostal pred domácu bránu Škovira, mieril presne a upravil na konečných 2:4. Hostia sa ešte v závere pokúšali o vyrovnanie pri neúspešnej power play.

Góly: 9. Ľ. Kolník (Kollár, Hruška), 31. S. Saliji (T.

Chrenko, Kmeč), 46. Vozdecký (M. Štefanka, I. Švarný), 49. Hruška (A. Kollár, Ľ. Kolník) - 33. Jasovský (Kubenko, Vorobel), 56. Škovira (Valečko, Javín), vylúčení: 11:12, navyše: Švarný, Kollár (obaja Nitra) 10 min za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Tvrdoň, J. Višňovský, 4800 divákov.

Nitra: Fikrt - J. Kováčik, B. Majeský, D. Milo, Hruška, V. Vlk, I. Švarný, Petrina - S. Saliji, T. Chrenko, Kmeč - Ľ. Kolník, A. Kollár, M. Kováčik - Vozdecký, Musil, Čacho - Pupák, M. Štefanka, Podstavek. Poprad: Kožuch - Valečko, Javín, Kumstát, Vorobel, Michal Segľa, Bambúch, Fabian, Gurčík - Škovira, A. Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - P. Segľa, Faith, Žemlička - Zavacký, Piatak.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

TRENČÍN - ŽILINA 2:1 (0:0, 1:1,1:0). Góly: 27. Zlocha (Sikorčin, 52. Kóňa (Zlocha) - 40. Michel Miklík (Dlouhý, Král), vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Sivák

10 min za úder do oblasti hlavy a krku - Gron 10 min za nešportové správanie sa, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Halecký, Miľovčík, 3748 divákov.

SLOVAN - MARTIN 5:4 pp (1:0, 2:1, 1:3 - 1:0). Góly: 5. Ďurák (Jánoš), 24. Kuľha (Hujsa), 32. J. Sýkora (Pavlas), 58. Jendek (Hujsa), 63. Chlubna (Kudělka) - 26. Cebák (Török), 43. Beran (G. Saliji, Török), 51. Török (Cebák), 59. Beran (Klepáč, Török), vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Jung - Bulko, Mullner, 3663 divákov.

SKALICA - L. MIKULÁŠ 6:0 (1:0, 1:0, 4:0). Góly: 19. Klement (Benák, Liščák), 38. Vala, 50. Hartmann (R. Školiak, Jarolín), 51. Benák (Mikúš, Jozef Liška), 52. R. Sýkora (Grill, Jozef Liška), 60. Jarolín (Benák,

Hartmann), vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 2:0,

oslabenia: 1:0, rozhodovali: F. Mihálik - Horínek, Galamboš, 3000 divákov.