Gavenda pokračuje vo víťaznej sérii

Sportnet|5. dec 2005 o 00:00

Slovenský cyklokrosár Róbert Gavenda neprerušil svoju víťaznú sériu z posledných týždňov ani v nedeľňajších štvrtých pretekoch Svetového pohára vo

švajčiarskom Wetzikone, kde vyhral súťaž juniorov. Gavenda triumfoval v súboji s Čechom Davidom Mengerom. Druhý slovenský junior Jakub Šíbr obsadil 31. miesto.

V kategórii elite sa presadil Sven Nijs, ktorý tak nenašiel premožiteľa ani vo štvrtých pretekoch Svetového pohára v aktuálnej sezóne. Úradujúci majster sveta zdolal v zaujímavých pretekoch Čecha Petra Dlaska a svojho krajana Erwina Verveckena. Nijsovi terény vo Wetzikone vyhovujú, na švajčiarskom okruhu vyhral už piatykrát v kariére. Z tria Slovákov skončil najlepšie jazdiaci reprezentačný tréner Róbert Glajza, ktorý skončil na bodovanom 31. mieste. V najlepšej bodovanej štyridsiatke skončil aj Václav Metlička, ktorého klasifikovali na 37. priečke. Milan Barényi obsadil 43. miesto.