L. Štajger: Dosiahli sme čestný výsledok

Sportnet|26. nov 2005 o 00:00

Poprad - Prehrou o 28 bodov (69:97) s ruským Orenburgom sa rozlúčili popradské basketbalistky s premiérovou sezónou v Európskom pohári FIBA. Na svoje

záverečné stretnutie D skupiny nastúpili proti suverénovi skupiny bez dvoch zranených opôr - rozohrávačky Bielikovej (problém s achilovkou) a pivotky Kupčíkovej (výron členka). Predovšetkým v prvom polčase na svojho skúsenejšieho súpera nestačili (26:49). Po obrátke mu už boli vyrovnanejším protivníkom.

Hrali sme s tretím družstvom ruskej extraligy a absolútnym víťazom našej skupiny, ktorý dal o 20 bodov každému. Nebudem sa vyhovárať, ktoré hráčky nám chýbali. Po ťažkom začiatku sme sa do súpera pustili bojovne a dosiahli sme pre nás čestný výsledok, konštatoval tréner Popradu Ladislav Štajger (na snímke), ktorého sme požiadali o zhodnotenie premiérového vystúpenia Popradu v Európskom pohári FIBA.

Diváci tlieskajú, sú spokojní. Samozrejme, že výsledok podľa niektorých názorov mohol byť lepší, ale ja som realista. Keď si vezmeme ciele, s ktorými sme tam išli, tie sa podarilo splniť. Je otázka, že či sme mali vyhrať niektoré zápasy. Veľmi dobre sme mali rozohraný duel s Orenburgom, keď sme na jeho palubovke prehrávali minútu a pol pred koncom o tri body a mali sme loptu. Blízko k víťazstvu sme boli aj v Chorvátsku, kde sme s druhým postupujúcim z našej skupiny, Croatiou Záhreb prehrali na jeho ihrisku len veľmi tesne po našom 35 minútovom vedení. Je veľmi ťažké zapájať tri dorastenky a hráčky, ktoré takéto zápasy nehrali, hlavne psychicky. Bol to pre družstvo veľký prínos, to sa ukáže v budúcnosti a treba v tom pokračovať, bilancoval popradský kormidelník. Zajtra sa jeho zverenkyne predstavia na domácej palubovke v dôležitom extraligovom stretnutí proti košickej Cassovii. Pôjde o priamy súboj o tretie miesto tabuľky. Štart Bielikovej s Kupčíkovou je naďalej otázny.

Ako tréner mám kľudné svedomie, lebo v spolupráci s lekárom som urobil všetko preto, aby Lucia čo najskôr vyzdravela a aby bola v tomto dôležitom zápase schopná hrať, doplnil L. Štajger.

Domov»Sportnet na východe»L. Štajger: Dosiahli sme čestný výsledok