Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Hráči "áčka" rozhodli v druhej štvrtine

Rožňava - Po týždňovej pauze privítali minulú sobotu basketbalisti ŠPD Rožňava A na domácej palubovke súpera z Levoče. Hoci mali v úvode menšie

problémy, v ďalších minútach mali zápas plne pod kontrolou a zaslúžene zvíťazili.

ŠPD Rožňava A - Slovenský orol Levoča

82:58 (24:20, 45:29, 58:41)

Do polovice prvej štvrtiny ťahali Rožňavčania za kratší koniec. Presadzovať sa začali až ku koncu. Začali lepšie zdvojovať vysokých hráčov súpera. Helmécy rýchlo nazbieral tri fauly, no keď si vymenili hráčov s Ledvinským začalo sa to obracať. Štvrtinu vyhrali domáci 24:20. Na začiatku druhej štvrtiny sa hostia priblížili na bod, no potom prišli rozhodujúce chvíle zápasu. Časový úsek od 2. do 9. min. vyhrali 19:2. Rozhodla o tom predovšetkým dobrá obrana, v ktorej získali množstvo lôpt. Potom nasledovala prihrávka a rýchly protiútok s presným zakončením. V druhej štvrtine nahradil na ihrisku Kelemena Hajdúk, ktorý dobre strážil stredného rozohrávača súpera. V 9. min. štvrtiny bol stav 43:25 a domáci nakoniec vyhrali polčas 45:29. Súper sa však nevzdával a ukázalo sa to po prestávke. Do stavu 55:35 sa útoky striedali na oboch stranách, no potom sa hosťom darilo znižovať a po tretej štvrtine bol stav 58:41. Súper aj v poslednej štvrtine pokračoval v snahe dotiahnuť náskok domácich. Začal hrať zónovú obranu a Rožňavčanom sa nedarilo bodovať. Štyri minúty pred koncom bol rozdiel 13 bodov 65:52. Domáci potom hádzali šestky. Dovtedy sa im nedarili, ale teraz ich premieňali. Pridali trojky. V posledných dvoch minútach hrali všetci pozorne a natiahli náskok na 26 bodov. Súper už len korigoval na konečných 82:58.

MIENKA TRÉNERA

"Hostia sa posilnili o hráčov Spišskej Novej Vsi a preto som sa tohto stretnutia dosť obával. Začiatok to aj potvrdil. Súper využíval výškovú prevahu. S polčasovým výsledkom vzhľadom k priebehu som bol spokojný. Cez prestávku som prízvukoval, aby sme nepoľavili v koncentrácii, pretože zápas ešte nie je rozhodnutý. Svoje skúsenosti hostia potvrdili. Nepoložili sa a začali znižovať," povedal hrajúci tréner ŠPD Rožňava A Maroš Mišenda a pokračoval, "po skúsenostiach z predchádzajúcich zápasov som neprestriedal a vývoj mi dal za pravdu." Znova boli problémom Rožňavčanov hlavne trestné hody, keď z 24 premenili len 10. "Je rozdiel medzi ich hádzaním na tréningu a v zápase. Vtedy je väčší psychický tlak a k tomu sa pridá aj fyzická únava. Zatiaľ sa nám to nevypomstilo, no je to len otázka času, kedy nám budú chýbať," povedal M. Mišenda. Napriek tomu bol so zápasom spokojný. "Bol to jeden z našich najlepších zápasov v tejto sezóne, aj vzhľadom na silu súpera. Chcem sa hráčom poďakovať za predvedený výkon počas celého stretnutia," uviedol na záver M. Mišenda.

Rožňava: Mišenda 26, Ledvinský 25, Vešelínyi 17, Helmécy 7, Kelemen (Hajdúk 7), Najviac bodov Levoče: Majerský 21, Macala 13, trestné hody 24/10:18/8, trojky 4:1, fauly 18:21, rozhodovali Filo, Bakoš