Korzár logo Korzár
Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Niektorí sa chcú zlepšovať, iní držať formu

Slávnostnou atmosférou sa niesol piatkový večer v stropkovskom kultúrnom dome, kde sa stretli najlepší treťoligoví hráči, aby si prevzali ocenenie v

rámci ankety Jedenástka roka VsFZ. Na posledných dvoch ročníkoch zakaždým niekto z ocenených hráčov chýbal, no do ďalekého Stropkova prišli tentoraz všetci ocenení hráči. Pre niektorých to bolo vôbec prvé stretnutie so spomínanou anketou, pre iných príjemné oživenie spomienok na vyhlásenia predchádzajúcich rokov. Naslovovzatí odborníci dali tentoraz svoje hlasy hráčom siedmich klubov, pričom menšiu prevahu, podobne ako vlani, mali hráči Stropkova. V elitnej treťoligovej spoločnosti boli traja, ktorí boli zastúpení v každej formácii, okrem brankárskeho postu. V deviatom ročníku sa rovnaký počet hráčov ocitol v ankete po prvý raz a iba dvojica Tirer a Černej už slávnostnú atmosféru tejto spoločenskej akcie zažili aj predtým. Viacerí neskrývali prekvapenie, iných zase doslova chytila za srdce atmosféra, keď stáli na pódiu stropkovského kultúrneho domu. Všetkým laureátom sme po tejto, pre nich iste významnej slávnosti, položili päť anketových otázok.

1. Čo vás prvé napadlo, keď ste sa ocitli v Jedenástke roka?

2. Myslíte si, že táto anketa ma význam, alebo je to len čistý formalizmus?

3. Čo podľa vás rozhodlo, že vám odborníci dali toľko hlasov?

4. Ako najlepšie relaxujete po stretnutí?

5. Skúste popísať vaše futbalové prednosti, resp. slabiny?

Patrik Černej (stredopoliar Slavoj Trebišov)

1. "V prvom rade to, že som mohol hrať ešte lepšie. Musím priznať, že som bol prekvapený aj vzhľadom na naše výsledky."

2. "Domnievam sa, že táto anketa má význam pre hráčov, ktorí v tejto súťaži sa snažia podávať čo najlepšie výkony. Je to pre nich istá forma ocenia za celoročné snaženie."

3. "Boli to samozrejme hlasy, ale iste prispeli k tomu aj moje výkony. Už som spomínal, že som bil nomináciou prekvapený."

4. "Mojím najlepším relaxom po úspešnom zápase je trocha posedieť si chlapcami z mužstva. Doma už hlavne televízor a oddych."

5. "Domnievam, že sú to hlavne štandardné situácie a hlavne hlavičkovanie. Zlepšiť by som sa mal iste v obratnosti vzhľadom na moju postavu, keďže som dosť vysoký."

Jaroslav Capko (stredopoliar Slavoj Trebišov)

1. "Bol som milo prekvapený a strašne som sa tomu potešil, pretože som neveril tomu, že by som sa mohol dostať do tejto spoločnosti hráčov. V prvom momente prevládala radosť.

2. "Formalita to iste nie je. Má to svoj význam, aspoň ja to tak beriem, neviem ako ostatní chlapci. Teším sa tomu a domnievam sa, že aj takto sa dá zviditeľniť a dostať sa vyššie."

3. Mali by rozhodovať výkony. Som rád, že to nakoniec so mnou takto dopadlo a chcem sa trénerom poďakovať za ich hlasy."

4. "Hlavne s rodinou a trojročnou dcérou. Je to najlepší relax bez ohľadu na to, či po vyhranom alebo prehranom stretnutí. Ak je víťazné, je to lepšie, ale v každom prípade najlepšie si oddýchnem s rodinou."

5. "Ak nám hodnotiť sám seba, tak v prvom rade je to bojovnosť a potom aj štandardné situácie. Popracovať by som mal hlavne na technike."

Tibor Andrejko (útočník MŠK Tesla Stropkov)

1. "Nad niečím takým som vôbec nerozmýšľal. Keď mi tréner počas tréningu povedal, že som sa dostal do jedenástky, tak som sa veľmi

potešil. Som v nej po prvý raz a mám z toho veľkú radosť."

2. "Určite má význam, lebo ak v nej hlasujú tréneri, tak iste vyberajú tých hráčov, ktorí ich najviac v sezóne zaujali.

3. "Len ťažko dokážem na túto otázku odpovedať. Neviem čím som mohol trénerov prekvapiť či zaujať. Domnievam sa, že práve tréneri by lepšie vedeli povedať, prečo mi dali toľko hlasov."

