Korzár logo Korzár
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Tretí Demitrov hetrik

Spolu 18 slovenských bodov sa urodilo v bohatom víkendovom programe v zámorskej hokejovej NHL. Piati Slováci nazbierali v noci na sobotu sedem bodov

za 6 gólov a jednu asistenciu, o deň neskôr sa na severoamerických ľadoch bodovo presadili až siedmi hráči spod Tatier s celkovou bilanciou 7+4. Vydarený večer prežil útočník Los Angeles Kings Pavol Demitra, ktorý v noci na nedeľu zaťažil konto coloradských lavín troma gólmi a dosiahol svoje tretí hetrik v profiligovej kariére. Hetrik dubnického odchovanca v elektrizujúcom predstavení roztopil nepoddajné coloradské lavíny a nadšením burácajúce obecenstvo arény kráľov po Demitrovom treťom presnom a súčasne i víťaznom zásahu zasypalo ľadovú plochu čiapkami. "Vždy som si chcel nejakú zobrať, no teraz ich dáme asi na charitu, to je to najlepšie, čo môžeme urobiť," skromne skonštatoval sobotňajší hrdina, ktorého víťazný gól padol v presilovke po faule veterána Pierra Turgeona na krajana Ľubomíra Višňovského.

Noc na sobotu: ANAHEIM - COLORADO 2:3 (1:1, 0:0, 1:2). Góly: 18. Hedström, 45. Selänne (S. Niedermayer, Ozolinš) - 14. Hejduk (Tanguay, Sakic), 43. Konowalchuk (Tanguay, Sakic), 55. SVATOŠ (Tanguay, Turgeon). BUDAJ (Colorado) 31 zákrokov, 2 góly.

PHILADELPHIA - ATLANTA 5:6 pp (1:3, 4:0, 0:2 - 0:1), 3. HANDZUŠ (Carter, RADIVOJEVIČ), 31. RADIVOJEVIČ (Therien, Umberger), 33. Gagne (Forsberg, Johnsson), 36. RADIVOJEVIČ (Carter, Pitkänen), 39. Hatcher (Johnsson) - 9. Kovaľčuk (Kozlov, Mellanby), 12. Holík, 15. Kovaľčuk (Holík, Savard), 59. BONDRA (Kovaľčuk, Savard), 60. Štefan (Mellanby, Kovaľčuk), 64. De Vries (Kovaľčuk, Kozlov).

NEW JERSEY - MONTREAL 5:3 (2:0, 1:3, 2:0), 9. Gomez (Martin, Rafalski), 16. Gionta (Gomez, Martin), 39. Kozlov (Gomez, Matvichuk), 48. Gionta (Rafalski, Brylin), 60. Madden (Pandolfo, Gionta) - 28. Plekanec, 29. ZEDNÍK (Koivu, Souray), 35. Koivu (Plekanec, Rivet).

DALLAS - COLUMBUS 6:3 (1:0, 1:2, 4:1), 8. Morrow (Arnott, Guerin), 30. Guerin (Arnott), 46. Jokinen (Lehtinen, Boucher), 50. Lehtinen (Kapanen, Jokinen), 52. Robidas (Modano), 56. Barnes (Miettinen, Kapanen) - 28. Berard (Žerdev, Výborný), 37. Berard (Fiodorov, Výborný), 47. Westcott (Chimera, Fritsche).

CALGARY - CHICAGO 2:5 (2:1, 0:3, 0:1), 5. Hamrlík (McCarty, Langkow), 20. Kobasew (Amonte, Phaneuf) - 16. Cullen (Arnason, Holmqvist), 29. Bell (Ellison, Bourque), 31. Barnaby (Aucoin, Ellison), 39. Bell (Calder, Bourque), 58. Cullen (Calder).

Noc na nedeľu: LOS ANGELES COLORADO 4:3 (2:1, 0:1, 2:1), 13. DEMITRA (Gleason), 20. Avery (Belanger), 46. DEMITRA (Frolov), 57. DEMITRA (Cammalleri, Frolov) 8. Tanguay (Turgeon, Sakic), 36. Turgeon (Brunette, Skraštins), 50. Turgeon (SVATOŠ, Konowalchuk).

