Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Polčasový mikrosúboj Jozefov: Majoroš - Hanák 2:2

Diváci v Čermeli boli svedkami zaujímavých momentov v I. polčase duelu Košice - Podbrezová. Ich aktérmi boli dvaja Jozefovia a zhodou okolností

obaja kapitáni svojich tímov - 27-ročný Majoroš na košickej a 29-ročný Hanák na strane Podbrezovej. Košický dirigent hry strelil dva góly počas prvého dejstva, nevyše trafil žrď a nepremenil jedenástku. Mal teda veľkú šancu minimálne na čistý hetrik. Ten mu prekazil práve urastený brankár Podbrezovej. A ako videli obaja aktéri spomínané momenty?

8. MINÚTA: Košičan Drobňák beží za loptou do vnútra šestnástky, oproti vybieha brankár Hanák. Drobňák ešte stihne gólmana prelobovať, no lopta končí na sieti. Hanák však Drobňáka zvalcoval a rozhodva odpískal jedenástku. Loptu si postavil J. Majoroš strelil ju po pravej strane brankára Hanáka. Ten si síce vybral správny smer, no lopta končí v sieti - 1:0.

27. MINÚTA: Domáci zahrávajú priamy kop zo vzdialenosti asi 25 metrov. Z dvojice sa nakoniec rozbieha J. Majoroš, loptu pekne zakrútil a štadiónom sa len ozval zvuk pravej žrde Hanáka, na ktorej pristála lopta. Stav zostal nezmenený 1:0.

42. MINÚTA: Do šestnástky sa prebíja Jelšic, cestu mu skrížil Kentoš. Domáci útočník šikovne spadol a na svete je druhá jedenástka. Opäť si loptu položil na biely bod J. Majoroš. Zvolil si rovnakú stranu, to isté platí i o brankárovi, no tentoraz sa Hanák s väčšou razanciou vrhol k žrdi a loptu vyráža. Stav sa nemení 1:0.

45. MINÚTA: Hosťujúci Ľ. Jurčo urobil hrúbku v obrane, loptu mu zblokoval Majoroš, ktorý beží sám na Hanáka a povedľaň vybiehajúceho brankára napína sieť - 2:0.

JOZEF MAJOROŠ ml.

Rozhodca odpískal penaltu. Bol som už dopredu rozhodnutý, že ju pošlem do ľavej strany z môjho pohľadu. Už som si zvykol takto strieľať a som rád, že mi to vyšlo. Brankár Hanák sa síce hodil po lopte, no strela bola dostatočne prudká, takže ju nestihol chytiť.

Hrali sme s vetrom, takže som sa rozhodol, že sa pokúsim obstreliť múr. Mohlo to byť zo vzdialenosti 25 metrov. Lopta iba obtrela žrď. Škoda, že nepadla do brány.

Druhá jedenástka... Tak to už je horšie. Kopol som ju zle. Nemohol som nič iné čakať, iba to, že ju brankár chytí. Aj som sa rozhodoval, že zmením stranu, ale potom som zvolil rovnakú stranu. Strelil som ju však v zlej výške, ideálnej pre brankára. Napokon, lopta ani nešla celkom k žrdi, takže Hanák ju chytil. Ešte pre jedenástkou sa pýtal na zahrávanie Miro Drobňák. Prvú som však premenil a veril som si, že premením aj druhú. Žiaľ, nedal som ju.

Gól do šatne. Čakali sme na druhý gól. Po chybe Jurča, ktorý strelil loptu do mňa, som išiel sám na brankára a obstrelil som ho. Som rád, že tam padol a odčinil som zahodenú jedenástku.

JOZEF HANÁK

Podľa mňa jedenástka nebol. Lopta už bola odohraná, ja som vyskočil, obaja sme sa zrazili a rozhodca odpískal jedenástku. Všimol som si, že Majoroš proti Slovanu kopol jedenástku do tej istej strany. Aj chalani mi vraveli, že bude kopať po mojej pravej ruke. Napokon aj jeho brat Gabo mi to hovoril. Vedel som teda o tom, no čakal som do poslednej chvíle. Lopty som sa trocha ´štrajchol´, no nedoletel som včas k nej.

Cez múr som nevidel, kto bude zahrávať tento priamy kop. Netušil som, či vystrelí Krakovský alebo Majoroš. Až v poslednej chvíli som zbadal, že lopta letí po jeho rozbehu.

Tentoraz mal faulovať Kentoš, cez ktorého prepadol Jelšic. ´Kenti´ sa ho však nedotkol, Jelšic to spravil dobre, vyhodil sa a bola druhá jedenástka. Už som sa pri nej pohol o niečo skôr. Išiel som na Viac-menej na isto. Myslel som si, že ju kopne do tej istej strany. Exekútor nezvykne meniť strany.

Videl som a vedel som, čo bude robiť Jožo. Ešte som si ho nahnal. Vystieral som i ruky, no nedočiahol som na loptu. Dobre ma obstrelil. Keby strieľal priamo, tak ma trafí, ale mieril presne.