4. "Po stretnutí idem domov, kde si zapnem televízor, alebo počúvam hudbu."

5. "O prednostiach by som nerád rozprával. Popracovať by som mal na viacerých veciach a dôležitá bude kondícia."

Marián Veselý (stopér MŠK Tesla Stropkov)

1. (Smiech) "Čo ja viem? Je to určitá pocta pre hráča. Asi som mal dobrú sezónu a tak to vyšlo."

2. "Domnievam sa, že áno, veď svojim spôsobom sa zviditelňuje aj samotná súťaž. Vyhlasuje sa najlepší futbalista roka, no druhá liga nemá žiadnu anketu. Treťoligová anketa už má cveng."

3. "Neviem sa ohodnotiť, ale iste to bolo na základe výkonov. Pri rozhodovaní snáď zavážila aj skutočnosť, že sme na prvom mieste. Ťažko povedať čo bolo rozhodujúce."

4. "Najlepší relax? Ležať doma na gauči a pozerať televízor."

5. "V mojom veku sa už ťažko dá na niečom popracovať. Prednosťami sa nebudem chváliť, aby to nevedeli ani súperi."

Jozef Tirer (stredopoliar MŠK Stropkov)

1. "Ani neviem, čo mi vtedy prebehlo mysľou. Sme síce prví v tabuľke, ale aj tak som bol z toho trocha prekvapený. Veľmi však zasa nie."

2. "Samozrejme, že má svoj význam, lebo v tretej lige sú kvalitní hráči a je to istý odrazový mostík do vyšších súťaži."

3. "Predpokladám, že to boli hlavne moje výkony počas tejto časti súťaže. Verím, že nie len ja ale aj spoluhráči zaujali divákov, ktorí chodia do hľadiska stropkovského štadióna. Bol by som rád, ak by nám zostali verní aj v budúcnosti."

4. "So spoluhráčmi, keď si niekam sadneme a rozoberieme dané stretnutie."

5. "Zlepšovať mám stále čo a k prednostiam patria asi štandardné situácie."

Peter Štefanik (brankár Slovan Giraltovce)

1. "Veľmi ma potešilo, že som v jedenástke. Bol som prekvapený, lebo v tejto súťaži hrávam iba pol roka. Predtým som bol v tretej lige s Kračúnovcami, ale bolo to už dávnejšie. Musím priznať, že ma to príjemne prekvapilo a potešilo."

2. "Táto anketa ma význam pre hráča, klub, ale aj pre samotnú súťaž."

3. "V každom prípade to museli byť iba moje výkony."

4. "Mojím najlepším relaxom sú chvíle strávené s rodinou."

5. "K mojim prednostiam patrí dobré čítanie hry a slabšíe je to s vybiehaním na centrované lopty."

Marek Janečka (stredopoliar Sp. N. Ves)

1. "V prvom rade som mal z toho veľmi dobrý pocit, že je to odmena za všetko, čo som pre futbal obetoval.

2. "Domnievam sa, že má význam hlavne pre tých hráčov, ktorí vyčnievajú vo svojom kolektíve."

3. "Ťažko môžem povedať, čo rozhodlo. Lepšie by to vedeli zdôvodniť tréneri, ktorí mi dali svoj hlas. Domnievam, sa že miesto som si vybojoval aj preto, že som v dobrom mužstve, vďaka ktorému som sa dostal do spoločnosti najlepších hráčov tretej ligy."

4. "Najradšej si doma na sedačke nechám prebehnúť všetko hlavou a potom si urobím nejaké závery."

5. "K mojim prednostiam patrí hlavne snaha bojovať a hra jeden na jedného. Zlepšiť by som sa mal hlavne po technickej stránke."

Peter Lupták (stredopoliar Slovan Sabinov)

1. "Bol som prekvapený, lebo som nečakal, že budem v jedenástke roka. Rozhodli asi moje góly.

2. "V každom prípade má význam pre mladších futbalistov, ktorí môžu dosiahnuť pekné úspechy. Pre nás starších je to nová motivácia do ďalšej práce."

3. "Jednoznačne to boli asi moje góly, lebo v jarnej časti aj v jesennej sa mi darilo strelecky."

4. "Rád relaxujem v spoločnosti manželky a našej malej dcérky."

5. "Svoje silnejšie stránky vidím v tom, že som univerzálny futbalista, nemám problém zahrať na žiadnom poste. Nedostatky? Asi pravá noha, lebo som ľavák."

Ľuboš Pagor (útočník St. Ľubovňa)

1. "Hlavne to, že na staré kolená sa dočkám aj nejakého ocenenia. Je to príjemný pocit."

