Orientační bežci ATU Košice s víťazným hetrikom

Sportnet|23. nov 2005 o 00:00

Košice - K 31. októbru bola oficiálne ukončená klubová súťaž orientačných bežcov "Slovenský rebríček družstiev za rok 2005". Do celkového hodnotenia

sa započítavali výsledky členov jednotlivých klubov za uplynulý rok, počnúc kategóriou dorastencov od 15 rokov, až po veteránov od 60 rokov. Diferencovane boli bodované výsledky zo slovenských šampionátov a pretekov slovenského i oblastného rebríčka. V uvedenej súťaži už tretíkrát po sebe zvíťazil Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice so 119 525 bodmi pod vedením Jozefa Polláka. Druhý skončil oddiel OB Rapid Bratislava s 95 385 b. a tretí oddiel TJ Sokol Pezinok s 87 914 b. V konkurencii 21 oddielov v prvej desiatke z východoslovenských oddielov ešte skončili na piatom mieste Klub OB a lyžovania Kysak s 80 818 b. a na desiatom TJ Čingov Spišská Nová Ves s 38 580 b. V žiackej súťaži o Pohár predsedu SZOŠ v orientačnom behu 2005 si prvenstvo vybojoval Klub OB Sokol Pezinok s 56 470 b. pre KOB Kysak s 50 419 b. a tretí skončili žiaci ATU Košice s 20 883 b. Do tejto súťaže sa započítavali výsledky žiakov a žiačok do 12 a do 14 rokov.