Korzár logo Korzár
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Hokejový dorast Rožňavy rozbehol súťaž na výbornú

Rožňava - V súťažnom ročníku 2005/2006 sa v ľadovom hokeji mali pôvodne predstaviť tri zložky rožňavských mládežníckych kolektívov. Kategória

mladších a starších žiakov je zaradená do Východoslovenskej regionálnej ligy a juniori - dorast do II. ligy. Vo všetkých súťažiach štartujú iba štyri kluby HKM 98 mládeže Rožňava, Bardejov, Gelnica a Sabinov.

Realizačný tím HKM 98 mládeže Rožňava: Tibor Takáč (predseda klubu), Vladimír Belák (manažér), Ivan Kanala, Rastislav Griger, Imrich Feješ (vedúci mužstiev)

Káder HKM 98 mládeže juniori -dorast budú tvoriť: Tibor Takáč, Norbert Katrenič (brankári), Tomáš Lang, Cyril Motyka, Róbert Kisely, Tomáš Köteleš, Tomáš Očkaik, Tomáš Feješ, Ladislav Šafár, Patrik Molčan, Vladimír Molčan, Milan Bučko, Milan Mátyuš, Lukáš Belák, Briam Lipták, Jakub Madáč, Lukáš Kolář, Marcel Janco, Tomáš Heteši, Peter Matejka

Juniori - dorast odohrali v tréningovej príprave priateľské stretnutie s Revúcou, ktorú zdolali 11:3. Za Rožňavu skórovali Feješ 5, Madáč a Matejka po 2, Lipták, V. Molčan. V uplynulej sezóne skončili v konkurencii deviatich mužstiev na siedmej priečke.

Bardejov - HKM 98 mládeže Rožňava

(juniori - dorast)

1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Na úvodné stretnutie cestovali rožňavskí hokejisti do Bardejova. V 9. min. prihrávku V. Molčana zužitkoval Janco a strelou od modrej čiary prekonal domáceho gólmana. O dve minúty domáci ťažili z chyby v hosťujúcej obrane a zrovnali stav stretnutia. Hostia šli do šatní opäť s vedením, keď vo vlastnom oslabení pri vylúčení Feješa, ktorý za nešportové správanie vyfasoval aj desaťminútový osobný trest skóroval Matejka po prihrávke Langa. V druhej tretine poistil jednogólové vedenie Matejka a domáci, ktorí produkovali tvrdú hru už nedokázali prekonať gólmana hostí. V záverečnej časti hry hostia vedenie dokázali ubrániť a odolávali takmer dve minúty power play domácich. Dokonca štyrikrát minuli opustenú domácu bránu a raz nastrelili tyč. "V bojovnom stretnutí musím pochváliť za zodpovedný výkon celé mužstvo. Škoda častých vylúčení ,ale niektoré boli nariadené prísne," uviedol na margo stretnutia vedúci mužstva Imrich Feješ.

G: Lúč - Matejka 2, Janco, vyl. 8/12

Rožňava: Takáč (Katrenič) - Belák, Feješ, Heteši, Janco, Kisely, Lang, Lipták, Madáč, Matejka, P. Molčan, V. Molčan, Očkaik

Káder HKM 98 mládeže Rožňava starší žiaci budú tvoriť: Ľuboš Szentpéteri, Maroš Hronec (brankári) - Marek Ondrej, Branislav Gonos, Július Benedik, Róbert Luca, Dárius Petrisko Garan, Ladislav Kučera, Martin Gajan, Stanislav Vápeník, Štefan Murza, Maroš Gazdík, Martin Pavlík, Ladislav Griger, Patrik Tutko, Tibor Soltész, Michal Belák, Jaroslav Gallo, Tomáš Benko, Františej Dananaj, Štefan Chmier, Gasim Beshir, Tomáš Németh, Marek Ďurišin

V uplynulom ročníku rožňavskí mládežníci v tejto kategórii nemali zastúpenie Odohrali prvé prípravné stretnutie proti Gelnici, ktorej podľahli 2:11. Za Rožňavu skórovali Gajan a Belák. "Chlapci v novom zložení hrali prípravný zápas. Skúšali sme hlavne dvojicu brankárov ako i jednotlivé posty. Krutý výsledok preto nie je smerodajný," uviedol tréner Štefan Sudimák.

Bardejov - HKM 98 mládeže Rožňava

(starší žiaci)

10:1 (2:0, 3:1, 5:0)

Čisté konto gólmana hostí sa domácim podarilo narušiť až v 15. min., keď dvakrát kapituloval. V druhej časti, keď na 3:1 znižoval hosťujúci Tutko domáci znervózneli, ale v záverečnej tretine už jasne dominovali. "Po úvodnom oťukávaní nás domáci zatlačili a v záverečnej tretine sme inkasovali tri zlepené góly čo nás položilo," povedal na margo úvodného vystúpenia tréner Rožňavy Štefan Sudimák.

Gól za Rožňavu Tutko, vyl. 8/5

Rožňava: Ďurišin - Gajan, Benko, Luca, Vápeník, Benedik, Ondrej, Griger, Tutko, Soltész, Belák

Mladší žiaci v uplynulej sezóne dosiahli historický úspech, keď na prahu tretieho ročníka získali prvé body, postupne štyri stretnutia vyhrali a skončili na piatom mieste. V novom ročníku nevycestovali na úvodný zápas do Bardejova. "Väčšina hráčov nám odišla k starším žiakom a z prípravky sme nezdedili nič. Niektorí by však mohli hrať, ale na ostaršenie je potrebný súhlas od rodičov. V opačnom prípade uvažujeme, či má vôbec význam v súťaži pokračovať, alebo bude lepšie odstúpiť a pripravovať sa na ďalší ročník," uviedol vedúci mužstva mladších žiakov Ivan Kanala.

Text k foto:

02 - Juniori HKM 98 m majú pred sebou poslednú sezónu v tejto kategórii

03 - Minuloroční mladší žiaci postúpili o vekovú kategóriu vyššie

04 - Dúfajme, že aj v tejto sezóne budú mať funkcionári HKM 98 mládeže dôvod na oslavu, vľavo predseda klubu Tibor Takáč a manažér Vladimír Belák

Foto: Peter Podolinský

Do rámčeka!!!

NÁŠ ROZHOVOR...

s manažérom HKM 98 mládeže Vladimírom Belákom

V novom súťažnom ročníku sa HKM 98 mládeže Rožňava predstaví vo Východoslovenskej regionálnej súťaži. Prečo?

"Písomne sme oslovili Slovenský zväz ľadového hokeja o zaradenie do Stredoslovenskej súťaže ako to bolo aj v uplynulom ročníku. Naša žiadosť bola zamietnutá a začlenili nás podľa regiónu. V tejto súťaži sme doplnili štvoricu mužstiev a bude sa hrať dvojkolovo. Je na škodu veci, že mužstiev je minimum, a preto i motivácia a konkurencia nebude taká ako v minulosti, keď bolo deväť - desať prihlásených kolektívov."

Trénovať začali mládežníci v deň otvorenia Zimného štadióna od 12. novembra.

"Chlapci sa schádzajú dvakrát týždenne. Mladší žiaci trénujú v pondelok a vo štvrtok, starší v utorok a piatok a juniori - dorast v utorok a sobotu. Nakoľko je Revúca zaradená do inej súťaže v pláne máme odohrať niekoľko prípravných stretnutí."

Hráči v kategórii dorast - juniori v tejto sezóne končia. Čo s nimi ďalej?

"Odrastú nám vekom a preto v nastávajúcom ročníku je alternatíva prihlásiť sa do II. Slovenskej ligy mužov. Diváci sú na domácich stretnutiach vítaní, ale chceli by sme apelovať aj na sponzorov za pomoci, ktorých by sa nám ľahšie dýchalo, nakoľko finančná situácia podobne ako v iných športových odvetviach je nelichotivá." (kcs)

Do rámčeka!!!

POZORUHODNÉ

Úradná správa VsZĽH č: 8/11/2005 obsahuje vyžrebovanie II. ligy juniori - dorast, starších i mladších žiakov. Ak by sa však kluby mali riadiť týmto rozpisom, ktorý obsahuje množstvo chýb, dvojkolo by mužstvá v základnej i odvetnej časti odohrali nasledovne. Rožňava by cestovala do Bardejova za súperom trikrát, do Sabinova trikrát a do Gelnice raz. Naopak doma by trikrát hostila Gelnicu a raz Bardejov a Sabinov. V poslednom dvanástom kole si Rožňava môže dokonca vybrať, nakoľko podľa rozpisu hrajú obe kategórie súčasne v Sabinove i Gelnici. (kcs)

Do rámčeka!!!

ROZPISY ZÁPASOV

Súťažný rozpis 2005/2006 regionálnej ligy starších žiakov

Základná časť - doma: Rožňava - Gelnica 10. 12. 2005, Rožňava - Bardejov 29. 12. 2005 (vo štvrtok), Rožňava - Sabinov 14. 1. 2005, Vonku: Bardejov - Rožňava 3. 12. 2005, Sabinov - Rožňava 17. 12. 2005, Gelnica - Rožňava 7. 1. 2006

Odvetná časť - doma: Rožňava - Gelnica 28. 1. 2006, Rožňava - Bardejov 11. 2. 2006, Rožňava - Sabinov 25. 2. 2006, Vonku: Bardejov - Rožňava 21. 1. 2006, Sabinov - Rožňava 4. 2. 2006, Gelnica - Rožňava 18. 2. 2006. Starší žiaci hrávajú domáce stretnutia v sobotu o 9.00 hod.

Súťažný rozpis 2005/2006 II. liga juniori - dorast

Základná časť - doma: Rožňava - Gelnica 11. 12. 2005, Rožňava - Bardejov 30. 12. 2005 (v piatok o 17.00 hod.), Rožňava - Sabinov 15. 1. 2006, Vonku: Bardejov - Rožňava 4. 12. 2005, Sabinov - Rožňava 18. 12. 2005, Gelnica - Rožňava 8. 1. 2006

Odvetná časť - doma: Rožňava - Gelnica 29. 1. 2006, Rožňava - Bardejov 12. 2. 2006, Rožňava - Sabinov 26. 2. 2006, Vonku: Bardejov - Rožňava 22. 1. 2006, Sabinov - Rožňava 5. 2. 2006, Gelnica - Rožňava 19. 2. 2006. Rožňava hrá domáce zápasy v nedeľu o 11.00 hod.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 3. Päť chýb pri zateplení strechy
 4. Vitajte v postapokalyptickom svete
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 2. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 3. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 6. Úprava osobného motorového vozidla
 7. Important information for Brazilians living in Slovakia
 8. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 9. Vitajte v postapokalyptickom svete
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 19 886
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 217
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 15 021
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 670
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 861
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 927
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 604
 8. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 516
 9. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 297
 10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 286
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Z vyše 1 700 pozitívnych testov je 512 z východu

Počet ventilovaných pacientov stúpol.

Ilustračné foto.

Pribudlo ďalších 17 úmrtí, z toho 11 v prešovskej nemocnici

Jedna pacientka skonala aj v Košiciach, ďalšia v Bardejove.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Jána Adama Reimana Prešov - oddelenie infektológie.
Pri vstupe do budovy košických súdov musí každý prejsť dôkladnou kontrolou.
Poslanec Rudolf Dupkala počas online rokovania PSK.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus na Slovensku: Laboratóriá odhalili 1728 nových prípadov, krízový štáb rokuje o lockdowne (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 35 330. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 115 obetí.

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 pred Infekčným pavilónom na Kramároch.
NAKA zadržala Dušana Kováčika.
Beata Javorcik
Marco Pantani (vpravo) ako líder pretekov na Giro d´ Italia 1999.
Cynická obluda

Zázrak v parlamente

Záborská, pevne sa spoliehajúca na hlasy fašistov, už videla svoje obmedzenie interrupcií ako hotovú vec.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop