Markob Cup pozná už troch semifinalistov

Sportnet|6. dec 2005 o 00:00

Prešov - Záverečné, takmer mikulášske dejstvo mal na programe Markob Cup, ligový pohár v malom futbale. Mali sme spoznať účastníkov semifinále, ale

dvojica MFC Tatra Temex a Sicra si preložili zápas na jar, preto do kvarteta najlepších pribudne víťaz tohto duelu až na budúci rok. Ostatné stretnutia sa odohrali, pretože počasie bolo vzhľadom na ročné obdobie pomerne prívetivé. Super drámu ponúkli favorizovaná Safi a PreDops. Od Safi sa očakávalo povinné víťazstvo, lenže PreDops je na pohár ako urobený. Začal vo veľkom štýle, viedol dokonca 6:2, ale záverečný účet na 7:7 v poslednej sekunde (!) stanovila predsa len Safi. Predĺženie prinieslo iba jedinú tyč a v penaltovom rozstreli kraľoval prekvapujúco PreDops, ktorý zvíťazil 3:1.Gemor team si zmeral sily s Jedálňou Mirka VH Autodiely. Podľa predpokladov sa hralo predovšetkým dopredu a defenzíva bola až na poslednom mieste. Zápas lepšie zvládol Gemor team, ktorý predovšetkým skúsenosťou obohrával súperov. Jedáleň Mirka má veľmi mladý celok a na takéto zápasy ešte musí dozrieť. Zbytočne otvorila hru, nechala s nalákať dopredu a pykala po smrtiacich brejkoch Gemoru. Ten sa obával o výsledok iba za stavu 10:7, ktorý však rýchlo navýšil a zvíťazil presvedčivo 16:8. Hesta začala s Brahamou veľmi dobre a dlho sa hralo veľmi vyrovnane, a to napriek tomu, že Brahama šla do vedenia veľmi skoro. Potom sa však strelecky zasekla a prebrala sa až v závere prvej časti hry, keď zvýšila na 3:0. Drvivý bol však jej nástup do druhého polčasu, keď za desať minút bolo už 7:0 a zdalo sa byť všetko jasné. Lenže nebolo, pretože Hesta takmer napodobila výkon zo štvrťfinále proti Čiku. Tentoraz sa dotiahla na 4:7, ale Brahama sa dokázala spamätať a zápas dotiahla do víťazného konca po výsledku 10:5.