2. "Anketa má význam pre mladých hráčov, ktorí sa ešte niekam môžu dostať. V neposlednom rade je to aj ocenenie ich práce na ihrisku. Aj pre nás starších je to istá forma uznania."

3. "V mojom prípade veľkú úlohu iste zohrali góly. Od útočníkov sa čakajú góly a keď to potvrdia, tak je to dobré."

4. "S chlapcami si najprv sadneme v šatni, potom máme pohostenie a niekedy si ešte ideme večer niekam sadnúť. Od pondelka však už začína ďalší mikrocyklus. Po vyhranom stretnutí sa relaxuje a oddychuje lepšie."

5. "Hovorí sa, že stále je čo zlepšovať. V mojom prípade už nemám čo, iba udržiavať to, čo mám."

Peter Majný (ľavý obranca St. Ľubovňa)

1. "Nechcel som tomu veriť, keď mi volal prezident klubu, že spoločne s Ľubom Pagorom sme v jedenástke roka. Vôbec som to nečakal a príjemne ma to prekvapilo."

2. "Myslím si, že je to pekné ak sa hráč ocitne v tejto ankete, lebo je to ocenenie jeho celoročnej práce.

3. "Už niekoľko rokov hrávam na ľavej strane obrany. Mám vychýrenú ľavačku a snáď aj to zavážilo. Podávam stabilné výkony, čo mohlo rovnako zohrať svoju rolu."

4. "Nebýva to mojím pravidelným zvykom, ale rád si poležím vo vani plnej vody."

5. "Neviem čo by sa dalo zlepšovať, ale hlavne by som chcel od zápasu na zápas podávať lepšie výkony. Tretiu ligu beriem na rozohranie, lebo rád by som ešte skúsim niečo vyššie. Uvidíme či sa mi to podarí."

Marek Župa (stredopoliar Pivovar V. Šariš)

1. "Napadlo ma hlavne to, že konečne bola moja práca ocenená. Neberiem túto cenu iba za tento rok, ale za celé moje futbalové pôsobenie. Potešilo ma, že na sklonku kariéry sa mi dostalo uznania.

2. "Iste má, lebo to beriem ako vysvedčenie."

3. "Ja môžem len ťažko odpovedať. Lepšie by bolo, opýtať sa samotných trénerov. Domnievam sa, že to nebola iba tohtoročná práca, ale moje celoživotné snaženie a výkony."

4. "Samozrejme, že inak relaxujeme po víťaznom a inak prehranom stretnutí. Spoločne s partiou si zájdeme na pivo a trocha sa odreagujeme od toho všetkého.

5. "K mojim prednostiam patrí kopacia technika, zahrávam všetky štandardné situácie. Medzi moje nedostatky patrí rýchlosť."

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
 3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 4. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 6. Magazín SME Ženy už v predaji
 7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 1. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 2. Magazín SME Ženy už v predaji
 3. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 4. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 5. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 6. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 7. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 35 950
 2. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 24 204
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 18 997
 4. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 17 230
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 16 789
 6. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 13 879
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 327
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 341
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 298
 10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 10 997
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Chaos, rady a málo miest. Košickí starostovia sa obávajú fiaska

Mali šesť dní na prípravu testovania: Dali sme bokom zdravý rozum.

Starostovia robia napriek kritike k okolnostiam všetko pre to, aby testovanie zvládli.
Lokalita Lapanč medzi Veľkým Šarišom a Prešovom. V diaľke vidieť stavbu R4 i Šarišský hrad.
Priechod pre chodcov na Levočskej ulici bude zmodernizovaný.

Od trinásťročnej vypýtal intímnu fotku, odsúdili ho za detskú pornografiu

Košičan dostal podmienku a zákaz kontaktu s maloletými.

Ilustračné.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Žilinská nemocnica varuje pred režimom vojnovej medicíny

Bojnická nemocnica už nevie vyčleniť ďalšie lôžka pre pacientov s Covidom

Väčšina nemocníc má dostatok lôžok. Avšak hlavne tým na severe Slovenska začínajú akútne chýbať zdravotníci.
Dobré ráno

Dobré ráno: V Poľsku sú ľudia už týždeň v uliciach, zúri tam kultúrna vojna

Do protestov sa zapájajú desaťtisíce ľudí.

Podcast Dobré Ráno.

Fico žije v atmosfére strachu, jeho ľudia končia v putách

Šéf Smeru sa zastal viacerých zadržaných.

Predseda Smeru Robert Fico.
Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Trump patrí do múzea

Trump bol nesmiernou inšpiráciou pre všetkých populistov, ale aj autokratov.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop