Nepoučili sa

Sportnet|21. nov 2005 o 00:00

Remíza, ktorá sa rovná prehreJán LEŠKOBáč - Futbalisti prešovského Tatrana sa zase raz nevyznamenali. Mužstvo, ktoré nahlas vraví o postupových

Remíza, ktorá sa rovná prehre

Ján LEŠKO

Báč - Futbalisti prešovského Tatrana sa zase raz nevyznamenali. Mužstvo, ktoré nahlas vraví o postupových ambíciách, si nedokázalo poradiť ani s posledným mužstvom tabuľky. Po domácej prehre 2:3 s Lučencom a po predošlom trápení sa s ďalším nováčikom súťaže z Lipian, v Báči iba remizovalo 2:2. Nepomohli teda ani zmeny v zostave. Chytal Stefanovič, hrali už uzdravení Šoltís a Volf, po čase nastúpili Zlatohlavý a J. Novák. Málo platné. Tentoraz bez zranených V. Staša a Viazanka i Andraščíka, sa remíza rovná prehre...

"Boli sme favoritom, ktorý rolu nepotvrdil," priznáva tréner J. Rybár. "Príčina toho je jednoduchá. Žalostná koncovka. Vyhrávať sme totiž mohli už v prvej minúte. Šoltís šiel sám na brankára Báču, no trafil iba doňho. V druhej kopal jedenástku Gegič. A netrafil ani medzi konštrukcie brány... Potom festival našich zahodených šancí pokračoval. Šance sme mali i v úvode druhého polčasu. Nedali a následne v 55.minúte prišiel trest. Gólmi Šoltísa a Volfa sme síce v rozpätí štvrťhodiny skóre otočili v náš prospech, no nevyhli sa ďalšiemu zaváhaniu. Päť minút pred koncom stretnutia prišla chyba a druhý trest z hlavy Saniho. Takže nakoniec z toho vzišla remíza, ktorá ale nám v konečnom dôsledku nič nerieši." Na jednej strane ako vravíte, festival nepremenených šancí, na druhej ale dva góly po chybách. Práve na obrovské hrúbky doplatil 1. FC Tatran v minulom kole. Tie sa odzrkadlili na zmenách v zostave, ale v Báči sa ani napriek ním zeleno bieli nevyhli. "Momentálne nebudem cez noviny detailne rozoberať kto akú, a či väčšiu alebo menšiu chybu spravil. Faktom je, že sme ich spravili a pykali za ne. Lenže spravil ich aj súper. Vlastne sme ho k ním donútili. Mali potom obrovské množstvo šancí. Žiaľ, využili iba dve. Aj keď detailne o inkasovaných góloch hovoriť nechcem, poviem, že určite to boli opäť góly, ku ktorým súper prišiel veľmi ľahko."