Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Trnava v šlágri zdolala Ružomberok

Súhrn výsledkov zápasov 20. kola najvyššej slovenskejfutbalovej súťaže (Corgoň ligy): Púchov - Žilina 0:1 (0:1)V 31. min pripravil Pekarík

Súhrn výsledkov zápasov 20. kola najvyššej slovenskej

futbalovej súťaže (Corgoň ligy):

Púchov - Žilina 0:1 (0:1)

V 31. min pripravil Pekarík streleckú parketu Ježovi, Valach bol však na mieste. Aktívny Pekarík bol aj pri zrode gólovej akcie. V 39. min sprava odcentroval, púchovská obrana odvrátila loptu len k číhajúcemu Vršičovi, ktorý strelou z rohu šestnástky napol sieť - 0:1. Klzký terén aj v druhom polčase znemožňoval kombináciu. Žilina sa ako tak presadzovala po ľavej strane.

Góly: 39. Vršič, ŽK: 45. Saláta, 53. Hricko, 57. Jambor - 18. Čišovský, 34. Krško, 78. Vršič, rozhodovali: Mriglot - Medveď, Ádám, 600 divákov. Púchov: Valach - Hricko, Brisuda, Pavol Vavrík, Holčík (73. Patrik Mráz) - Hloušek (54. Demjan), Saláta, Prokeš, Jambor - Labun (84. Novisedlák) - M. Bakoš. Žilina: Kuciak - Čišovský, B. Labant, Vomáčka, Krško - Pekarík, Jež (82. Doležaj), Štrba, Barčík (90. M. Belaník) - P. Straka, Vršič

Dubnica - Trenčín 1:1 (1:0)

Na ťažkom teréne, ktorí domáci pripravili po odhrnutí snehu, sa hralo najmä pozorne

v obrane. V 20. min nabehol na prihrávku Grendela útočník Kiška a po zemi otvoril skóre stretnutia. Po hodine hry mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov opäť Kiška, ale vo vyloženej šanci neuspel. Naopak o niečo viac ako desať minút na to prišlo vyrovnanie. Po trestnom kope sa v 72. min sám pred Pernišom ocitol Mičenec a nezaváhal - 1:1.

Góly: 20. Kiška - 72. Mičenec, ŽK: 51. R. Novák, 83. Kopačka, 89. Špendla - 26. Končitík, 68. Marek Seman, rozhodovali: Samotný - J. Šuniar, Palušák, 600 divákov. Dubnica: D. Perniš - R. Novák, Špendla, Kopačka, Pleva - Grendel (65. M. Filo ml.), Držík, Bruško, Tesák - Dovičovič (25. Ižvolt), Kiška. Trenčín: Hodál - Pastva, Palša, Mičenec, Marek Seman - Velický - Končitík (58. Amrich), Kubala, Prekop - Fabuš, Kamenský (90. M. Rožník).

Inter - B. Bystrica 1:1 (0:1)

V nadstavenom čase prvého dejstva žlto-čierni reklamovali ofsajd a Semeník pred odkrytou bránkou poľahky otvoril skóre. Po prestávke bol Inter lepším mužstvom, ale dlho si nevedel poradiť s brankárom Zajacom. V 71. min však Páleník v šestnástke zozadu fauloval Tomčáka a mohol byť rád, že rozhodca Micheľ nariadil len penaltu a nedal mu druhú žltú kartu. Pokutový kop bezpečne premenil Kunzo - 1:1.

Góly: 72. R. Kunzo (z 11 m) - 45.+ Semeník, ŽK: 44. Páleník, 48. Semeník (obaja Dukla), rozhodovali: Micheľ - Slyško, Kubica, 426 divákov. Inter: T. Košický - Šedivý, R. Kunzo, Petrán - V. Horváth (75. Tomášik), Paulík (37. Kaprálik), Hodek, Chalupka, Burza

(52. P. Baláž) - Plichta, M. Tomčák. B. Bystrica: Zajac - Svintek, Páleník, Veselý, Kanda - Libič (78. Kožiak), Bažík, Pečovský, M. Pančík ml. - Semeník (64. Bukač), Hrbek (90.+ Gibala)

Trnava - Ružomberok 2:1 (2:0)

Tlak Spartaka priniesol ovocie v 28. min, keď Kriss vrátil loptu od zadnej autovej čiary a nabiehajúci Kopúnek polovysokou strelou k pravej žrdi prekonal Hajdúcha - 1:0. V 43. min sa Trnavčania dočkali druhého gólu, keď strelu aktívne hrajúceho Kopúneka tečoval Kriss za chrbát Hajdúcha - 2:0. Po prestávke začali hostia so snahou streliť kontaktný gól, no trnavská obrana na čele s Lipčákom odolávala.V 69. min dostal dobrú prihrávku od Žofčáka Božok a z uhla prekonal Lipčáka - 2:1.

Góly: 28. Kopúnek, 43. Kriss - 69. Božok, ŽK: 37. Kriss, 72. Kopúnek - 42. Sapara, 60. Dvorník, 63. Laurinc, 76. Pospíšil, rozhodovali: Havrilla - Ružbarský, Rendko, 5112

divákov. Trnava: Lipčák - Kotula, Hrabal, Poljovka, Čvirik - P. Ďuriš, Ujlaky, Kopúnek, Michal Gašparík (73. Juhász) - Kriss, Kožuch (85. Filip). Ružomberok: Hajdúch - Pospíšil, Dvorník, Laurinc, Kotrys - Žofčák, T. Sedlák (87. R. Urban), Sapara, Božok (90.+ L.

Bakoš) - Jendrišek (87. Pilár), Nezmar

Nitra - Artmedia 0:2 (0:1)

Artmedia už od ôsmej minúty viedla, keď Vaščák dostal ideálny dlhý pas z pravej strany, zbehol si do šestnástky, zbavil sa obrancu a povedľa Seneckého poslal loptu po zemi do nitrianskej brány. V ďalšom priebehu zaujali divákov strely Obžeru, Borbélyho a domáceho Bubenka. No najväčšiu šancu mal v 32. min Halenár, keď nevyužil nájazd na Seneckého bránu. V 68. minúte mal po akcii Stoha dobrú príležitosť domáci Farkaš, no gól padol na opačnej strane, keď po rohovom kope Kozáka presne mieril hlavou Staňo.

Góly: 8. Vaščák, 74. Staňo, ŽK: 19. Szórád (Nitra) - 63. Halenár (Artmedia), rozhodovali: Olšiak - Laskovský, Pastorek, 1027 divákov. Nitra: Senecký - Kukol, Szórád, Čeman, Ďatko - Cabaj (36. Stoh) - Bubenko (79. Erik Hrnčár), T. Kóňa, M. Farkaš, Grajciar - A. Hesek (56. Rák) Artmedia: Čobej - P. Petráš, Burák, J. Ďurica, Tchuř (81. Urbánek) - Vaščák, Borbély, Fodrek, Obžera - Halenár (69. J. Kozák), Mikulič (56. Staňo).