Šláger jasne pre majsterky

Sportnet|5. dec 2005 o 00:00

V 8. extraligovom kole žien sa pozornosť sústredila do Popradu, kde sa predstavil K Cero I.C.P. Návrat trénera Karnaya na lavičku hostí dopadol

preňho dobre, majsterky zvíťazili možno až nečakane hladko. Nedarilo sa Viktorii PČSP, ktorá nedosiahla prvú výhru v dueli s Nitrou a prekvapením je prehra Cassovie v Myjave. Program 9. kola (sobota): K Cero I.C.P. - Cassovia, Viktoria PČSP Myjava, Ružomberok Poprad, Nitra B. Bystrica.

Poprad - K Cero I.C.P. 67:87 (10:22, 31:45, 44:63)

Poprad - Šláger kola sa začal podľa papierových predpokladov. Hosťujúce družstvo z Košíc sa s elánom pustilo do svojho súpera a už v prvej štvrtine si vypracovalo rozhodujúci náskok (10:22). Diváci boli svedkami kvalitného extraligového stretnutia, v ktorom mali herne navrch skúsenejšie Košičanky. Poprad sa síce snažil a najmä po obrátke bol K Ceru vyrovnaným súperom, ale na viac ako 20-bodovú prehru to nestačilo. (riso)

Poprad: Poláková (1 trojka) 14, Kloudová a Garnerová po 6, Gulová (1) 5, Bieliková 1 (Kupčíková 13, Belušová (1) 7, Tetemondová (1), Brezányiová a Szijjártóová po 5). K Cero: Johnsonová 19, Michulková (3) 17, Ružičková 16, Frniaková (1) 15, Jalčová 0 (Mazzanteová (1) 16, Čarnoká a Jurčenková po 2). TH: 23/17 - 22/16, fauly: 25 - 25, trojky: 4 - 5, rozhodovali: Zubák, Šarišský, 400 divákov, štvrtiny: 10:22, 21:23, 13:18, 23:24.

Viktoria PČSP Nitra 53:66 (14:21, 22:39, 44:53)

Zápas bol vyrovnaný len v úvode. Potom začali čoraz viac dominovať hráčky Nitry a v druhej štvrtine viedli už o 19 bodov. Košičanky sa v tretej časti spamätali, zapli na vyššie obrátky a znížili na deväťbodový rozdiel. Nitra však v záverečnej štvrtine preukázala viac skúseností, vypracovala si lepšie strelecké pozície a zdramatizovanie koncovky zápasu sa nekonalo.(špa)

Viktoria: Palušná 16, Kandráčová 8, Zentková 8, Pindrochová 4, Lászlóová 2 (Kovaľová 15, Bartánusová 0, Libová 0). Najviac bodov Nitry: Kalafutová 17, Valachová 15, Ivančová 12.

TH: 15/11 21/12, fauly: 20 - 17, trojky: 4 2, rozhodovali: Hrabuvčin a Daňo, 250 divákov.

Myjava - Cassovia 56:49 (12:12, 28:23, 45:37)

V úvode si domáce hráčky, ktoré mali navrch počas celého zápasu, vypracovali niekoľkobodový náskok. Ten napokon udržali až dokonca a zaslúžene zvíťazili. O výsledku prakticky rozhodla streľba spoza trojkového oblúka Myjava zaznamenala sedem úspešných pokusov, Cassovia len jeden.(sita)

Najviac bodov: Zmeková 19, Domaracká 12 - Stantienová 11, Egedová 10, TH: 29/15 - 17/12, fauly: 16 - 27, trojky: 7 - 1, rozhodovali: Pavelka a Šramko, 200 divákov.

ZOSTÁVAJÚCI VÝSLEDOK

B. Bystrica - Ružomberok 56:101 (12:31, 28:61, 41:82), najviac bodov: Antalecová 17, Kmeťová 10, Rošková 9 - Buttlerová 14, Kovalenková 14, Uhrová a Oravcová 12.