Jedna štvrtina na úspech nestačila

Sportnet|23. nov 2005 o 00:00

Prešov - V druhej lige basketbalistov sa prešovskému Eilatu na palubovke UVL GM v Košiciach nedarilo. "Začali sme však dobre," priblížil nám priebeh

duelu tréner hostí Andrej Keresteš: "Viedli sme 3:0, no v našom drese bodoval v prvej štvrtine iba Jankovič, ktorý zaznamenal desať bodov. Prvú desaťminútovku sme prehrali 10:17. Lepší výkon sme podali v druhej štvrtine. Spresnili sme hru a výsledok sa dostavil. Jankovič exceloval, zaznamenal 22 bodov. Po dvadsiatich minútach bolo skóre v náš prospech 29:28. Predovšetkým zásluhou spomínaného Jankoviča. Po zranení sa do tímu vrátil Oravec. Tréningový výpadok bol však badateľný. Pomaly sa však dostával do tempa. Pod košom predviedol dobrý výkon Dančišin. V druhej polovici stretnutia mal však náš výkon klesajúcu tendenciu. Po troch štvrtinách sme prehrávali o štyri body 40:56. V poslednej desaťminútovke sa Košičania presadili skúsenosťou. Zapli a nepríjemne nás zaskočili. Zaslúžene sme prehrali, to si musíme priznať. Skončila sa však séria stretnutí s celkami z vrchných poschodí tabuľky. Košičania sú momentálne bronzoví, nám patrí siedma priečka. V sobotu 26. novembra o 19.45 h privítame na domácej palubovke v telocvični Obchodnej akadémie ďalšie košické mužstvo. Tentokrát v dresoch Geotrendu."

UVL GM Košice - BK Eilat Prešov 78:60 (17:10, 11:19, 22:17, 28:14)

BK Eilat: Jankovič 26 (1 trojka), Humeňanský 13 (2), Dančišin 10 (1), Oravec 6, Klimovič 5 (1), Lindeman, Dolíhal, Kožuško, Kalinka. Fauly: 15 - 14. Trestné hody: 15/6 - 7/5. Trojky: 8 - 5. Rozhodovali: Hricišin - Kiss.