PITTSBURGH PHILADELPHIA 3:6 (1:1, 2:2, 0:3), 10. Crosby (LeClair, Lemieux), 33. PÁLFFY (Melichar, Jackman), 37. Christensen (PÁLFFY, Whitney) 7. Gagne (Knuble, Forsberg), 24. Richards (HANDZUŠ), 37. Gagne (Richards), 42. Carter (Umberger, Sharp), 43. HANDZUŠ (Stevenson, Johnsson), 60. Knuble (Gagne, Forsberg).

FLORIDA NY ISLANDERS 3:5 (1:1, 0:1, 2:3), 7. Huselius (Gratton, Weiss), 52. Roberts (Jokinen, Hill), 58. Jokinen (Gelinas, Bouwmeester) 12. ŠATAN (Jašin, Žitnik), 38. Bates (Blake, Lukowich), 45. Kvaša (Campoli), 45. Bates (Blake, Hunter), 46. Parrish (Campoli, Martínek).

SAN JOSE PHOENIX 3:4 po sam. náj. (0:2, 1:1, 2:0 0:0), 24. Marleau (Michálek, Dimitrakos), 45. Primeau, 49. Preissing (Dimitrakos) 4. Comrie (Morris, Saprykin), 5. NAGY (Gauthier, Lundmark), 27. Scatchard (Doan, Ballard), +rozhodujúci nájazd Sanderson.

OTTAWA NEW JERSEY 5:4 (2:1, 2:1, 1:2), 1. Fisher (Neil), 19. Neil (Spezza, Redden), 28. Spezza (Heatley, Redden), 34. McGrattan (Pothier), 52. Fisher (Varaďa, CHÁRA) 4. Tallackson (Langdon, Rafalski), 27. Gionta (Gomez, Tallackson), 54. Madden, 59. Marshall (Martin, Gomez).

NY RANGERS CAROLINA 4:3 (2:1, 1:0, 1:2), 5. Straka (Jágr, Nylander), 16. Nylander, 30. Průcha (Jágr, Nylander), 50. Rozsíval (Jágr, Nylander) 11. Staal, 52. Nordgren (Commodore, Hedican), 59. Williams (Kaberle, Whitney).

TORONTO ATLANTA 5:1 (3:1, 2:0, 0:0), 1. Steen (Kaberle, McCabe), 8. McCabe (Kaberle, Sundin), 17. Antropov (Ponikarovskij, McCabe), 25. Ponikarovskij (Antropov, Allison), 30. Ponikarovskij (Chavanov, Allison) 18. Kovaľčuk (de Vries, Savard).

MONTREAL WASHINGTON 1:5 (0:3, 1:1, 0:1), 33. Ryder (Dagenais, Souray) 1. Sutherby (Heward, Bradley), 6. Willsie (Eminger, Halpern), 10. Laich (Klepiš, Fleischmann), 27. Clark, 55. Sutherby.

BOSTON BUFFALO 2:3 (0:1, 2:1, 0:1), 24. Thornton (Žamnov, Šlégr), 40. Axelsson (Boyes, Alberts) - 19. Kotalík (Roy, Vanek), 33. Briere (Lydman, Gaustad), 56. Tallinder (Drury, Vanek).

DETROIT ST. LOUIS 2:3 (0:0, 1:1, 1:2), 36. Samuelsson (Fischer, Draper), 60. Shanahan (Zetterberg, Schneider) 28. Mayers (Weinrich), 47. Sillinger (Čajánek, Stempniak), 49. Weight (Boguniecki, Sillinger).

MINNESOTA NASHVILLE 4:2 (2:1, 1:0, 1:1), 2. Foster (Rolston, Koivu), 11. Veilleux (Kuba, Foy), 34. Foster (Koivu, Bouchard), 56. Rolston (Kuba, Koivu) - 15. Kariya (Židlický, Timonen), 53. Židlický (Hamhuis, Hall).

EDMONTON CHICAGO 3:4 (1:1, 0:2, 2:1), 13. Hemský (Horcoff, Bergeron), 46. Stoll (Torres, Bergeron), 53. Reasoner (Pronger, Horcoff) 12. Bourque (Bell, Calder), 26. Bell (Calder, Keith), 40. Lapointe (Seabrook, Špaček), 45. Bourque (Calder).

