Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Z Považia priviezli pod Duklu štyri body

Svidník - Siedme kolo prvoligovej súťaže volejbalistov bolo mimoriadne úspešné pre východniarske tímy, ktoré vyhrali všetky svoje stretnutia. Platí

to aj o svidníckej Slávii, ktorá po dvoch ťažkých päťsetových bitkách priviezla z Považia pod Duklu štyri zlaté body. Slávia sa tak vzdialila prenasledovateľom v tabuľke a stala sa súčasťou vedúcej päťčlennej spoločnosti.

Do Nového Mesta pritom cestovali Svidníčania len siedmi, proti nim sa postavili v drese domácej rezervy aj dvaja hráči extraligového kádra. "Po príchode sme fakt nemali veľké oči, ešte dolámaní z cesty nastúpili na prvý zápas a úvodný set sme prehrali. Postupom času však chlapci zisťovali, že sa so súperom dá hrať, darilo sa nám v útoku i v obrane na sieti a dva sety sme vyhrali vcelku hladko. Štvrtý sme prehrali v koncovke, ale tajbrejk bol opäť plne v našej réžii. Tento zápas nás stál veľa fyzických síl, domáci pomenili zostavu a nastúpili na druhý duel s čerstvými silami. My sme sa začali chytať až ku koncu druhého setu. Chlapcom som povedal, že skúsime zabojovať a vyhrať jeden set, že to môže urobiť dosť veľký vietor. Stalo sa, prestali sme zbytočne kaziť a súper postupne znervóznel. Napokon sme vyrovnali na 2:2 a tajbrejk bol od začiatku do konca v našich rukách. Boli sme veľmi šťastní, za daných okolností sme dosiahli maximum, hoci všetci museli siahnuť až na dno síl," hodnotil tréner Slávie.

Cityfarma Nové Mesto B - Slávia Svidník 2:3 (20, -22, -22, 21, -10) a 2:3 (19, 22, -20, -21, -12). Slávia: Mackanič, Blanár, Poperník, Németh, Sipľak, Ľ. Soták (libero Suchanič).

Ostatné výsledky: Trenčín - Lovinobaňa 3:0 (16, 21, 17), 3:1 (-23, 21, 23, 23), Hriňová - Sp. Belá 2:3 (-20, 21, 19, -22, -13), 1:3 (-20, -19, 20, -22), Dubová - Revúca 2:3 (23, -20, -20, 22, -11), 2:3 (15, -23, 25, -14, -14), Martin - Sp. N. Ves 2:3 (-25, 23, 20, -23, -12), 1:3 (-17, -18, 21, -25).

1. Sp. Belá141221322:115326

2. Revúca141221194:108526

3. Hriňová141041210:109924

4. Lovinobaňa14951190:109523

5. Svidník14951215:112023

6. S. N. Ves14591137:119519

7. N. Mesto B144101168:124618

8. Dubová144101109:121718