Hráčov Geológa sprevádzalo v Šahách kusisko smoly

Rožňava - Po preloženom štvrtom kole sa minulý víkend odohrali v stolnotenisovej extralige stretnutia tretieho kola. Geológ Rožňava cestoval v sobotu

do Nitry a v nedeľu ho čakal jeden z konkurentov v boji o záchranu Komárno/Šahy. Ani v tomto kole sa im nepodarilo otočiť nepriaznivý trend a v oboch zápasoch prehrali. Kým v Nitre to bolo jednoznačné, v druhom sa k nim obrátilo šťastie chrbtom.

V Nitre nastúpili Rožňavčania v zostave J. Kováč, M. Kováč, Kudrec a Repaský. Ako náhradník cestoval Leitner, ktorý v priebehu stretnutia vystriedal Kudreca. Hoci odohrali viacero ťažkých zápasov, stretnutie malo jednoznačný priebeh v prospech domácich. O jediný bod Geológa sa za stavu 5:0 postaral M. Kováč. Nitra je síce nováčik, ale má vynikajúci káder. V tabuľke je na treťom mieste, čo po predchádzajúcich výkonoch vzbudzuje rešpekt. Hoci je výsledok jednoznačný, myslím si, že sme nezanechali zlý dojem. Toto stretnutie bolo pre nás hlavne o hľadaní zostavy proti Šahám, povedal vedúci Geológa Rožňava Zoltán Gallo.

V nedeľu nastúpili Rožňavčania v dôležitom zápase v zostave J. Kováč, M. Kováč, Leitner a Repaský. Na lavičke zostal Kudrec, ktorý potom striedal Repaského. Stretnutie bolo od začiatku dramatické. V štvorhrách sa prvý bod podarilo získať M. Kováčovi s Kudrecom. Viedli už 2:0 a v treťom sete viedli 5:0, no nakoniec museli za stavu 2:2 odvracať mečbol súperov. V prvej dvojhre síce J. Kováč prehral, ale potom zdolal po vynikajúcom výkone M. Kováč Machalíka a vyrovnal stav stretnutia na 2:2. V nasledujúcich zápasoch však prenasledovala Rožňavčanov smola. Najprv Repaský prehral po ťažkom boji s Vargom, potom Leitner viedol už 2:0 a 8:4 v treťom sete, napriek tomu prehral. Nasledoval súboj M. Kováča s domácou jednotkou Gáspárom, v ktorom Rožňavčan viedol rovnako 2:0 a za stavu 10:7 v treťom sete mal tri mečboly. No radoval sa súper. Domáci tak viedli 5:2. Za stavu 6:2 odohral Leitner vyrovnané stretnutie s obranárom Machalíkom. Aj v tomto zápase viedol 2:0, ale bod nakoniec vybojoval domáci hráč. Za tohto stavu sa zápas zlomil v prospech domácich, ktorý až do konca kontrolovali priebeh. Bol to smolný zápas. Výsledok vôbec neodráža priebeh. Po prvých dvojhrách mohol byť stav aj opačný. Bola to nezaslúžená prehra a ak by bola remíza, nikto by nemohol nič povedať. Hráči bojovali, ale očakávania splnil len Milan Kováč. Možno rozhodlo aj to, že si súper viac veril. Pre nás by bola prijateľná aj tesná prehra, ale mali sme kusisko smoly, povedal Z. Gallo.

Geológ Rožňava je tak po siedmich odohraných zápasoch so siedmimi prehrami na poslednom mieste. Navyše je zranený G. Gallo, ktorý chýbal už v tomto kole a minimálne dva mesiace bude mimo. V ďalšom kole, ktoré je na programe najbližší víkend, cestujú do Rače a Topoľčian. V decembri ich ešte čaká prvé odvetné kolo v Čadci a Ružomberku. Na pôde týchto súperov sa budú len ťažko presadzovať. Ťažko povedať, čo ďalej. Musíme si sadnúť a nájsť stratégiu, povedal Z. Gallo. V januári ich totiž čaká odvetné stretnutie s Michalovcami.

Text k foto: Výkonmi vo víkendových stretnutiach a víťazstvom nad Machalíkom ukázal Milan Kováč, že má ešte dosť síl

Do rámčeka !!!!

EXTRALIGA, 3. KOLO

ŠKST Ružomberok - SK HCH Čadca 4:10 Kovalík, Demír, Pinbdura po 1, Hodor 0,5 - Jakubec 3,5, Petráš 3, Krkoška 2, Poliaček 1,5, PK Komárno/Šahy - ŠKST Michalovce 9: 5 Gáspár, Machalík po 3,5, Bohuš 2, - Ujjobbágy 2, P. Poľa, Drábik po 1,5, ŠK ŠG Nitra - Geológ Rožňava 10: 1 Polúch 3,5, Benč, Žoldoš po 2,5, Ištokovič 1,5 - M. Kováč 1, ŠKST Bratislava - ŠKST Topvar Topoľčany 10: 0 Illáš, Kokeš, Kobes, Baláž po 2,5, MSK Malacky - ŠK Mostex Rača 2:10 Mihočko 1,5, A. Bardoň A., 0,5 - Gasymov 3, T. Šereda, Lelkeš po 2,5, Blažek 2, PK Komárno/Šahy - Geológ Rožňava 10: 2 Gáspár 3,5, Machalík 2,5, Bohuš, Varga po 2 - M. Kováč 1,5, Kudrec 0,5, ŠK ŠG Nitra - ŠKST Michalovce 9: 5 Benč 3,5, Ištokovič, Žoldoš po 2,5, Polúch 0,5 - Drábik 2, P. Poľa, Ujjobbágy, Senkulič po 1, ŠKST Bratislava - ŠK Mostex Rača 8: 6 Illáš, Kokeš po 2,5, Baláž 2, Kobes 1 - T. Šereda, 3,5, Lelkeš 1,5, Blažek 1, MSK Malacky - ŠKST Topvar Topoľčany 6: 8 Mihočko, Bardoň po 3 - Grígel, Chudý po 2,5, Hodál, Laczo po 1,5