SPOD DERAVÝCH KOŠOV

Sportnet|30. nov 2005 o 00:00

Družstvá BK´99 Prešov odohrali ďalšie majstrovské stretnutia.Muži: BK´99 B.I.G.O. Prešov - BKM Rio Cafe Svit 80:59 (Seman 25, Purdeš 20, Závecký 9,

Družstvá BK´99 Prešov odohrali ďalšie majstrovské stretnutia.

Muži: BK´99 B.I.G.O. Prešov - BKM Rio Cafe Svit 80:59 (Seman 25, Purdeš 20, Závecký 9, Bizub M. a Kancír po 6, Novický P. 5, Krištof st. 4, Butorac a Ustohal po 2, Aman 1, Holubkovič, Hudáček).

Ľubomír Kažimír, vedúci družstva: Po štyroch prehrách za sebou prišlo konečne víťazstvo. Výsledok hovorí jasnou rečou, ale zápas bol do polčasu vyrovnaný (31:31). O víťazstve rozhodol nástup do druhého polčasu, keď staršia garda na rozohrávke s mladšími pod košom za 15 minút ušla súperovi 18-bodovou šnúrou na rozhodujúci náskok. Tromi úspešnými trojkami sa o to pričinil Závecký. V stretnutí sa predstavili všetci hráči, ktorí striedali dobré okamihy s veľmi zlými. Po pretrhnutí neúspešnej série veríme, že týmto víťazstvom opäť začneme úspešnú šnúru.

Juniori: BK´99 - BKP B. Bystrica B 102:56 (Kažimír 19, Seman 18, Skuban 13, Boroň 11, Kačala, Krištof a Novický po 10, Kancír 4, Hudáček 3, Holubkovič a Ustohal po 2). BK´99 Prešov - BKP B. Bystrica A 82:80 p. p.(Kažimír 26, Boroň 14, Krištof 13, Kačala a Kandravý po 9, Skuban 6, Seman 3, Purdeš 2).

Martin Aman, manažér: S najslabším súperom súťaže, bystrickým béčkom, sme hrali len toľko, čo sme potrebovali. Zahrala si schuti celá lavička a pripravovali sme sa na ťažkého súpera. V tomto stretnutí sme sa znova nevyhli herným výpadkom. Na začiatku druhej štvrtiny, súper 16-bodovou šnúrou otočil stav na 19:32 a nevyzeralo to s nami dobre. Prvý kôš sme dali až v šiestej minúte. Stálo nás veľa síl, aby sme stiahli na polčasových 34:38. Po tretej štvrtine sme viedli o jediný bod a znovu sme na začiatku štvrtej nechali súpera natiahnuť náskok (prvý náš kôš až v piatej minúte). Po dvoch trojkách viedol súper 4 minúty pred koncom až o 8 bodov. Chlapci zabojovali a Kažimír vyrovnal niekoľko sekúnd pred koncom. Predĺženie sme začali lepšie my, keď v jeho tretej minúte sme viedli už o 5 bodov. Našimi chybami šiel súper necelú minútu pred koncom znovu do vedenia, napokon však Kandravý po fauloch premenil tri zo štyroch trestných hodov a súperovi našťastie nepadol do koša pokus od polovice ihriska zároveň s klaksónom.

Kadeti: BKM Poprad - BK´99 71:45 a 94:58 (Mráz 28, Hajduček 18, Zvolenec 16, Breja 15, Čurilla 13, Vinc 5, Buranovský 4, Boroň D. a Soporský po 2).

Martin Aman, asistent trénera: Do Popradu k lídrovi sme nešli s veľkými očami. Cieľom bolo v posledných súťažných stretnutiach ladiť formu a nájsť ideálnu zostavu na barážové stretnutia o postup do ligy kadetov, kde sa stretneme už v túto nedeľu proti Slávii TU Košice.

Najbližšie domáce stretnutia:

Sobota 3. 12.: 17.00 (SŠ Podjavorinskej): BK´99 - Abovia Košice (I. liga junioriek). Nedeľa 4. 12.: 10.00 (SŠ Podjavorinskej) BK´99 - Viktoria Košice (I. liga junioriek), 9.00 a 11.00 (ZŠ Májové námestie - bývalá Zimná) BK´99 - LB Sp. N. Ves (mladší žiaci), 13.00 a 15.00 hod. (ZŠ Májové námestie) BK´99 - Slávia TU Košice (kvalifikácia do ligy kadetov).