Prešov raboval u lídra, Humenné s jednou výhrou

Sportnet|5. dec 2005 o 00:00

Určite úspešné bolo 8. kolo extraligy volejbalistov najmä pre prešovských vysokoškolákov. Úradujúci majstri v repríze posledného finále zdolali

bratislavských policajtov v ich hale po veľkom boji a v sobotu hladko vyhrali aj na Záhorí. Humenčanom sa darilo menej, v piatok sice vydreli v Malackách výhru v piatich setoch, při Dunaji však nedokázali vicemajstrovi vzdorovať a klesli v tabuľke na štvrtú priečku.

VKP Bratislava - Prešov 2:3 (28, 23, -19, -17, -16)

Prestížny súboj dvoch rivalov priniesol dramatický a aj kvalitný volejbal. V prvých dvoch setoch v koncovkách uspeli domáci. Vysokoškoláci však vôbec nehrali zle, nezvesili hlavy a v ďalších dvoch dejstvách boli jednoznačne pánmi na ihrisku. Rozhodol tajbrejk, kde spočiatku videol Prešov, domáci sa dotiahli a potom sa súperi bod po bode dostali do koncovky. Rozhodujúci bod urobil blokom najproduktívnejší hráč na ihrisku Martin Sopko.(maj)

PU: Soták, Škvarek 13, Mikita 8, Ondrušek 14, Sopko 29, Gešperík 19 (libero Váhovský, Feňo, Rajduga, Varchola 1). Hralo sa 124 minút, pred 300 divákmi rozhodovali Tomčáni a Holan.

Malacky - Humenné 2:3 (-16, -17, 21, 20, -6)

Humenčania začali výborne a od začiatku dostali domácich pod tlak. Vzorné plnenie taktických pokynov a kvalitný servis sa odzrkadlil na zisku úvodných dvoch setov. Začiatok druhého dejstva bol síce vyrovnaný (11:12), no po päťbodovej šnúre bolo opäť v pohode "vymaľované". V III. sete sa speri ťahali po bode až do koncovky (19:20), chemesáci mali možnosť stretnutie ukončiť, čo nevyužili, nastal psychický zlom a následná strata dvoch setov znamenala tajbrejk. V ňom už východniari hrali opäť koncentrovane, získali náskok (2:7) a prekvapenie sa nekonalo.(mšk)

Chemes: Matta 2, Hriňák 16, Kašper 11, Katona 12, Beňa 18, Kríž 15 (libero Vajda, Jakubov). Pred 50 divákmi rozh. Fatrdla, Dovičovič. Hrací čas: 91 min.

Malacky - Prešov 0:3 (-18, -18, -20)

Ťažký bratislavský zápas nezanechal na vysokoškolákoch výraznejšie stopy. Na Záhorí zvládli stretnutie predovšetkým v hlavách, pristúpili k nemu maximálne koncentrovane a ambicióznemu súperovi nedali žiadnu šancu. Prešov tak potvrdil definitívne účasť v prvej nadstavbovej šestke a v tabuľke sa priblížil na dostrel jej špici.(maj)

PU: Feňo, Škvarek 7, Mikita 8, Ondrušek 8, Sopko 25, Gešperík 10 (libero Váhovský, Javorčík). Hralo sa 73 minút, pred 100 divákmi rozhodovali Schimpl a Fatrdla.

VKP Bratislava - Humenné 3:0 (23, 16, 21)

Policajti mali v nohách ťažký zápas s Prešovom (2:3), no proti východniarom sa chceli rehabilitovať. Chemesáci nezačali zle. Kvalitne bránili na sieti, hrali dobre v poli, no vlastnými chybami v koncovke sa pripravili o zisk prvého setu. V druhom dejstve stratili hostia herný rytmus, VKP sa rozohral k veľkému výkonu, čo znamenalo hladký priebeh. Humenčania chceli zápas ešte zdramatizovať, stav bol dlho na vážkach, ale dvojica Nemes (15 bodov) - Patúc (12) stratu setu nepripustila.(mšk)

Chemes: Matta 1, Hriňák 5, Kašper 5, Katona 8, Beňa 11, Kríž 3 (libero Vajda, Jakubov 2, Lampart). Pred 300 divákmi rozh. Holáň, Tomčáni. Hrací čas: 67 min.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Piatok: Žilina - Nové Mesto 2:3 (23, 20, -24, -22, -5). Sobota: Žilina - VŠK Púchov 0:3 (-23, -18, -10), Nitra - Zvolen 1:3 (21, -24, -28, -24).

1. VKP141131238:105925

2. N. Mesto131031159:105923

3. Púchov13941143:108422

4. Humenné13941234:119722

5. Prešov13851176:110121

6. Malacky14591260:133919

7. Zvolen1239904:101015