Fakty z trávnikov

Podľa pôvodného zloženia mali mužstvá severovýchodnej skupiny odohrať v jeseni 98 zápasov, ale po odstúpení rezervy Stropkova zo súťaže sa tento

počet znížil o štrnásť. Takto 13 mužstiev malo odohrať len 84 stretnutí, ale v skutočnosti sme o dve merania síl zaevidovali menej, lebo Dubová zápas so Sačurovom kvôli nespratnému fanúšikovi hostí nedohrali a na duel do Bystrého nevycestovala. Takto v 82 stretnutiach sme zaregistrovali 57 víťazstiev domácich, 12 remíz, 13 výhier hostí a dve kontumácie. Hráči 13 celkov nastrieľali 362 gólov a dve kontumácie zavŕšili účet na čísle 368. Z tohto počtu dali domáci 264, z nich najviac 29 v druhom a najmenej 11 v jedenástom kole, hostia strelili 98, z nich najviac 13 v šiestom a najmenej po 3 góly v druhom a vo štvrtom kole. Najúrodnejšie bolo 3. kolo s 33 gólmi (domáci 21, hostia 12), ktoré zhodou okolnosti prilákalo aj najviac divákov 1450. Na 82 zápasov prišlo v skupine SV 15 100 divákov, v priemere 177 na stretnutie. Rozhodcovia ukázali 187 žltých a 15 červených kariet, navyše, funkcionár rezervy Stropkova inzultoval rozhodcu, rovnako ako už spomínaný fanúšik Sačurova asistenta rozhodcu. Pod sprchy odišli predčasne - dvakrát: Skarba (Kamenica), raz: Orosi, Bubnár, Kmec (všetci Soľ), Dulovec, Jenčo (obaja D. Klčovo), Pavlík (N. Hrušov), Tokár (Sačurov), Nemčík, Sivák (obaja Hlinné), Kriško (Kamenica), Vasilenko, Nemčík (obaja Medzilaborce), Tracík (Košarovce). Z 82 zápasov domáci vyhrali 57, hostia 13 a 12 stretnutí sa skončilo remízou. V tejto súťaži úslovie "môj dom, môj hrad" platilo na sto percent iba v druhom kole.