Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Neuspel iba Svit

V 9. kole basketbalovej extraligy mužov využili výhodu domáceho prostredia Košice i Spišská Nová Ves. Neuspel len Svit, ktorý hral na pôde Lučenca.

Program 10. kola (sobota): Košice Svit, Nitra Sp. Nová Ves, Prievidza Komárno, Lučenec Inter, Levice Handlová.

Košice - Komárno 93:59 (20:15, 43:31, 72:40)

Košičania sa síce do vedenia dostali až v 6. minúte po Probalovej trojke na 10:9, ale od tohto momentubol zápas jasne v ich réžii. Ešte do polčasu získali 12-bodový náskok a tretia štvrtina už bola ich exhibíciou. V závere tak mohli dostať priestor aj stredajúci hráči.(špa)

Košice: Probala 17, Bučák 15, Zabavník 12, Ivan 5, Nuber 2 (Mišinský 22, Lutter 6, Halahija 6, Svitek 4, Utľak 4, Číkoš 0). Najviac bodov Komárna: Vlajič 13, Petrovič 11, Kablár 11. TH: 12/10 - 23/13, fauly: 25 - 20, trojky: 5 - 2, rozhodovali: Sudek a Obmaščík, 1200 divákov.

Sp. Nová Ves - Prievidza 81:62 (17:10, 34:23, 58:47)

Spišská Nová Ves Od začiatku Novovešťania potvrdzovali úlohu favorita a už po prvom polčase bolo jasné, že body ostanú na Spiši. Na začiatku druhej časti hry hostia úspešnými trojkami znížili bodový náskok domácich, ale tí po šikovných útočných akciách si znova získali odstup od súpera. V domácom mužstve herne a strelecky zaujali Rašič a Demčko, u hostí v priemernom zápase veľmi dobre zahral nestarnúci Uhnák. (jp)

SP. NOVÁ VES: Rybár 1, Novotný, Pešta 12, Rašič 16, Demečko 16, Kragič 12, Czakó 6, Džubák, Myrda 5 , Hovaňák 13, Repaský, Bečarik. Najviac bodov za hostí: Uhnák 23, Gavran 17, Štorcel 8, TH: 25/16 - 24/16, fauly: 24 - 21, trojky: 5 - 8, rozhodovali: Brziak a Bohucký, 900 divákov.

Lučenec - Svit 85:72 (19:20, 47:38, 65:51)

V zápase veľmi dobrej úrovne, v ktorom sa oba tímy snažili o agresívnu hru, sa z víťazstva radovali domáci. V ich drese podala vynikajúci výkon dvojica Kovačevič, Šarin, ktorá vlastne rozhodla o dvoch bodoch pre Lučenec.(sita)

Najviac bodov: Kovačevič 24, Šarin 18, Tarabus 15 - Znanec 20, Suja 13, Forth 11, TH: 46/37 - 33/24, fauly: 30 - 33, trojky: 2 - 4, rozhodovali: Hricišin a Zubák, 1200 divákov.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Nitra - Handlová 99:87 (29:10, 44:27, 68:53). Najviac bodov: Dimavičius 21, Seman 20, Ames 17 - Miloševič 37, Smačko 18, Marcel Madaj 12. Levice - Inter 99:87 (26:28, 46:47, 70:59). Najviac bodov: Ročevič 26, Marič 20, Bratič 17 - Mička 33, Pandula 15, Fapšo 11.