Prešovu dvojgólové vedenie v Topoľčanoch nestačilo

Prešov Prešovskí prvoligoví hokejisti majú za sebou čierny týždeň. Najprv domáca porážka 0:5 so Senicou, naposledy prehra 2:5 v Topoľčanoch. Napriek

tomu, že pod Tríbečom viedli už 2:0, stačilo 74 sekúnd aby inkasovali tri góly, a ponúkli tak domácim obrovskú psychickú vzpruhu do druhej polovice stretnutia. Asistent trénera Rudolf Homza si na podobný duel narýchlo rozpamätať nedokázal. Hodnotenie vystúpenia na ľade druhých Topoľčian začal od začiatku: "V prvej tretine sme dobre korčuľovali, šance si vypracovali naši hráči, no tiež súper. V úvode druhej časti peknú kombinačnú akciu prvého útoku zakončil presnou strelou Kyseľa, onedlho dosiahol svoj prvý gól v prešovskom drese Žec. Čo na to povedať... Skutočne sme v tej chvíli žili v predstave, že dobrý výsledok je na dosah ruky. Lenže vzápätí, pri vylúčení Hopkoviča, si brankár Filo nešťastne zrazil puk spoza brány za svoj chrbát, a onedlho, po zbytočnom zaváhaní obrany, už bolo vyrovnané. To však nebol koniec. Velček z rohu klziska, poslal puk, ktorý mal pod kontrolou, rovno na hokejku súpera a bolo 3:2 pre vojakov. Hotová katastrofa, ktorá trvala krátkych 74 sekúnd. Až potom sme si vybrali oddychový čas, no teraz tvrdím, že sa tak malo stať už skôr. Chlapcov sme upokojili, lebo v tom čase boli na tom psychicky veľmi zle. Postupne znovu našli hernú pohodu, vypracovali si aj šance, no v koncovke boli až príliš nervózni a neistí". Pred poslednou tretinou bolo aj tak všetko otvorené. Lenže, podľa R. Homzu, kým Prešovčania v jej priebehu šance zahadzovali, hostitelia dokázali aspoň dva využiť. "Samostatný nájazd nepremenil Baraník, veľkú príležitosť nevyužil napríklad aj Pado. Domov sme sa vracali bez bodu, zo zápasu, v ktorom sme boli polovicu hracieho času lepším mužstvom".

Lietajúce kone dnes hostia od 17. hodiny, v stretnutí 27. kola, HK Levice. Asistent trénera túži po rehabilitácii. "Hráči si to musia urovnať predovšetkým v hlavách. Už neraz ukázali, že hokej hrať vedia. Klesli sa 10. miesto v tabuľke a je ich povinnosťou urobiť maximum pre návrat na pozície, ktoré v posledných dvoch vystúpeniach stratili. A tým mám na mysli už aj ďalšie meranie síl v závere týždňa v Prievidzi," dodal na záver R. Homza.