KANADSKÉ BODOVANIE

1. P. Forsberg (Philadelphia)1963036

2. D. Alfredsson (Ottawa)18181634

3. J. Jágr (NY Rangers)22181432

4. D. Heatley (Ottawa)18151732

5. S. Gagne (Philadelphia)19201131

6. E. Staal (Carolina)19141731

7. J. Spezza (Ottawa)1862531

8. V. Prospal (Tampa Bay)21131730

9. B. McCabe (Toronto)2192130

10. P. DEMITRA (Los Angeles)21111829

SLOVÁCI V NHL

1. P. DEMITRA (Los Angeles)21111829

2. P. BONDRA (Atlanta)20111223

3. Marián HOSSA (Atlanta)2091423

4. Ľ. VIŠŇOVSKÝ (Los Angeles)2181422

5. Ž. PÁLFFY (Pittsburgh)2171522

6. M. ŠATAN (NY Islanders)2112719

7. M. HANDZUŠ (Philadelphia)1951319

8. M. SVATOŠ (Colorado)1910818

9. L. NAGY (Phoenix)2061117

10. Z. CHÁRA (Ottawa)184913

11. R. ZEDNÍK (Montreal)136410

12. Marcel HOSSA (NY Rangers)215510

13. J. KOLNÍK (Florida)21448

14. M. GÁBORÍK (Minnesota)3246

15. B. RADIVOJEVIČ (Philadelphia)18325

16. R. PETROVICKÝ (Atlanta)20235

17. A. MESZÁROŠ (Ottawa)18044

18. J. STÜMPEL (Florida)20044

19. P. SEJNA (St. Louis)20112

20. R. SUCHÝ (Columbus)20112

21. M. CIBÁK (Tampa Bay)13101

22. B. MEZEI (Florida)16011

23. M. BARTOVIČ (Chicago)3000

24. I. MAJESKÝ (Washington)4000

25. M. JURČINA (Boston)7000

P. BUDAJ (Colorado)7410:211691,42,34

Brankári: odohrané zápasy, odchytané minúty, inkasované góly, percentuálna úspešnosť, priemer inkasovaných gólov na zápas.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. Philadelphia19124383:6727

2. NY Rangers22127371:5627

3. NY Islanders211110067:7222

4. New Jersey2099261:7220

5. Pittsburgh2169663:8918

Juhovýchodná divízia

1. Carolina19144170:5329

2. Tampa Bay2199363:6421

3. Atlanta20811171:7517

4. Washington20812057:8516

5. Florida21611447:6416

Severovýchodná divízia

1. Ottawa18153085:3830

2. Montreal21135365:6429

3. Toronto21127278:7126

4. Buffalo20119068:6922

5. Boston2078565:7319

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Detroit22155280:5432

2. Nashville18123354:4927

3. Chicago20911059:7418

4. St. Louis19412349:7411

5. Columbus20515037:7010

Severozápadná divízia

1. Vancouver20126267:5926

2. Calgary22128256:5826

3. Colorado20117279:6524

4. Edmonton221110169:6823

5. Minnesota2099254:4720

Pacifická divízia

1. Los Angeles21146179:6029

2. Dallas20136172:6127

3. Phoenix221010259:5822

4. San Jose1988351:6419

5. Anaheim2079453:5818

(za víťazstvo v riadnom hracom čase aj po predĺžení resp. po sam. nájazdoch sú dva body, za prehru po predĺžení resp. po samostatných nájazdoch je jeden bod)

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  2. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  3. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  4. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  5. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
  6. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  7. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
  8. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
  9. Venujte na Vianoce darček plný informácií
  10. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
  1. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
  2. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
  3. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
  4. Novinka medzi prefabrikátmi
  5. Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií
  6. 3D virtuálne prechádzky pozdĺž maďarsko-slovenských hraníc
  7. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  8. The future of M&A in Europe
  9. Prvé zamestnanie: 3 veci, na ktoré by ste nemali zabudnúť
  10. ADLO sa presťahovalo bližšie k zákazníkom
  1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 33 676
  2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 323
  3. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 14 392
  4. Aká je chémia vôní 10 172
  5. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 9 476
  6. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 336
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 708
  8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 677
  9. Bývanie v meste predlžuje život 8 163
  10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 654
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kollár ležal na špeciálnom oddelení. Nemal prijímať návštevy ani nahrávať videá

O tom, že počas hospitalizácie vystúpil v televízii, nemocnica nevedela.

Dobré ráno

Dobré ráno: Raz si pamätá, raz nie. Čo priznala Jankovská?

Vo výpovedi spomína aj Roberta Fica.

Katarína Knechtová vydala nový album Svety.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Aj volič ĽSNS je občan

Vláda nenechala priestor na zákonné protesty.

Peter Tkačenko

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop