tom včera princova kancelária. Vypočúvanie následníka trónu bývalým šéfom londýnskej metropolitnej polície Johnom Stevensom bolo súčasťou pokračujúceho objasňovania okolností tragickej nehody, pri ktorej v roku 1997 Diana zahynula.
"S radosťou môžem potvrdiť, že sa princ z Walesu stretol z lordom Stevensom v rámci pokračujúceho vyšetrovania," uviedla hovorkyňa princa Charlesa.
Podľa britských novín The Sunday Times sa stretnutie konalo tento týždeň v Clarence House, princovom londýnskom bydlisku, a trvalo niekoľko hodín. Francúzsky súd v roku 1999 rozhodol, že havária Dianinho auta bola bežnou automobilovou nehodou, keď sa preukázalo, že vodič vozidla bol pod vplyvom alkoholu a jazdil vysokou rýchlosťou. Stále však pretrvávajú konšpiračné teórie o zámernom zavinení princezninej smrti neznámym páchateľom. Vyšetrujúci sudca Michael Burgess v januári 2004 požiadal metropolitnú políciu, aby vykonala dôkladné vyšetrenie prípadu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.