VOLEJBAL / Muži majú voľno, kadetky hrali v Kežmarku

Spišská Nová Ves - Volejbalistky pretrhli smolnú sériu prehier a bezpečne doma zvíťazili. Muži majú voľno a kadetky pokračovali ďalším ligovým

turnajom so striedavým úspechom.

Výsledky, I. liga, ženy 11. kolo: VK Spišská Nová Ves VK Tvrdošín 3:0 a 3:0.

V tomto ligovom kole sa stretli prvý s posledným a na hre to bol jasne badať. Naše volejbalistky sú stále na čele I. ligy a hosťujúce hráčky z Tvrdošína na mieste poslednom. Takto to zostalo aj po oboch odohraných zápasoch, pretože oba skončili jasne 3:0 v prospech Spišiačok. Hral sa volejbal v tréningovom tempe, kde si z chuti zasmečovali najmä Evka Fabianová a Lucia Čmelová. Tvrdošínčaniek prišli iba šesť, takže im odpadla starosť so striedaním. Pre domáce hráčky to bol skôr tréningový partner ako ligový súper. Dôkazom toho bola i skutočnosť, že s výnimkou prvého setu prvého zápasu, hrali v základnej zostave všetky pendlujúce kadetky, teda Bajtošová, Čmelová, Mecková a Pavlíková. Výhrami si naše ženy upevnili vedúce postavenie v tabuľke.

Základná zostava: Fabianová, Bačová, Javorská, Vykoupilová, Križáková, Bajtošová, striedali: Čmelová, Pavlíková, Mecková

Tréner Ľudovít Švihla po zápasoch povedal: "Som rád, že máme na svojom konte ďalšie výhry, lebo sme to psychicky veľmi potrebovali. Z hľadiska výkonu to už však bolo niečo iné. Rozhodne to nebol súper na 1. ligu, preto sa ani nečudujem, že sú dievčatá z Tvrdošína na poslednom mieste. Dal som možnosť zahrať si všetkým našim hráčkam a preskúšali sme si herné systémy, pretože súperky nekládli takmer žiadny odpor. Vypli sa len v 2. sete druhého zápasu, ktorý prehrali len na 23 bodov. Inak to boli víťazstvá z kategórie tzv. povinných."

8.Tvrdošín22220241261:17770,7111:630,17

Výsledky, OM, kadetky, liga 4. turnaj hraný v Kežmarku: VK Slávia TU Košice - VK Spišská Nová Ves 3:0. KV Oktan Benzinol Kežmarok VK Spišská Nová Ves 0:3.

Hral sa posledný ligový turnaj kadetiek v tomto roku a naše dievčatá cestovali tentoraz do Kežmarku. Hneď v prvom zápase si neporadili s Košičankami, pretože sa "pomaly rozbiehali" a celkom jasne prehrali prvý set. Zdalo sa, že ďalší set bude už náš, ale napokon aj so šťastím (ale predsa) ho vyhrali Košičanky 25:23 a rovnakým pomerom aj tretí set. Takto sme prvý zápas prehrali výsledkovo celkom jasne, herne už taká prevaha súperiek nebola, výsledok však platí. V druhom našom zápase sme deklasovali Kežmarčanky, ktoré sa na súvislejší odpor ani nezmohli. I napriek prehre zotrvávajú naše kadetky na prvom mieste v čiastkovej tabuľke a stále majú šancu o postup na kvalifikáciu na Majstrovstvá Slovenska, čo je ich cieľom.

Základná zostava: Bajtošová, Bryndzová, Čmelová, Mecková, Pavlíková, Rerková

Tréner Ľudovít Švihla po zápasoch povedal: "Nie som spokojný s výsledkom ani hrou v zápase proti Slávii Košice. Jasne nás rozobrali a kým si dievčatá stihli uvedomiť, že sa hrá, bol už koniec a za nami 3 prehraté sety. Nič nepomohlo ani vypnutie sa k výkonu s oveľa slabším Kežmarkom. Na hre kadetiek jasne vidno psychickú nestálosť a citlivé vnímanie vplyvov z okolia. Je to podnet na našu ďalšiu činnosť v tréningovom procese."

Muži skončili ligové zápasy v roku 2005 a pokračovať budú až prvým jarným kolom 14.1.2006, kedy doma hostia Svidník. Rovnako kadetky budú pokračovať až v roku 2006, keď cestujú 15.1.2006 do Košíc. Ženy hrajú posledné tohtoročné ligové kolo vonku a cestujú v sobotu 17.12.2005 do Košíc.