V Bardejovce sa schyľovali k prekvapeniu

Sportnet|21. nov 2005 o 00:00

Košice - Východná skupina II. hokejovej ligy pokračovala dvoma kolami. Sabinovčania po domácej nádielke sa vzchopili a v Ružomberku čestne bojovali.

Bardejovčania podcenili Lučenec a málo chýbalo, aby na to nedoplatili. Michalovčania s Detvou si zbabrali záver a stratili zbytočne oba body. Na kežmarskom ľade bolo regionálne derby dvoch celkov z čela tabuľky.

K senzácii sa schyľovalo v Bardejove, kde domáci s posledným Lučencom, ktorý ešte nezískal ani bod, vyrovnávali na 3:3 až v 49. min. Hostia len s 10 hráčmi zaskočili Hornošarišanov a po 10. min. bolo 0:2. Povrchné bránenie a nedostatočné vykrývanie priestoru i málo dôrazu sa prejavilo i na treťom góle v domácej bráne. Aj v 2. tretine sa toho veľa nezmenilo, ale gól mladého Luča v 36. min. povzbudil. Čakalo sa najmä na to, dokedy hostia vydržia so silami. "Každý tipoval dvojciferné víťazstvo a pod takým dojmom sme podcenili súpera. Lučenec hrá na modrej čiare, kde sa postavia piati a zabetónujú," zdôveril sa kapitán Bardejova Štefan Dvorský. V 3. tretine sa predpoklady splnili a tušil to aj kormidelník Lučenca Milan Patkoš. "Vedel som, že ťažko udržíme pre nás priaznivý výsledok do konca. Chlapci už boli na pokraji síl, ale podali bojovný a taktický výkon. Od domácich som očakával kvalitnejší hokej, najmä po korčuliarskej stránke, lebo my ešte nemáme ľad. Ukorčuľovali nás aj ku koncu, keď sme nevládali."

Výsledky 4. kola: Sabinov - Michalovce 2:13 (1:4, 0:4, 1:5). Jednoznačná záležitosť Zemplínčanov, ktorí nedali domácim šancu. Tí výkonom nepresvedčili a víťazstvo mohlo byť aj vyššie. G: Ondria, Majerník - Mucha, Semanco po 2, Cibere, Tirpák, B. Štefan, Saxsun, Mihaľo, Zalužický, V. Kločanka, P. Kločanka, Marjov. Vylúčení 5:4, presilovky 0:2, oslabenia 0:1. Pred 150 divákmi rozhodovali Sabol - Smrek, Pavol Škripko.

Detva - Ružomberok 3:6 (1:2, 1:3, 1:1). Podtatranci v stretnutí dvoch kvalitných súperov mali po celý zápas prevahu a zaslúžene dokázali domácich pokoriť. G: Korčok 2, Kučera - Duda, Šlosár po 2, Parila, Kopkáš. Vylúčení 3:7, presilovky 2:1, oslabenia 0:0. Pred 150 divákmi rozhodovali Rakyta - Neuzer, Číž.

Bardejov - Lučenec 4:3 (0:3, 1:0, 3:0). Domáci súpera podcenili v úvodnej tretine no potom pridali na dôraze a dokázali zvíťaziť o gól. G: Luč, Čontofalský, Milovčík, Staš - Malatinec, Janev, Mrišo, vylúčení 6:7, presilovky a oslabenia 0:0, pred 1000 divákmi rozhodovali Mihaľov - Kundrák, Stankovič.

Ružomberok - Brezno 2:2 (1:0, 1:2, 0:0). Stredoslovenské derby bolo vyrovnané a skončilo zaslúženou deľbou bodov. G: Žitník, Lištiak - Sásik 2. Vylúčení 8:7, presilovky 1:0, oslabenia 0:1. Pred 200 divákmi rozhodovali Paučo - Rohoň, R. Vojtek.

Výsledky 5. kola: Michalovce - Detva 5:7 (0:3, 2:2, 3:2). Domáci vyhrávali už 2:5, dovolili však súperovi vyrovnať. Zlým záverom v poslednej tretine sa pripravili o víťazstvo, keď v zápase mali viac z hry. G: P. Kločanka, V. Kločanka, B. Štefan, Marjov, Zalužický - Korčok 2, Koppa, Srnka, Tkáč, Ilisi, Rojík. Vylúčení 4:6, presilovky 1:1, oslabenia 0:1. Pred 150 divákmi rozhodovali Mihaľo - Ferjova, Lovás.

Ružomberok - Sabinov 6:3 (1:0, 3:2, 2:1). Domáci z prevahy vyťažili oba body. Hostia sa snažili, ale nestačili na súpera. G: Javorka 3, Lörinc 2, Bartoš - Ondria, Moravčík, Majerník. Vylúčení 8:4, presilovky a oslabenia nevyužité. Pred 250 divákmi rozhodovali Matula - Kacej, I. Vojtek.

Lučenec - Brezno sa nehralo. Obaja aktéri upravujú svoje štadióny a zatiaľ nemajú ľadové plochy. ŠTK na svojom zasadnutí rozhodlo o odložení zápasu na 16. decembra o 17.00 hod.

Kežmarok - Bardejov 9:4 (2:2, 3:1, 4:1). Stretnutie dvoch celkov z čela tabuľky prinieslo dobrý hokej. Domáci predčili Šarišanov po každej stránke. Po prvej vyrovnanej tretine mali územnú prevahu a vyjadrili ju aj číselne. Góly: Bednár 5, Duda 2, Mašlonka, Baran - Gofa, Hruško, Potočňák, Imro. Vylúčení 9:6, navyše Baláž (Bardejov) 10 OT + DKZ, presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Rozhodovali Sabol - L. Bednár, Paulíny pred 510 divákmi.

Súťaž pokračuje cez víkend 6. kolom. V sobotu 26. 11. 2005 o 17.00 hod. sa stretnú Sabinov - Detva, Brezno - Kežmarok, Ružomberok - Lučenec a o 17.30 hod. Bardejov privíta v regionálnom derby Michalovce.

V tabuľke chýbajú neodohrané tri stretnutia: 2. kolo Detva - Ružomberok, 3. kolo Brezno - Sabinov, 5. kolo Lučenec - Brezno.